Sa oled siin

Ratas: Eesti ja Soome sõprus on aegumatu väärtus

10. jaanuar 2020 - 16:21

Stenbocki maja, 10. jaanuar 2020 - Peaminister Jüri Ratas kohtus täna Soome ametikaaslase Sanna Mariniga. Kohtumisel räägiti Eesti ja Soome suhetest, kahe riigi vahelistest transpordi- , digi- ja energiaühendustest, olukorrast Lähis- Idas ja Euroopa Liidu tulevikuga seotud teemadest.

„Mul on väga hea meel oma kolleegi täna tervitada. Eesti ja Soome sõprus on väga tugev, see on aegumatu väärtusega ja soovime seda üheskoos edasi arendada,“ ütles peaminister Ratas. Ta rõhutas, et Eesti ja Soome kahepoolne koostöö tiheneb pidevalt. „Loodame, et näiteks digikoostöös jõuda juba peagi uuele tasemele,“ ütles peaminister Jüri Ratas.  „Ühised pingutused on viinud selleni, et loodetavasti saame mõlemal pool Soome lahte peagi kasutada digiretsepte. Töötame selle nimel, et andmevahetus Eesti ja Soome eri registrite vahel veelgi paraneks.“

Ratas märkis, et lisaks digiühendustele seob mõlemat riiki ka geograafiline lähedus ning Eestil on hea meel, et Soome on nii tihedalt seotud olnud Rail Balticu projektiga ning koos arendatakse ka teisi tulevikuprojekte.

Marin ja Ratas peatusid ka olukorral Lähis-Idas. „Saatsime oma kaitseväelased Iraaki kohalike julgeolekujõudude toetamiseks ning väljaõpetamiseks, rünnakuid nende vastu ei saa muud moodi näha, kui neid kõige karmimal moel hukka mõistes. Vaja on pingete kiiret leevendamist ning öötame selle nimel, et relvad vaikiksid ja diplomaadid saaks rääkida,“ ütles Ratas.

Euroopa Liidu teemadest rääkides kinnitasid, peaministrid, et toetavad mõlemad Euroopa Liidu kliimaneutraalsuse eesmärki aastaks 2050 ja edasi liikumist roheleppega. „Järgmine pikaajaline eelarve peab aitama kaasa kliimaeesmärkide saavutamisele ning seetõttu on oluline, et selle üldmaht võrreldes praeguse perioodiga ei väheneks,“ ütles Ratas.

Veel kõneldi Euroopa Liidu laienemisest ning tulevikusuhetest Ühendkuningriigiga pärast lahkumist EList. Peaministrid arutasid ka regionaalse julgeoleku küsimusi.

Fotod: Soome peaminister Sanna Marin, 10.01.2020

Veel uudiseid samal teemal

17.01.2020|Vabariigi Valitsus

Peaminister Jüri Ratas rääkis SEB ja Swedbanki esindajatega majanduskeskkonnast

Stockholm, 17. jaanuar 2020 - Peaminister Jüri Ratas kohtus täna Stockholmis SEB ja Swedbanki esindajatega, et rääkida edusammudest rahapesuvastases võitluses ning pankade rollist Eesti majanduses.

17.01.2020|Vabariigi Valitsus

Jüri Ratas kohtus Rootsi peaministri Stefan Löfveniga

Stockholm, 17. jaanuar 2020 - Peaminister Jüri Ratas kohtus täna Rootsi peaministri Stefan Löfveniga, et rääkida kahepoolsetest suhetest, majandusest, Euroopa Liidu teemadest ja välispoliitilisest olukorrast.