Sa oled siin

Ratas: Eesti ja Araabia Ühendemiraadid otsivad koos võimalusi innovatsioonitõukeks

3. mai 2018 - 10:55

Stenbocki maja, Tallinn, 3. mai 2018 – Täna Araabia Ühendemiraatide majandusminister Sultan Bin Saeed Al Mansooriga kohtunud peaminister Jüri Ratas märkis, et käes on sobilik aeg kahe uuendusmeelse riigi majanduskoostöö tihendamiseks.


„Eesti ja Araabia Ühendemiraatide kaubavahetus on aasta-aastalt kasvanud ning Eesti infotehnoloogiaettevõtted arendavad Araabia Ühendemiraatides riiklikke e-teenuseid. Järgmine samm võiks olla investeeringute kasv, kuid selleks peame üksteist paremini tundma õppima. Üks võimalus selleks on ühine investeerimisfoorum eelkõige innovaatilistele väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele ning idufirmadele,“ ütles Ratas.


Koostöövaldkondadest tõid Ratas ja Sultan Bin Saeed Al Mansoori lisaks digiarendustele välja keskkonnasõbralikud keskkonnatehnoloogiad ja logistika.


„Majandussuhteid toetaks kindlasti Eesti ja Araabia Ühendemiraatide õhusild, mis loob otsekontakte nii meie inimeste kui ka kultuuride vahel. Lisaks avaks otselend eestlastele paremad võimalused ühendusteks teistesse kaugematesse sihtkohtadesse,“ sõnas Ratas.


Eesti avab järgmisel aastal saatkonna Abu Dhabis ja töös on ka Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse esinduse avamine Dubais.


Fotod kohtumiselt: https://www.dropbox.com/sh/e1uc5y2dvo1bgd9/AAAP_sd6Y_w57vofsIOv6WEqa?dl=0

Veel uudiseid samal teemal

07.03.2019|Vabariigi Valitsus

Jüri Ratas kohtus Soome peaministri Juha Sipiläga

Stenbocki maja, 7. märts 2019 - Peaminister Jüri Ratas kohtus täna oma Soome ametikaaslase Juha Sipiläga. Kohtumisel räägiti Euroopa Liidu tulevikuteemadest ja Soome peagi algavast Euroopa Liidu Nõukogu eesistumisest ning kahepoolsetest suhetest.