Sa oled siin

Ratas arutas Santa Lucia peaministriga digikoostööd

31. mai 2018 - 10:22

Stenbocki maja, Tallinn, 31. mai 2018 – Peaminister Jüri Ratas kohtus täna Santa Lucia valitsusjuhi Allen Michael Chastanet’ga, kes osaleb Tallinnas E-riigi akadeemia korraldatud e-valitsemise konverentsil.


Nii Eesti kui ka Santa Lucia on väikeriigid, kus riiklike e-teenuste ja digilahenduste toel saab märkimisväärselt muuta inimeste igapäevaseid toiminguid mugavamaks ning kulusid kokku hoida.


Chastanet tutvustas Santa Lucia plaane tsentraliseerida ja digitaliseerida riiklikud teenused. Näiteks on kavas kohandada plokiahela tehnoloogia toel sotsiaaltoetused ja –teenused automaatseks ning vastavaks inimese sissetulekule ja vajadustele. Lisaks jälgib sagedastest orkaanidest räsitud saareriik satelliitide abil muutusi pinnases ning soovib satelliite kasutada kinnisvara hindamisel.


Ratas kinnitas, et Eesti jagab hea meelega kogemusi e-valitsemise lahendustest ja elluviimisest, aga ka küberjulgeolekust, mis peab digitaalses maailmas olema alati arendustest sammu võrra ees.


Peaministrid arutasid ka võitlust kliimamuutustega, eriti merekeskkonna kaitsmist.


Fotod kohtumiselt: https://www.dropbox.com/sh/p5mtb95zppyv98e/AABGIlfeG07lbfwxvEzNeERPa?dl=0
 

Veel uudiseid samal teemal

11.08.2018|Vabariigi Valitsus

Fotod: Ratas ja Sipilä osalesid Eesti juubeliaastale pühendatud jalgrattasõidul Helsingis

Helsingi, Soome, 12. august 2018 – Peaminister Jüri Ratas ja Soome valitsusjuht Juha Sipilä avasid täna Helsingis Eesti Vabariigi juubeliaastale pühendatud jalgrattasõidu.

11.08.2018|Vabariigi Valitsus

Peaminister Ratas ja tema ametikaaslane Juha Sipilä osalevad homme Helsingis Eesti-Soome jalgrattasõidul

Stenbocki maja, 11. august 2018 – Homme, 12. augustil osalevad peaminister Jüri Ratas ja Soome peaminister Juha Sipilä Helsingis toimuval Eesti-Soome jalgrattasõidul, et väärtustada Eesti ja Soome sõprussidemeid ning tähistada Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva.