Sa oled siin

Ratas arutas NATO peasekretäriga julgeolekuteemasid

13. mai 2020 - 19:54
Peaminister Jüri Ratas ja NATO peasekretär Jens Stoltenberg NATO tippkohtumisel 2018. aasta juulis
Peaminister Jüri Ratas ja NATO peasekretär Jens Stoltenberg NATO tippkohtumisel 2018. aasta juulis

Stenbocki maja, 13. mai 2020 – Peaminister Jüri Ratas pidas täna videokõne NATO peasekretäri Jens Stoltenbergiga, et arutada liitlaste ja nende kaitsevägede rolli koroonaviiruse vastases võitluses.

Peaministri sõnul on allians aidanud oluliselt kaasa COVID-19 kriisi leevendamisele. „NATO on ülemaailmsele kriisile kiirelt reageerinud ning aidanud liitlastel koordineerida koostööd üksteise abistamiseks. Liitlasriikide kaitsejõud on tsiviilpoolele kõvasti abiks olnud, aidates transportida meditsiinivarustust, püstitades välihaiglaid või toetades piirikontrolli läbiviimist,“ tõi ta näiteks.

„NATO heidutus Läänemere piirkonnas on ülimalt oluline. Seepärast on mul hea meel, et tõrgeteta on sujunud kõik need tegevused, mis aitavad meie julgeolekut tagada, seal hulgas Tapal viibiv NATO lahingugrupp ning Balti õhuturbemissiooni teostavad hävitajad Ämaris,“ sõnas Ratas.

Peaministri sõnul näitab see liikmesriikide ühtsust ja solidaarsust, kuid ka seda, et NATO on valmis kohanduma väga laia ulatuse väljakutsetega, nii et liitlasriikide sõjalisi võimeid on võimalik rakendada tsiviilkriiside lahendamiseks.

Ratas ja Stoltenberg arutasid ka pandeemiakriisi mõjusid julgeolekukeskkonnale laiemalt. Peaminister nentis, et COVID-19 kriisil on pikemaajalised mõjud liikmesriikide majandusele. „Eesti on vankumatult pühendunud oma sõjalise riigikaitse arendamisele ja sestap oleme hoidnud oma kaitse-eelarve aastaid 2% tasemel,“ tõdes ta.

Eestis saatis Kaitsevägi välihaigla Kuressaare haigla toetuseks, samuti aitas Kaitsevägi teisi asutusi isikukaitsevahenditega. Kaitseliitlased kaasati PPA toetuseks piirikontrolli taastamisse, mil üle Eesti on erinevates paikades ja asutustes abiks olnud üle 300 naiskodukaitsja.

Veel uudiseid samal teemal

29.05.2020|Vabariigi Valitsus

Ratas: pandeemia näitas vajadust edendada valmisolekukultuuri

Stenbocki maja, 29. mai 2020 – Peaminister Jüri Ratase kiitis Siseministeeriumi valitsemisala arengupäeval Eesti elanike, ettevõtete ja ametiasutuste suutlikkust COVID-19 pandeemia oludega kiirelt kohanduda.

22.05.2020|Vabariigi Valitsus

Ratas: COVID-19 kriis on küberturvalisuse tähtsust tõstnud

Stenbocki maja, 22. mai 2020 - Peaminister Jüri Ratas rõhutas tänases kõnes Eesti ÜRO Julgeolekunõukogu eesistumise raames toimuval mitteametlikul kohtumisel, et globaalne pandeemia on näidanud, kui oluline on turvaline küberruum.