Sa oled siin

Ratas arutas Taani peaminister Rasmusseniga kaitsekoostööd ja digiarengut

15. jaanuar 2018 - 10:57

Tallinn, Stenbocki maja, 15. jaanuar 2018 – Peaminister Jüri Ratas ja Taani valitsusjuht Lars Løkke Rasmussen keskendusid tänasel kohtumisel kaitsekoostööle, julgeolekuolukorrale ning Eesti ja Taani digiühiskondade arengule.


Euroopa Komisjon on avaliku ja erasektori koondarvestuses hinnanud Taani digitaalselt kõige arenenumaks riigiks Euroopa Liidus, Eesti on üheksandal kohal.
„Ilmselgelt on nii taanlastel kui ka eestlastel digigeen,“ ütles Ratas ning lisas, et Eestit ja Taanit ühendavad elutähtsad teenused näiteks panganduses, telekommunikatsioonis ja energeetikas. „Samas ümbritsevad meid ka uued julgeolekuriskid. See tähendab, et peame tegema rohkem koostööd küberjulgeolekus, võitluses hübriidohtudega ning tugevdama strateegilist kommunikatsiooni väärinfo kummutamiseks,“ ütles Ratas.
Digikoostöö tihendamise võimalusena pakkus Ratas Taani kolleegile välja tihedamat riiklike andmevahetusplatvormide koostööd nagu Eestil ja Soomel on juba töös.


Eile Tapal NATO lahingugrupi ja sellega eelmisel nädalal liitunud Taani kontingendiga kohtunud peaministrid arutasid tänasel kohtumisel ka juulis toimuva NATO tippkohtumise teemasid ning kuidas liitlased vajadusel üksteisele appi tulevad. Ratase sõnul on liitlaste suurendatud kohalolek muutnud tugevamaks kogu NATO julgeoleku. Täpsemalt eilsest Tapa linnaku külastusest koos Eesti ja Taani kaitseministritega: https://www.valitsus.ee/et/uudised/peaministrid-ratas-ja-rasmussen-kohtu....


Peaministrid arutasid ka Eesti ja Taani suhteid, Euroopa Liidu tulevikku ning olukorda Ukrainas, mis mõjutab jätkuvalt Eesti, Taani ja ülejäänud Euroopa Liidu suhteid Venemaaga. Peaministrid kinnitasid, et Venemaaga suhete paranemise ja sanktsioonide lõpetamise tingimuseks on Minski lepete täitmine ehk rahu ning Ukraina suveräänsuse ja territoriaalse terviklikkuse austamine.


Eesti ja Taani suhted on peaministrite hinnangul head ja töised ning neile lisab lähiajal pidulikkust Eesti 100. ja Taani lipu 800. sünnipäeva tähistamine. „Järgmisel aastal täitub 800 aastat Tallinna all toimunud lahingust, millega on seotud Taani lipu Dannebrogi sünnilegend. Olen kindel, et saame neid kahte väärikat sündmust – Eesti 100 ja Dannebrog 800 – üheskoos tähistada,“ ütles Ratas.


Fotod kohtumiselt (Raul Mee / valitsuse kommunikatsioonibüroo): https://www.dropbox.com/sh/7y2p78daz0rh11h/AAAo6BG1vuwPK6py8VSrFKTUa?dl=0

Veel uudiseid samal teemal

17.05.2018|Vabariigi Valitsus

Ratas: kinnitasime Lääne-Balkanile, et Euroopa Liidu uks on avatud

Sofia, Bulgaaria, 17. mai 2018 – „Tänane Euroopa Liidu ja Lääne-Balkani tippkohtumine oli oluline verstapost, viimati toimus selline kohtumine 15 aastat tagasi. Kinnitasime meie Lääne-Balkani partneritele veelkord, et Euroopa Liidu uks on neile avatud. See on meie lubadus,“ rääkis peaminister Jüri Ratas pärast tippkohtumist.

16.05.2018|Vabariigi Valitsus

Ratas osaleb Euroopa Liidu ja Lääne-Balkani tippkohtumisel

Stenbocki maja, Tallinn, 16. mai 2018 – Peaminister Jüri Ratas sõidab täna pärastlõunal Bulgaaria pealinna Sofiasse, kus toimub homme, 17. mail Euroopa Liidu ja Lääne-Balkani tippkohtumine.