Sa oled siin

Ratas: Eesti kaitseväelased teevad au kogu riigile

15. jaanuar 2020 - 18:48

Stenbocki maja, 15. jaanuar 2020 – Peaminister Jüri Ratas tervitas Stenbocki majja kogunenud kaitseväelasi, kes teenisid rahvusvahelistel sõjalistel operatsioonidel 2018. ja 2019. aastal.

„Rahvusvaheliste jõududega ühinedes teadsime, et rahu ja vabaduse eest seismine ei ole lihtne ega ohtudeta. Viimase aja sündmused on taas esile toonud riski, millega meie kaitseväelased neis kauges paigus igapäevaselt silmitsi seisavad,“ tõdes Ratas.

„Möödunud nädal tõi meieni ärevad uudised Iraagist, kus toimus raketirünnak sõjaväebaasi vastu, kus paiknes ka eestlasi. Riigi seisukohast on Eesti rahuvalvajate julgeolek meile esmatähtis. Seetõttu oli mul siiras rõõm kuulda, et nendega oli rünnaku järel kõik korras ning nüüdseks on neli neist lähiajal jõudmas tagasi Eestisse,“ kinnitas ta.

Peaministri sõnul on maailm endiselt rahutu ning Eesti kaitseväelastel on jätkuvalt põhjust osaleda rahvusvahelistes kriisikolletes ning kaitsta koos liitlastega ühist maailmanägemust ja väärtusi. Vaid nii saavad inimesed maailma kõige rahutumates paikades kui Eestis elada turvalisemalt.

Ratas kiitis kaitseväelaste kõrget professionaalsust ning märkis, et nad on teinud au kogu riigile. Tema sõnul kinnitas seda ka oktoobrikuine visiit Afganistani, kus ta liitlasvägede esindajatega toimunud kohtumistel kuulis Eesti võitlejate oskuste ja pühendumuse osas vaid kiidusõnu.

Peaminister kinnitas, et operatsioonidel osalenud kaitseväelased on oma teenistusega aidanud kaasa riigi, kaitsejõudude kui ka liitlassuhete tugevdamisele.

Ratas tunnustas ka kaitseväelaste pereliikmeid ja lähedasi, kelle toetus on kaugel viibivatele rahuvalvajatele hindamatu.

Missioonil käinud kaitseväelased said kingituseks Tanel Toomi filmi „Tõde ja õigus“ DVD.

25 aastaga on Eesti välismissioonidele saatnud üle 3000 mehe ja naise. Kaitseväe veteranipoliitika näeb kõigile missioonidelt naasnud kaitseväelastele ette laiaulatuslikke toetusmeetmeid, sh. taastus- ja lõõgastusperioodi koos perega, nõustamist ning täiendus- ja ümberõppevõimalusi.

Traditsiooniliselt kaks korda aastas toimuval vastuvõtul osalesid Eesti kaitseväelased, kes teenisid kaheksal erineval missioonil kuues erinevas riigis: Afganistanis, Iisraelis, Iraagis, Itaalias, Liibanonis ja Malis.

Fotod (Ardi Hallismaa / Kaitsevägi): https://flic.kr/s/aHsmKKf9LV

Veel uudiseid samal teemal

19.10.2020|Vabariigi Valitsus

Jüri Ratas kohtumisel Andrzej Dudaga: efektiivsed ühendused on võtmetähendusega meie piirkonna jaoks

Stenbocki maja, 19. oktoober 2020 – Peaminister Jüri Ratas kohtus täna Poola Presidendi Andrzej Dudaga, kes viibib Tallinnas seoses kolme mere tippkohtumise ja ärifoorumiga. Kahe riigi liidrid arutasid võitlust COVID-19ga, kahepoolseid suhteid, piirkondlikke ühendusi, julgeolekualast koostööd ja Valgevenes toimuvat.

16.10.2020|Vabariigi Valitsus

Akrediteerimisinfo: peaminister Jüri Ratas kohtub Poola presidendi Andrzej Dudaga

Stenbocki maja, 16. oktoober 2020 – Esmaspäeval, 19. oktoobril, kell 17.20 kohtub peaminister Jüri Ratas Stenbocki majas Poola presidendi Andrzej Dudaga, kes tuleb Tallinna, et osaleda Kolme Mere tippkohtumises.