Sa oled siin

Ratas: Eesti juubel ja eesistumine aitasid kaasa turismi kasvule

27. september 2018 - 11:18

Stenbocki maja, Tallinn, 27. september 2018 – Esinedes iga-aastasel turismikonverentsil, mille teemaks on tänavu „Digitaalne suitsusaun?”, ütles peaminister Jüri Ratas, et nii riigi 100. sünnipäeva tähistamine kui ka möödunud aastal aset leidnud Euroopa Liidu Nõukogu eesistumine avaldasid positiivset mõju turismile.

 

„Paljud inimesed terves maailmas on pööranud oma pilgud meie poole ning mitmed neist on juba leidnud või loodetavasti leiavad võimaluse Eestit külastada,“ sõnas Ratas ja lisas, et möödunud aastal reisiti Eestisse rohkem kui kunagi varem. Üle 6 miljoni väliskülalise jätsid möödunud aastal Eestisse hinnanguliselt poolteist miljardit eurot.

 

Ratas avaldas tunnustust kõigile Eesti turismiettevõttetele, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusele ning kõigile teistele, kas aitavad esile tõsta nii Eesti  uuendusmeelsust kui ka selle sügavaid juuri ja pikki traditsioone.

 

„Võime olla uhked Eesti majutusasutuste kõrge kvaliteedi ja teenindustaseme üle. Teatavasti valis Lonely Planet just Tallinna kõigi maailma linnade hulgast hinna ja kvaliteedi suhte poolest 2018. aasta parimaks sihtkohaks. See on teie kõigi ühine saavutus!“ lausus peaminister.

 

Peaminister avaldas heameelt , et üha enam eestimaalasi avastab reisijana nii kodumaa vaatamisväärsusi kui ka laiemat maailma, millele aitab kaasa sissetulekute kasv ja ka teadlik poliitika. „Riik proovib nii sise-, kui ka välisturismile omalt poolt kaasa aidata, pakkudes nii reisijatele kui ettevõtetele võimalikult lihtsat asjaajamist ning avalikke teenuseid,“ ütles Ratas.

 

Fotod: Jürgen Randma/Valitsuse kommunikatsioonibüroo https://www.dropbox.com/sh/vvmscuz0qchhvov/AABdEblxj5DlPhVXD9Fiw82fa?dl=0
 

Veel uudiseid samal teemal

28.01.2019|Vabariigi Valitsus

Majandusarengu komisjon toetab teadus- ja arendustegevuse lisarahastamist

Stenbocki maja, 28. jaanuar 2019

19.12.2018|Vabariigi Valitsus

Valitsuse majandusarengu komisjon: teadus- ja arendustegevust edendab tööjõu liikumine sektorite vahel

Stenbocki maja, 19. detsember 2018 – Valitsuse majandusarengu komisjon sai ülevaate uutest teadus- ja arendustegevuse soodustamise ettepanekutest ja erasektori aktiivsemast kaasamisest teadustegevusse.