Sa oled siin

Ratas: Eesti juubel ja eesistumine aitasid kaasa turismi kasvule

27. september 2018 - 11:18

Stenbocki maja, Tallinn, 27. september 2018 – Esinedes iga-aastasel turismikonverentsil, mille teemaks on tänavu „Digitaalne suitsusaun?”, ütles peaminister Jüri Ratas, et nii riigi 100. sünnipäeva tähistamine kui ka möödunud aastal aset leidnud Euroopa Liidu Nõukogu eesistumine avaldasid positiivset mõju turismile.

 

„Paljud inimesed terves maailmas on pööranud oma pilgud meie poole ning mitmed neist on juba leidnud või loodetavasti leiavad võimaluse Eestit külastada,“ sõnas Ratas ja lisas, et möödunud aastal reisiti Eestisse rohkem kui kunagi varem. Üle 6 miljoni väliskülalise jätsid möödunud aastal Eestisse hinnanguliselt poolteist miljardit eurot.

 

Ratas avaldas tunnustust kõigile Eesti turismiettevõttetele, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusele ning kõigile teistele, kas aitavad esile tõsta nii Eesti  uuendusmeelsust kui ka selle sügavaid juuri ja pikki traditsioone.

 

„Võime olla uhked Eesti majutusasutuste kõrge kvaliteedi ja teenindustaseme üle. Teatavasti valis Lonely Planet just Tallinna kõigi maailma linnade hulgast hinna ja kvaliteedi suhte poolest 2018. aasta parimaks sihtkohaks. See on teie kõigi ühine saavutus!“ lausus peaminister.

 

Peaminister avaldas heameelt , et üha enam eestimaalasi avastab reisijana nii kodumaa vaatamisväärsusi kui ka laiemat maailma, millele aitab kaasa sissetulekute kasv ja ka teadlik poliitika. „Riik proovib nii sise-, kui ka välisturismile omalt poolt kaasa aidata, pakkudes nii reisijatele kui ettevõtetele võimalikult lihtsat asjaajamist ning avalikke teenuseid,“ ütles Ratas.

 

Fotod: Jürgen Randma/Valitsuse kommunikatsioonibüroo https://www.dropbox.com/sh/vvmscuz0qchhvov/AABdEblxj5DlPhVXD9Fiw82fa?dl=0
 

Veel uudiseid samal teemal

13.06.2019|Vabariigi Valitsus

Peaminister sai volituse elektrivõrkude sünkroniseerimise teekaardi allkirjastamiseks

Stenbocki maja, 13. juuni 2019 - Valitsus andis neljapäeval peaminister Jüri Ratasele volituse allkirjastada juunis toimuval Euroopa Liidu ülemkogul Baltimaade ja Poola valitsusjuhtide ning Euroopa Komisjoni presidendi vahel elektrisüsteemide sünkroniseerimise teekaart.

30.05.2019|Vabariigi Valitsus

Valitsus kiitis heaks oma järgmise nelja aasta tegevusprogrammi

Stenbocki maja, 30. mai 2019 – Valitsus kinnitas täna oma nelja aasta tegevusprogrammi, mis lähtub valitsuse viiest prioriteedist: peresõbralik Eesti, sidus ühiskond, teadmistepõhine majandus, tõhus valitsemine ning vaba ja kaitstud riik. Tegevusprogramm aluseks on koalitsioonileping ning seal on 486 ülesannet.