Sa oled siin

Ratas: Brexiti leppe läbirääkimistega tuleb jätkata, et jõuda õigeaegselt kokkuleppele

18. oktoober 2018 - 7:16
Foto: ELi Nõukogu

Brüssel, Belgia, 18. oktoober 2018 – Peaminister Jüri Ratas rõhutas eile õhtul Brüsselis Euroopa Liidu ametikaaslastega kohtumisel Ühendkuningriigi väljaastumislepingut arutades, et peame jätkama läbirääkimistega ning jõudma õigeaegselt kokkuleppele.


Ülemkogu algas peaminister Theresa May poolse ülevaatega Ühendkuningriigi seisukohtadest väljaastumislepingu läbirääkimistel. ELi Brexiti pealäbirääkija Michel Barnier rääkis 27 liikmesriigi juhtidele lepingu läbirääkimiste kulgemisest. „Euroopa Liidu 27 riigil on oluline jääda läbirääkimistes ühtseks. Peame Iiri piiri küsimusele leidma selge lahenduse, mis väldib poolitava välispiiri teket saarel,” sõnas peaminister Ratas.


ELi riikide juhid kinnitasid pühendumust jätkata kõnelustega väljaastumislepingu üle, toonitasid ühtsuse hoidmise olulisust ning avaldasid toetust Barnier’i tegevusele. „Hoolimata hoogsatest läbirääkimistest ei ole kahjuks viimastele laual olevatele küsimustele veel lahendust leitud. Ma siiski usun, et meil on võimalik mõlemale poolele sobivatele otsustele jõuda ning kokkulepe saavutada,“ sõnas peaminister Ratas.


Ühendkuningriik on praegu, aga jääb peaminister Ratase sõnul ka pärast ühendusest lahkumist Eestile ning Euroopa Liidule väga lähedaseks partneriks.


Fotod (Valitsuse kommunikatsioonibüroo): https://www.dropbox.com/sh/oe9e6bq4yv3eew8/AAA60X_0fIZ7sqIxMWjGEFuva?dl=0

Veel uudiseid samal teemal

11.04.2019|Vabariigi Valitsus

Peaminister Jüri Ratase lennuk pöördus tehnilistel põhjustel tagasi Brüsselisse

Stenbocki maja, 11. aprill 2019 – Euroopa Liidu riigipeade ja valitsusjuhtide erakorraliselt kohtumiselt Brüsselist Eestisse naasva peaminister Jüri Ratase ja teda saatva delegatsiooni lennuk pidi tehnilistel põhjustel kojulennu katkestama ning pöörduma tagasi Brüsselisse.

11.04.2019|Vabariigi Valitsus

Euroopa Liit pikendas Ühendkuningriigi liidust lahkumise tähtaega oktoobri lõpuni

Brüssel, Belgia, 11. aprill 2019 – Ülemkogu ja Ühendkuningriigi peaminister Theresa May leppisid kokku, et riigi EList lahkumistähtaega pikendatakse kuni selle aasta 31. oktoobrini.