Sa oled siin

Ratas: Eesti ja Araabia Ühendemiraadid otsivad koos võimalusi innovatsioonitõukeks

3. mai 2018 - 10:55

Stenbocki maja, Tallinn, 3. mai 2018 – Täna Araabia Ühendemiraatide majandusminister Sultan Bin Saeed Al Mansooriga kohtunud peaminister Jüri Ratas märkis, et käes on sobilik aeg kahe uuendusmeelse riigi majanduskoostöö tihendamiseks.


„Eesti ja Araabia Ühendemiraatide kaubavahetus on aasta-aastalt kasvanud ning Eesti infotehnoloogiaettevõtted arendavad Araabia Ühendemiraatides riiklikke e-teenuseid. Järgmine samm võiks olla investeeringute kasv, kuid selleks peame üksteist paremini tundma õppima. Üks võimalus selleks on ühine investeerimisfoorum eelkõige innovaatilistele väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele ning idufirmadele,“ ütles Ratas.


Koostöövaldkondadest tõid Ratas ja Sultan Bin Saeed Al Mansoori lisaks digiarendustele välja keskkonnasõbralikud keskkonnatehnoloogiad ja logistika.


„Majandussuhteid toetaks kindlasti Eesti ja Araabia Ühendemiraatide õhusild, mis loob otsekontakte nii meie inimeste kui ka kultuuride vahel. Lisaks avaks otselend eestlastele paremad võimalused ühendusteks teistesse kaugematesse sihtkohtadesse,“ sõnas Ratas.


Eesti avab järgmisel aastal saatkonna Abu Dhabis ja töös on ka Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse esinduse avamine Dubais.


Fotod kohtumiselt: https://www.dropbox.com/sh/e1uc5y2dvo1bgd9/AAAP_sd6Y_w57vofsIOv6WEqa?dl=0

Veel uudiseid samal teemal

12.07.2018|Vabariigi Valitsus

Peaminister Ratas: NATO tunnustab Gruusia kaitsereformide edasiminekut ning toetab Ukraina euroatlantilist integratsiooni

Brüssel, Belgia 12. juuli 2018 – NATO tippkohtumise teisel päeval toimus koos Gruusia ja Ukraina riigipeadega töösessioon, mille fookuses olid partnerite kaitsereformid ja koostöö NATO-ga. Eraldi töösessioonil käsitleti Afganistani julgeolekuga seonduvat. Samuti arutati täna taas kaitsekulutusi.

Foto: Tauno Tõhk
12.07.2018|Vabariigi Valitsus

Peaminister Ratas: ühised väljakutsed on andnud tõuke NATO ja Euroopa Liidu koostööle

Brüssel, Belgia, 12. juuli 2018 – Eile õhtul toimunud NATO riigipeade ja valitsusjuhtide töisel õhtusöögil arutati ühiseid julgeolekuprobleeme ning nende, sealhulgas Venemaa tegevuse mõju transatlantilisele julgeolekule, NATO-EL koostööd ja järgmisi ühiseid samme.