Sa oled siin

Ratas arutas Solbergiga julgeolekuoluküsimusi ja digikoostööd

30. oktoober 2018 - 1:28

Oslo, Norra, 30. oktoober 2018 – Peaminister Jüri Ratas arutas eile õhtul Oslos Norra ametikaaslase Erna Solbergiga julgeolekuolukorda Euroopas ning võimalusi praktiliseks digikoostööks.


Ratas tõdes Norras toimuvast NATO suurõppusest Trident Juncture rääkides, et viimastel aastatel on Euroopa julgeolekuolukord märkimisväärselt teravnenud. „See on väga oluline õppus, kus osalevad kõik  NATO 29 liikmesriiki ning lisaks meie partnerid Soome ja Rootsi. See näitab meie koostöövõimet ja heidutust. NATO on tugev ja hoiab ühte,“ ütles Ratas. Peaministri sõnul on Eestile eriti oluline, et õppuse käigus harjutatakse vägede liigutamist läbi Euroopa.


Ratase tõi kohtumisel esile Eesti ja Norra head koostööd idapartnerluses. Mullu Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise ajal korraldasid Eesti ja Norra Brüsselis idapartnerluse tippkohtumise eel konverentsi Euroopa riikide kuvandist venekeelses meedias. Konverentsil tutvustati Eesti ja Norra ühiselt rahastatud meediauuringu tulemusi, mida on hiljem kasutatud väärtusliku õppematerjalina Ukraina ja Gruusia ajakirjanike koolitamisel.


Ratas kinnitas Solbergile, et Eesti on valmis Norraga tegema sarnast koostööd piiriüleses andmevahetuses kui Soomega. „Pakume Norrale meie X-tee lahendust kasutada,“ ütles peaminister.


Täna osaleb Ratas koos teiste Põhjamaade, Balti riikide ja Suurbritannia juhtidega Põhjala Tuleviku Foorumil, mis keskendub tervisetehnoloogiatele. Eesmärgiks on arutada ekspertidega, kuidas ühendada kõigi üheksa riigi digiideed ja -kogemused ning pakkuda tulevikus paremaid terviseteenuseid oma inimestele.


Peaminister Ratast saadavad Põhjala Tuleviku Foorumil ekspertidena Tõnu Esko Geenivaramust, Priit Kruus Dermtestist ning Priit Tohver sotsiaalministeeriumist. Üritust on võimalik jälgida otseülekande vahendusel Norra valitsuse kodulehel: https://www.regjeringen.no/no/aktuelt/northern-future-forum/id2616951/ 


Fotod Norra ja Eesti peaministri kohtumisest (valitsuse kommunikatsioonibüroo): https://www.dropbox.com/sh/n444ya5gc2sp68g/AAALi2uU6KKoQfH5vwRDHCkqa?dl=0


Ametlikud fotod: https://www.flickr.com/photos/statsministerenskontor/albums/721576997259...

Veel uudiseid samal teemal

12.04.2019|Vabariigi Valitsus

Ratas: Eesti ja Hiina majanduskoostöös on palju kasutamata potentsiaali

Dubrovnik, Horvaatia, 12. aprill 2019 – Peaminister Jüri Ratas rõhutas tänasel kohtumisel Hiina peaministri Li Keqiangiga, et mõlema riigi majandussuhetes on palju kasutamata võimalusi.