Sa oled siin

Ratas arutas Santa Lucia peaministriga digikoostööd

31. mai 2018 - 10:22

Stenbocki maja, Tallinn, 31. mai 2018 – Peaminister Jüri Ratas kohtus täna Santa Lucia valitsusjuhi Allen Michael Chastanet’ga, kes osaleb Tallinnas E-riigi akadeemia korraldatud e-valitsemise konverentsil.


Nii Eesti kui ka Santa Lucia on väikeriigid, kus riiklike e-teenuste ja digilahenduste toel saab märkimisväärselt muuta inimeste igapäevaseid toiminguid mugavamaks ning kulusid kokku hoida.


Chastanet tutvustas Santa Lucia plaane tsentraliseerida ja digitaliseerida riiklikud teenused. Näiteks on kavas kohandada plokiahela tehnoloogia toel sotsiaaltoetused ja –teenused automaatseks ning vastavaks inimese sissetulekule ja vajadustele. Lisaks jälgib sagedastest orkaanidest räsitud saareriik satelliitide abil muutusi pinnases ning soovib satelliite kasutada kinnisvara hindamisel.


Ratas kinnitas, et Eesti jagab hea meelega kogemusi e-valitsemise lahendustest ja elluviimisest, aga ka küberjulgeolekust, mis peab digitaalses maailmas olema alati arendustest sammu võrra ees.


Peaministrid arutasid ka võitlust kliimamuutustega, eriti merekeskkonna kaitsmist.


Fotod kohtumiselt: https://www.dropbox.com/sh/p5mtb95zppyv98e/AABGIlfeG07lbfwxvEzNeERPa?dl=0
 

Veel uudiseid samal teemal

21.06.2018|Vabariigi Valitsus

Ratas Gruusia presidendile: toetame NATO avatud uste poliitika jätkumist

Stenbocki maja, Tallinn, 21. juuni 2018 – Peaminister Jüri Ratas kinnitas täna Gruusia president Giorgi Margvelašvilile, et Eesti toetab NATO avatud uste poliitikat ning Gruusiat teel NATO-sse.


Pavel Filip ja Jüri Ratas
18.06.2018|Vabariigi Valitsus

Ratas Moldovas: Eesti käivitab koos Moldovaga peagi 10 uut arengukoostöö projekti

Chișinău, Moldova, 18. juuni 2018 – Peaminister Jüri Ratas kohtus täna Chișinăus Moldova riigijuhtidega ning tutvus Eesti arengukoostöö tulemustega. Praegu on Eestil Moldovaga töös 18 ühisprojekti ning peagi lisandub neile veel 10.