Sa oled siin

Ratas: Eesti kaitseväelased teevad au kogu riigile

15. jaanuar 2020 - 18:48

Stenbocki maja, 15. jaanuar 2020 – Peaminister Jüri Ratas tervitas Stenbocki majja kogunenud kaitseväelasi, kes teenisid rahvusvahelistel sõjalistel operatsioonidel 2018. ja 2019. aastal.

„Rahvusvaheliste jõududega ühinedes teadsime, et rahu ja vabaduse eest seismine ei ole lihtne ega ohtudeta. Viimase aja sündmused on taas esile toonud riski, millega meie kaitseväelased neis kauges paigus igapäevaselt silmitsi seisavad,“ tõdes Ratas.

„Möödunud nädal tõi meieni ärevad uudised Iraagist, kus toimus raketirünnak sõjaväebaasi vastu, kus paiknes ka eestlasi. Riigi seisukohast on Eesti rahuvalvajate julgeolek meile esmatähtis. Seetõttu oli mul siiras rõõm kuulda, et nendega oli rünnaku järel kõik korras ning nüüdseks on neli neist lähiajal jõudmas tagasi Eestisse,“ kinnitas ta.

Peaministri sõnul on maailm endiselt rahutu ning Eesti kaitseväelastel on jätkuvalt põhjust osaleda rahvusvahelistes kriisikolletes ning kaitsta koos liitlastega ühist maailmanägemust ja väärtusi. Vaid nii saavad inimesed maailma kõige rahutumates paikades kui Eestis elada turvalisemalt.

Ratas kiitis kaitseväelaste kõrget professionaalsust ning märkis, et nad on teinud au kogu riigile. Tema sõnul kinnitas seda ka oktoobrikuine visiit Afganistani, kus ta liitlasvägede esindajatega toimunud kohtumistel kuulis Eesti võitlejate oskuste ja pühendumuse osas vaid kiidusõnu.

Peaminister kinnitas, et operatsioonidel osalenud kaitseväelased on oma teenistusega aidanud kaasa riigi, kaitsejõudude kui ka liitlassuhete tugevdamisele.

Ratas tunnustas ka kaitseväelaste pereliikmeid ja lähedasi, kelle toetus on kaugel viibivatele rahuvalvajatele hindamatu.

Missioonil käinud kaitseväelased said kingituseks Tanel Toomi filmi „Tõde ja õigus“ DVD.

25 aastaga on Eesti välismissioonidele saatnud üle 3000 mehe ja naise. Kaitseväe veteranipoliitika näeb kõigile missioonidelt naasnud kaitseväelastele ette laiaulatuslikke toetusmeetmeid, sh. taastus- ja lõõgastusperioodi koos perega, nõustamist ning täiendus- ja ümberõppevõimalusi.

Traditsiooniliselt kaks korda aastas toimuval vastuvõtul osalesid Eesti kaitseväelased, kes teenisid kaheksal erineval missioonil kuues erinevas riigis: Afganistanis, Iisraelis, Iraagis, Itaalias, Liibanonis ja Malis.

Fotod (Ardi Hallismaa / Kaitsevägi): https://flic.kr/s/aHsmKKf9LV

Veel uudiseid samal teemal

22.05.2020|Vabariigi Valitsus

Ratas: COVID-19 kriis on küberturvalisuse tähtsust tõstnud

Stenbocki maja, 22. mai 2020 - Peaminister Jüri Ratas rõhutas tänases kõnes Eesti ÜRO Julgeolekunõukogu eesistumise raames toimuval mitteametlikul kohtumisel, et globaalne pandeemia on näidanud, kui oluline on turvaline küberruum.

Peaminister Jüri Ratas ja NATO peasekretär Jens Stoltenberg NATO tippkohtumisel 2018. aasta juulis
13.05.2020|Vabariigi Valitsus

Ratas arutas NATO peasekretäriga julgeolekuteemasid

Stenbocki maja, 13. mai 2020 – Peaminister Jüri Ratas pidas täna videokõne NATO peasekretäri Jens Stoltenbergiga, et arutada liitlaste ja nende kaitsevägede rolli koroonaviiruse vastases võitluses.