Sa oled siin

Ratas Berliinis ettevõtjatega kohtumisel: ootame Eestisse uuenduslikke ja tehnoloogiamahukaid ärimudeleid

13. november 2018 - 5:41

Berliin, Saksamaa, 13. november 2018 – Peaminister Jüri Ratas tutvustas eile õhtul Berliinis paarikümnele juba Eestis tegutsevale või siia investeerimist kaaluvale Saksa ettevõtjale Eesti majandusruumi ja tulevikuplaane ning kannustas suurettevõtjaid mõtlema uuenduslike ja tehnoloogiamahukate ärimudelite arendamisel siinsetele võimalustele.


Saksamaa on tugev uuenduslik tööstusriik, mis soovib võtta üha enam kasutusele digilahendusi. „Eesti on parim paik, kus uusi tehnoloogiaid katsetada, arendada ja tutvustada,“ kinnitas Ratas ning lisas, et peagi aitab uusi ärimudeleid luua ja juurutada 5G andmesidevõrk, mis tagab kiire internetiühenduse. „Selle aasta lõpuks käivitavad Ericsson ja Tallinna Tehnikaülikool esimese 5G pilootvõrgu just tehnikaülikooli linnakus,“ märkis peaminister.


Ratase sõnul toetab valitsus välisinvestoreid uuendusi arvestavate seaduste ja reeglitega, mis loovad paindlikkust, vähendavad bürokraatiat ning säästavad aega ja raha. „Näiteks väikestel ja keskmise suurusega ettevõtetel on võimalik hakkama saada ilma raamatupidajateta, sest aastast 2020 on maksude deklareerimine neil täiesti automaatne. See on üks näide, kuidas soovime ettevõtjatele pakkuda selget, stabiilset ja läbipaistvat ärikeskkonda,“ selgitas peaminister.


„Tean, et praegu on ettevõtjate jaoks üks tõsisemaid kitsaskohti oskustööjõu puudus. Peame selle probleemiga tõsiselt tegelema, kui soovime, et Eesti püsiks investeeringute jaoks atraktiivne,“ viitas Ratas aasta alguses toimunud sarnasele kohtumisele Saksa suurettevõtjatega Hamburgis.


Täna osaleb peaminister Saksamaa ühe suurima päevalehe Süddeutsche Zeitung korraldatud majandusfoorumil. Ratas arutab foorumil Islandi valitsusjuhi Katrín Jakobsdóttiri ja Serbia ametikaaslase Ana Brnabićiga kolme riigi näidete varal digitaalse Euroopa senist arengut ja visioone. Arutelu saab jälgida otseülekande vahendusel: https://www.sz-wirtschaftsgipfel.de/en/.


Lisaks kohtub Ratas Saksamaa aseliidukantsler ja rahandusminister Olaf Scholziga, kellega on kõne all euroala tulevik ja Euroopa Liidu eelarve 2021-2027, aga ka Eesti ja Saksamaa suhted ning digikoostöö.


Fotod (valitsuse kommunikatsioonibüroo): https://www.dropbox.com/sh/iqdliv5ld4utao7/AADTga8OkY7S-gNQfc2B6o-ja?dl=0

Veel uudiseid samal teemal

28.06.2019|Vabariigi Valitsus

Ratas: uus valitsus peab regulaarset dialoogi tööturu osapooltega väga tähtsaks

Stenbocki maja, 28. juuni 2019 – Täna toimus Stenbocki majas esimene kevadel ametisse astunud valitsuse kohtumine Eesti Ametiühingute Keskliidu ja Eesti Tööandjate Keskliidu esindajatega.

 

„Kolmepoolne koostöö formaat annab võimaluse ühiselt arutada tööturu väljakutseid, otsida kompromisse ja aitab muuta ka riigi panust maksimaalselt efektiivseks. Seetõttu kavatseb ka uus valitsus kaks-kolm korda aastas vahetada mõtteid tööandjate ja töötajate esindusorganisatsioonidega,“ ütles peaminister Jüri Ratas.  

13.06.2019|Vabariigi Valitsus

Peaminister sai volituse elektrivõrkude sünkroniseerimise teekaardi allkirjastamiseks

Stenbocki maja, 13. juuni 2019 - Valitsus andis neljapäeval peaminister Jüri Ratasele volituse allkirjastada juunis toimuval Euroopa Liidu ülemkogul Baltimaade ja Poola valitsusjuhtide ning Euroopa Komisjoni presidendi vahel elektrisüsteemide sünkroniseerimise teekaart.