Sa oled siin

Ratas arutas Leedu peaministriga ühiseid suurprojekte ja olukorda Ukrainas

4. juuni 2018 - 10:20
Foto: Raigo Pajula
Foto: Raigo Pajula

Stenbocki maja, Tallinn, 4. juuni 2018 – Täna, enne Balti riikide ja Poola ühist kohtumist, arutas peaminister Jüri Ratas eraldi Leedu ametikaaslase Saulius Skvernelisega Rail Balticu projekti edenemist ja rahastamist, Balti elektrisüsteemide ühildamist Euroopaga ning olukorda Ukrainas.


Peaminister Ratase sõnul on elektrisüsteemide Euroopaga ühildamisel oluline võtta arvesse kõigi uuringute tulemusi ning jõuda juuni lõpuks Balti riikide ja Poolaga poliitilise kokkuleppeni. „Kokkuleppele jõudes saame kiiresti edasi liikuda Euroopa Liidu eelarvest projekti elluviimiseks raha taotlemisega. Samas, elektrisüsteemide ühildamine Euroopaga peab andma meie tarbijatele varustuskindluse ning sellega ei tohiks kaasneda täiendavaid püsikulusid,“ märkis Ratas.


1. juulil toimub Vilniuses Balti riikide ja Ukraina peaministrite kohtumine. „Me ei tohi unustada Ukrainat ega vaadata läbi sõrmede ühe Euroopa riigi suveräänsuse ja territoriaalse terviklikkuse eiramisele. Vaatamata konfliktile riigi idaosas on Ukraina võimud suutnud ellu viia reforme, kuid siiski on neil veel pikk tee minna. Ukraina vajab meie tuge,“ kinnitas Ratas.


Täna kell 10.00, Läänemere Strateegia 9. aastafoorumi eel toimub Balti peaministrite ja Poola välisministri kohtumine Kultuurikatlas. Arutlusel on kolm teemat: NATO ja julgeolek, Balti riikide elektrisüsteemide ühildamine Euroopaga ning Rail Baltic.


Pärast kohtumist annavad Balti peaministrid ja Poola välisminister ühise pressikonverentsi, mida on võimalik jälgida ka otseülekande vahendusel valitsuse kodulehel: http://meediaveeb.valitsus.ee/ml/


Fotod kohtumiselt: https://www.dropbox.com/sh/0nqmx58bbpj3kfx/AACI1LyMy3RcqrgdhpZyOUm4a?dl=0 

Veel uudiseid samal teemal

14.09.2018|Vabariigi Valitsus

Balti riigi- ja valitsusjuhid valmistusid Saksa liidukantsleriga Salzburgi tippkohtumiseks

Vilnius, Leedu, 14. september 2018 – Peaminister Jüri Ratas, Leedu president Dalia Grybauskaitė ja peaminister Saulius Skvernelis ning Läti valitsusjuht Māris Kučinskis arutasid täna Vilniuses Saksamaa liidukantsler Angela Merkeliga järgmise nädala Salzburgi tippkohtumise kõige tulitavamaid teemasid.

14.09.2018|Vabariigi Valitsus

Ratas kohtub Saksamaa liidukantsler Merkeliga

Stenbocki maja, Tallinn, 14. september 2018 – Peaminister Jüri Ratas suundub täna Leetu Vilniusesse, kus kohtub Saksamaa liidukantsler Angela Merkeliga.