Sa oled siin

Ratas: Brexiti leppe läbirääkimistega tuleb jätkata, et jõuda õigeaegselt kokkuleppele

18. oktoober 2018 - 7:16
Foto: ELi Nõukogu

Brüssel, Belgia, 18. oktoober 2018 – Peaminister Jüri Ratas rõhutas eile õhtul Brüsselis Euroopa Liidu ametikaaslastega kohtumisel Ühendkuningriigi väljaastumislepingut arutades, et peame jätkama läbirääkimistega ning jõudma õigeaegselt kokkuleppele.


Ülemkogu algas peaminister Theresa May poolse ülevaatega Ühendkuningriigi seisukohtadest väljaastumislepingu läbirääkimistel. ELi Brexiti pealäbirääkija Michel Barnier rääkis 27 liikmesriigi juhtidele lepingu läbirääkimiste kulgemisest. „Euroopa Liidu 27 riigil on oluline jääda läbirääkimistes ühtseks. Peame Iiri piiri küsimusele leidma selge lahenduse, mis väldib poolitava välispiiri teket saarel,” sõnas peaminister Ratas.


ELi riikide juhid kinnitasid pühendumust jätkata kõnelustega väljaastumislepingu üle, toonitasid ühtsuse hoidmise olulisust ning avaldasid toetust Barnier’i tegevusele. „Hoolimata hoogsatest läbirääkimistest ei ole kahjuks viimastele laual olevatele küsimustele veel lahendust leitud. Ma siiski usun, et meil on võimalik mõlemale poolele sobivatele otsustele jõuda ning kokkulepe saavutada,“ sõnas peaminister Ratas.


Ühendkuningriik on praegu, aga jääb peaminister Ratase sõnul ka pärast ühendusest lahkumist Eestile ning Euroopa Liidule väga lähedaseks partneriks.


Fotod (Valitsuse kommunikatsioonibüroo): https://www.dropbox.com/sh/oe9e6bq4yv3eew8/AAA60X_0fIZ7sqIxMWjGEFuva?dl=0

Veel uudiseid samal teemal

14.12.2018|Vabariigi Valitsus

Peaminister Ratas: Euroopa ühtse turu arendamisega tuleb kindlalt edasi liikuda

Brüssel, Belgia, 14. detsember 2018 – Euroopa Ülemkogu kohtumise teisel päeval keskendusid ELi riigipead ja valitsusjuhid siseturule, rändele ning kliimamuutustele.

14.12.2018|Vabariigi Valitsus

EL-i liidrid leppisid kokku Vene-sanktsioonide pikendamise ning arutasid Brexitit

Brüssel, Belgia, 14. detsember 2018 -  ELi riikide riigipead ja valitsusjuhid otsustasid eile õhtul ülemkogul välissuhete arutelul pikendada Minski kokkulepete jätkuva mittetäitmise tõttu piiravaid meetmeid Venemaa suhtes järgmiseks pooleks aastaks.