Sa oled siin

Ratas arutas Santa Lucia peaministriga digikoostööd

31. mai 2018 - 10:22

Stenbocki maja, Tallinn, 31. mai 2018 – Peaminister Jüri Ratas kohtus täna Santa Lucia valitsusjuhi Allen Michael Chastanet’ga, kes osaleb Tallinnas E-riigi akadeemia korraldatud e-valitsemise konverentsil.


Nii Eesti kui ka Santa Lucia on väikeriigid, kus riiklike e-teenuste ja digilahenduste toel saab märkimisväärselt muuta inimeste igapäevaseid toiminguid mugavamaks ning kulusid kokku hoida.


Chastanet tutvustas Santa Lucia plaane tsentraliseerida ja digitaliseerida riiklikud teenused. Näiteks on kavas kohandada plokiahela tehnoloogia toel sotsiaaltoetused ja –teenused automaatseks ning vastavaks inimese sissetulekule ja vajadustele. Lisaks jälgib sagedastest orkaanidest räsitud saareriik satelliitide abil muutusi pinnases ning soovib satelliite kasutada kinnisvara hindamisel.


Ratas kinnitas, et Eesti jagab hea meelega kogemusi e-valitsemise lahendustest ja elluviimisest, aga ka küberjulgeolekust, mis peab digitaalses maailmas olema alati arendustest sammu võrra ees.


Peaministrid arutasid ka võitlust kliimamuutustega, eriti merekeskkonna kaitsmist.


Fotod kohtumiselt: https://www.dropbox.com/sh/p5mtb95zppyv98e/AABGIlfeG07lbfwxvEzNeERPa?dl=0
 

Veel uudiseid samal teemal

18.10.2018|Vabariigi Valitsus

Ratas arutas Bill Gatesiga Aafrika arengu toetamist

Brüssel, Belgia, 18. oktoober 2018 – Peaminister Jüri Ratas arutas täna hommikul Microsofti asutaja ja filantroop Bill Gatesiga, kuidas teadus- ja arendustegevuse kaudu toetada Aafrikat. Lisaks andis Ratas Gatesile üle e-residendi digitaalse isikutunnistuse.

07.10.2018|Vabariigi Valitsus

Ratas Eesti sõduritele Malis: kodust kaugel välisoperatsioonidel osaledes kaitsete te tegelikult igapäevaselt Eestit

Stenbocki maja, Tallinn, 7. oktoober 2018 – Peaminister Jüri Ratas ja kaitseväe juhataja kindral Riho Terras tunnustasid eile Põhja-Malis Gaos Prantsusmaa terroritõrje operatsiooni Barkhane juures teenivate Eesti kaitseväelaste professionaalset tööd.