Sa oled siin

Ratas arutas Saksa rahandusministriga Euroopa Liidu eelarvet aastateks 2021-2027

13. november 2018 - 14:34

Berliin, Saksamaa, 13. november 2018 – Peaminister Jüri Ratas kinnitas täna Saksamaa aseliidukantsler ja rahandusminister Olaf Scholzile, et Eesti soovib tugevat ja ühtehoidvat Euroopa Liitu. Selleks toetame teaduse ja innovatsiooni, digitaliseerimise, piiriüleste ühenduste ning kaitse- ja julgeolekukoostöö senisest suuremat rahastamist Euroopa Liidu ühisest mitmeaastasest eelarvest.


Peaminister tõi kohtumisel Eestile olulise küsimusena esile Euroopa Liidu ühenduste rahastamise. „Berliini müüri langemisest on möödas peaaegu kolm aastakümmet, kuid seniajani on Balti riikide ühendused Euroopaga puudulikud. Seda tõid investeeringute pudelikaelana esile ka minuga kohtunud Saksa investorid. Just seetõttu on Rail Balticu ehitamine meie prioriteet, sest nii saavad Balti riigid ja ka Soome lõpuks osaks Euroopa hästi ühendatud siseturust,“ selgitas peaminister suurprojekti tähtsust Eestile, Lätile ja Leedule.


Teise olulise teemana tõstis Ratas esile põllumajanduse otsetoetuste ühtlustamise, mis peaks Eesti hinnangul toimuma kiiremini ja andma meie põllumeestele Euroopa turgudel konkureerimiseks võrdsed tingimused.


Lisaks rääkisid Ratas ja Scholz Euroopa Liidu majanduskasvu, tööturu uuendamise ja reformide elluviimise toetuste vähenemisest ühtekuuluvuspoliitika vahenditest, milles soovib Eesti sujuvamat üleminekut. Mõlemad kinnitasid samuti, et ühine ja stabiilne valuuta on Euroopa majanduse oluline nurgakivi.


Eesti ja Saksamaa sidemetest rääkides tõdes Ratas, et koostöö on tihe ja sõbralik, kuid enam võiks kasutada ära võimalusi inimeste heaolu tõstvate ning ettevõtete tegevust lihtsustavate digilahenduste arendamiseks ja elluviimiseks.


Peaminister osaleb täna pärastlõunal veel Saksamaa ühe suurima päevalehe Süddeutsche Zeitung korraldatud majandustippkohtumisel. Ratas arutab tippkohtumisel Islandi valitsusjuhi Katrín Jakobsdóttiri ja Serbia ametikaaslase Ana Brnabićiga kolme riigi näidete varal digitaalse Euroopa senist arengut ja visioone. Arutelu saab jälgida otseülekande vahendusel: https://www.sz-wirtschaftsgipfel.de/en/


Fotod (valitsuse kommunikatsioonibüroo): https://www.dropbox.com/sh/2q4y26unj33yckr/AADFRS91_Ur3JbD0P7-acLUga?dl=0

Veel uudiseid samal teemal

22.05.2020|Vabariigi Valitsus

Ratas: COVID-19 kriis on küberturvalisuse tähtsust tõstnud

Stenbocki maja, 22. mai 2020 - Peaminister Jüri Ratas rõhutas tänases kõnes Eesti ÜRO Julgeolekunõukogu eesistumise raames toimuval mitteametlikul kohtumisel, et globaalne pandeemia on näidanud, kui oluline on turvaline küberruum.

Peaminister Jüri Ratas ja NATO peasekretär Jens Stoltenberg NATO tippkohtumisel 2018. aasta juulis
13.05.2020|Vabariigi Valitsus

Ratas arutas NATO peasekretäriga julgeolekuteemasid

Stenbocki maja, 13. mai 2020 – Peaminister Jüri Ratas pidas täna videokõne NATO peasekretäri Jens Stoltenbergiga, et arutada liitlaste ja nende kaitsevägede rolli koroonaviiruse vastases võitluses.