Sa oled siin

Ratas: Eesti ja Araabia Ühendemiraadid otsivad koos võimalusi innovatsioonitõukeks

3. mai 2018 - 10:55

Stenbocki maja, Tallinn, 3. mai 2018 – Täna Araabia Ühendemiraatide majandusminister Sultan Bin Saeed Al Mansooriga kohtunud peaminister Jüri Ratas märkis, et käes on sobilik aeg kahe uuendusmeelse riigi majanduskoostöö tihendamiseks.


„Eesti ja Araabia Ühendemiraatide kaubavahetus on aasta-aastalt kasvanud ning Eesti infotehnoloogiaettevõtted arendavad Araabia Ühendemiraatides riiklikke e-teenuseid. Järgmine samm võiks olla investeeringute kasv, kuid selleks peame üksteist paremini tundma õppima. Üks võimalus selleks on ühine investeerimisfoorum eelkõige innovaatilistele väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele ning idufirmadele,“ ütles Ratas.


Koostöövaldkondadest tõid Ratas ja Sultan Bin Saeed Al Mansoori lisaks digiarendustele välja keskkonnasõbralikud keskkonnatehnoloogiad ja logistika.


„Majandussuhteid toetaks kindlasti Eesti ja Araabia Ühendemiraatide õhusild, mis loob otsekontakte nii meie inimeste kui ka kultuuride vahel. Lisaks avaks otselend eestlastele paremad võimalused ühendusteks teistesse kaugematesse sihtkohtadesse,“ sõnas Ratas.


Eesti avab järgmisel aastal saatkonna Abu Dhabis ja töös on ka Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse esinduse avamine Dubais.


Fotod kohtumiselt: https://www.dropbox.com/sh/e1uc5y2dvo1bgd9/AAAP_sd6Y_w57vofsIOv6WEqa?dl=0

Veel uudiseid samal teemal

17.05.2018|Vabariigi Valitsus

Ratas: kinnitasime Lääne-Balkanile, et Euroopa Liidu uks on avatud

Sofia, Bulgaaria, 17. mai 2018 – „Tänane Euroopa Liidu ja Lääne-Balkani tippkohtumine oli oluline verstapost, viimati toimus selline kohtumine 15 aastat tagasi. Kinnitasime meie Lääne-Balkani partneritele veelkord, et Euroopa Liidu uks on neile avatud. See on meie lubadus,“ rääkis peaminister Jüri Ratas pärast tippkohtumist.

16.05.2018|Vabariigi Valitsus

Ratas osaleb Euroopa Liidu ja Lääne-Balkani tippkohtumisel

Stenbocki maja, Tallinn, 16. mai 2018 – Peaminister Jüri Ratas sõidab täna pärastlõunal Bulgaaria pealinna Sofiasse, kus toimub homme, 17. mail Euroopa Liidu ja Lääne-Balkani tippkohtumine.