Sa oled siin

Ratas: Brexiti leppe läbirääkimistega tuleb jätkata, et jõuda õigeaegselt kokkuleppele

18. oktoober 2018 - 7:16
Foto: ELi Nõukogu

Brüssel, Belgia, 18. oktoober 2018 – Peaminister Jüri Ratas rõhutas eile õhtul Brüsselis Euroopa Liidu ametikaaslastega kohtumisel Ühendkuningriigi väljaastumislepingut arutades, et peame jätkama läbirääkimistega ning jõudma õigeaegselt kokkuleppele.


Ülemkogu algas peaminister Theresa May poolse ülevaatega Ühendkuningriigi seisukohtadest väljaastumislepingu läbirääkimistel. ELi Brexiti pealäbirääkija Michel Barnier rääkis 27 liikmesriigi juhtidele lepingu läbirääkimiste kulgemisest. „Euroopa Liidu 27 riigil on oluline jääda läbirääkimistes ühtseks. Peame Iiri piiri küsimusele leidma selge lahenduse, mis väldib poolitava välispiiri teket saarel,” sõnas peaminister Ratas.


ELi riikide juhid kinnitasid pühendumust jätkata kõnelustega väljaastumislepingu üle, toonitasid ühtsuse hoidmise olulisust ning avaldasid toetust Barnier’i tegevusele. „Hoolimata hoogsatest läbirääkimistest ei ole kahjuks viimastele laual olevatele küsimustele veel lahendust leitud. Ma siiski usun, et meil on võimalik mõlemale poolele sobivatele otsustele jõuda ning kokkulepe saavutada,“ sõnas peaminister Ratas.


Ühendkuningriik on praegu, aga jääb peaminister Ratase sõnul ka pärast ühendusest lahkumist Eestile ning Euroopa Liidule väga lähedaseks partneriks.


Fotod (Valitsuse kommunikatsioonibüroo): https://www.dropbox.com/sh/oe9e6bq4yv3eew8/AAA60X_0fIZ7sqIxMWjGEFuva?dl=0

Veel uudiseid samal teemal

18.10.2018|Vabariigi Valitsus

Peaminister: ELi ja Aafrika riikide suhted on muutumas järjest olulisemaks

Brüssel, Belgia, 18. oktoober. 2018 – Peaminister Jüri Ratas arutas täna Brüsselis Euroopa Ülemkogul oma ELi ametikaaslastega võimalusi ebaseadusliku rände peatamiseks, ühenduse sisejulgeoleku tugevdamiseks ning koostöö tihendamist Aafrika riikidega.

17.10.2018|Vabariigi Valitsus

Ratas osaleb Euroopa Ülemkogul ja Aasia-Euroopa kohtumisel

Stenbocki maja, Tallinn, 17. oktoober 2018 – Peaminister Jüri Ratas sõidab täna pärastlõunal Brüsselisse, kus arutab Euroopa Ülemkogul teiste Euroopa Liidu riigipeade ja valitsusjuhtidega rände-, sisejulgeoleku- ja Euroopa Liidu välispoliitikat, Suurbritannia lahkumisläbirääkimiste seisu ning euroala arengut.