Sa oled siin

Ratas arutas Taani peaminister Rasmusseniga kaitsekoostööd ja digiarengut

15. jaanuar 2018 - 10:57

Tallinn, Stenbocki maja, 15. jaanuar 2018 – Peaminister Jüri Ratas ja Taani valitsusjuht Lars Løkke Rasmussen keskendusid tänasel kohtumisel kaitsekoostööle, julgeolekuolukorrale ning Eesti ja Taani digiühiskondade arengule.


Euroopa Komisjon on avaliku ja erasektori koondarvestuses hinnanud Taani digitaalselt kõige arenenumaks riigiks Euroopa Liidus, Eesti on üheksandal kohal.
„Ilmselgelt on nii taanlastel kui ka eestlastel digigeen,“ ütles Ratas ning lisas, et Eestit ja Taanit ühendavad elutähtsad teenused näiteks panganduses, telekommunikatsioonis ja energeetikas. „Samas ümbritsevad meid ka uued julgeolekuriskid. See tähendab, et peame tegema rohkem koostööd küberjulgeolekus, võitluses hübriidohtudega ning tugevdama strateegilist kommunikatsiooni väärinfo kummutamiseks,“ ütles Ratas.
Digikoostöö tihendamise võimalusena pakkus Ratas Taani kolleegile välja tihedamat riiklike andmevahetusplatvormide koostööd nagu Eestil ja Soomel on juba töös.


Eile Tapal NATO lahingugrupi ja sellega eelmisel nädalal liitunud Taani kontingendiga kohtunud peaministrid arutasid tänasel kohtumisel ka juulis toimuva NATO tippkohtumise teemasid ning kuidas liitlased vajadusel üksteisele appi tulevad. Ratase sõnul on liitlaste suurendatud kohalolek muutnud tugevamaks kogu NATO julgeoleku. Täpsemalt eilsest Tapa linnaku külastusest koos Eesti ja Taani kaitseministritega: https://www.valitsus.ee/et/uudised/peaministrid-ratas-ja-rasmussen-kohtu....


Peaministrid arutasid ka Eesti ja Taani suhteid, Euroopa Liidu tulevikku ning olukorda Ukrainas, mis mõjutab jätkuvalt Eesti, Taani ja ülejäänud Euroopa Liidu suhteid Venemaaga. Peaministrid kinnitasid, et Venemaaga suhete paranemise ja sanktsioonide lõpetamise tingimuseks on Minski lepete täitmine ehk rahu ning Ukraina suveräänsuse ja territoriaalse terviklikkuse austamine.


Eesti ja Taani suhted on peaministrite hinnangul head ja töised ning neile lisab lähiajal pidulikkust Eesti 100. ja Taani lipu 800. sünnipäeva tähistamine. „Järgmisel aastal täitub 800 aastat Tallinna all toimunud lahingust, millega on seotud Taani lipu Dannebrogi sünnilegend. Olen kindel, et saame neid kahte väärikat sündmust – Eesti 100 ja Dannebrog 800 – üheskoos tähistada,“ ütles Ratas.


Fotod kohtumiselt (Raul Mee / valitsuse kommunikatsioonibüroo): https://www.dropbox.com/sh/7y2p78daz0rh11h/AAAo6BG1vuwPK6py8VSrFKTUa?dl=0

Veel uudiseid samal teemal

10.02.2019|Vabariigi Valitsus

Peaminister Ratas: loodame peatset otselennuliini avamist Dubaiga

Dubai, Araabia Ühendemiraadid, 10. veebruar 2019 - Peaminister Jüri Ratas kohtus täna Dubai emiraadi valitseja šeik Mohammed bin Rashid Al Maktoumiga. Valitsusjuhid leppisid kokku, et Eesti ja Araabia Ühendemiraadid tihendavad majanduskoostööd.

09.02.2019|Vabariigi Valitsus

Peaminister Jüri Ratas osaleb Dubais kõrgetasemelisel konverentsil ja avab EASi esinduse


Stenbocki maja, 9. veebruar 2019 - Peaminister Jüri Ratas sõidab täna Araabia Ühendemiraatidesse Dubaisse, kus ta peab homme, 10. veebruaril  kõne kõrgetasemelisel konverentsil World Government Summit ja avab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) esinduse Dubais. Eesti on tänavu World Government Summiti ametlik külalisriik.