Sa oled siin

Ratas arutas Santa Lucia peaministriga digikoostööd

31. mai 2018 - 10:22

Stenbocki maja, Tallinn, 31. mai 2018 – Peaminister Jüri Ratas kohtus täna Santa Lucia valitsusjuhi Allen Michael Chastanet’ga, kes osaleb Tallinnas E-riigi akadeemia korraldatud e-valitsemise konverentsil.


Nii Eesti kui ka Santa Lucia on väikeriigid, kus riiklike e-teenuste ja digilahenduste toel saab märkimisväärselt muuta inimeste igapäevaseid toiminguid mugavamaks ning kulusid kokku hoida.


Chastanet tutvustas Santa Lucia plaane tsentraliseerida ja digitaliseerida riiklikud teenused. Näiteks on kavas kohandada plokiahela tehnoloogia toel sotsiaaltoetused ja –teenused automaatseks ning vastavaks inimese sissetulekule ja vajadustele. Lisaks jälgib sagedastest orkaanidest räsitud saareriik satelliitide abil muutusi pinnases ning soovib satelliite kasutada kinnisvara hindamisel.


Ratas kinnitas, et Eesti jagab hea meelega kogemusi e-valitsemise lahendustest ja elluviimisest, aga ka küberjulgeolekust, mis peab digitaalses maailmas olema alati arendustest sammu võrra ees.


Peaministrid arutasid ka võitlust kliimamuutustega, eriti merekeskkonna kaitsmist.


Fotod kohtumiselt: https://www.dropbox.com/sh/p5mtb95zppyv98e/AABGIlfeG07lbfwxvEzNeERPa?dl=0
 

Veel uudiseid samal teemal

22.01.2019|Vabariigi Valitsus

Peaminister Ratas osaleb Maailma Majandusfoorumil Davosis

Tallinn, Stenbocki maja, 22. jaanuar 2019 – Peaminister Jüri Ratas suundub täna õhtul Šveitsi, kus ta osaleb homsest kuni reedeni Davosis toimuval Maailma Majandusfoorumil.
 

Maailma Majandusfoorum keskendub üleilmastumist puudutavatele küsimustele, mis on tekkinud neljanda tööstusrevolutsiooniga. Foorum toob Davosi kokku riigipead, akadeemikud, rahvusvaheliste suurettevõtete juhid ja kolmanda sektori eeskõnelejad. Olukorras, kus majanduskasv on aeglustumas, riikidevaheline konkurents tihe, tehnoloogia areng ülikiire ja ettearvamatu ning ökoloogilised mured nõuavad enam tähelepanu, arutavad maailma liidrid võimalusi, kuidas paremini edendada riikide ja regioonide vahelist koostööd.

08.01.2019|Vabariigi Valitsus

Valitsuskomisjon: EV100 välisprogramm on kultuuriekspordi edendamise edulugu

Stenbocki maja, 8. jaanuar 2019 - Täna kogunenud Eesti Vabariik 100 valitsuskomisjon tõdes, et lõppenud EV100 välisprogramm oli kõigi aegade võimsaim Eestit tutvustav ja keskselt rahastatud kultuuriekspordi edendamise projekt.