Sa oled siin

Ratas: Eesti kaupade ja teenuste eksport USA-sse kasvab

7. september 2018 - 15:25

Stenbocki maja, Tallinn, 7. september 2018 – Peaminister Jüri Ratas kinnitas tänasel kohtumisel Ameerika Kaubanduskoja liikmetega Eestis, et USA on Eestile oluline liitlane ja äripartner. Eelmisel aastal kasvas Eesti kaupade ja teenuste eksport USA-sse 23 protsenti, moodustades Eesti sisemajanduse kogutoodangust 2,5 protsenti.


Ratase sõnul on valitsusele oluline olla ettevõtjaile hea koostööpartner ning toetada neid välisturgudel uste avamisel. Eelmisel aastal andis peaminister Ameerika Kaubanduskoja liikmetele ülevaate Eesti majanduse käekäigust ja plaanidest pärast äridelegatsiooniga visiiti USA Läänerannikule. Nüüd seisab novembri lõpus koos Eesti ettevõtjatega ees USA Idaranniku külastus. „Eesti ja USA kaubandussidemete hoidmine ja tugevdamine on oluline osa meie omavahelistest suhetest,“ toonitas Ratas.


Peaminister märkis, et vabakaubandus ja liberaalne turg on võrdselt tähtsad nii Eesti kui ka üleilmse majanduse arenemiseks. „Pärast umbes kümmet aastat nõrka kasvu näitab üleilmne kaubandus taas kosumise märke. Nüüd ohustab seda omakorda kasvav protektsionism,“ tõdes ta. Seetõttu jälgib Eesti Ratase sõnul murelikult praeguseid kaubandustülisid maailmas ning eriti lahkarvamusi Euroopa Liidu ja USA kaubandussuhetes. „Loodan, et need erimeelsused lahenevad läbirääkimiste teel ning me ei näe uusi tariife ega turutõkkeid,“ ütles Ratas.


Eesti soovib paindliku majanduskeskkonnaga olla kasvulava uuetele tehnoloogiatele ja uuenduslike ärimudelitega ettevõtetele. „Meie eesmärk on kasvada kõrgelt kvalifitseeritud tööjõu, innovatsiooni, heade kaubandussuhete ning usaldusväärse majanduspoliitika toel,“ rääkis Ratas.


Peaminister lisas, et on kohtunud paljude ettevõtete juhtidega ning saab aru, et üheks suurimaks kitsaskohaks Eestisse investeerimisel on oskustööjõu puudus. „Valitsus püüab seda leevendada muu hulgas start-up viisa programmi loomise ning avaliku sektori töötajate vähendamise kaudu. Töö jätkub nii välismaale tööle läinud ekspertide kodumaale naasmise kui ka välismaa talentide meie tööturule toomise toetamisega,“ loetles Ratas.


Fotod (valitsuse kommunikatsioonibüroo): https://www.dropbox.com/sh/jv6u9lwxuu5j23p/AAAf9LTfm2NJ5EnxvX6-jxMxa?dl=0

Veel uudiseid samal teemal

13.06.2019|Vabariigi Valitsus

Peaminister sai volituse elektrivõrkude sünkroniseerimise teekaardi allkirjastamiseks

Stenbocki maja, 13. juuni 2019 - Valitsus andis neljapäeval peaminister Jüri Ratasele volituse allkirjastada juunis toimuval Euroopa Liidu ülemkogul Baltimaade ja Poola valitsusjuhtide ning Euroopa Komisjoni presidendi vahel elektrisüsteemide sünkroniseerimise teekaart.

30.05.2019|Vabariigi Valitsus

Valitsus kiitis heaks oma järgmise nelja aasta tegevusprogrammi

Stenbocki maja, 30. mai 2019 – Valitsus kinnitas täna oma nelja aasta tegevusprogrammi, mis lähtub valitsuse viiest prioriteedist: peresõbralik Eesti, sidus ühiskond, teadmistepõhine majandus, tõhus valitsemine ning vaba ja kaitstud riik. Tegevusprogramm aluseks on koalitsioonileping ning seal on 486 ülesannet.