Sa oled siin

Ratas arutas Gruusia ametikaaslasega reformide elluviimist

24. september 2018 - 20:51

New York, USA, 24. september 2018 – Peaminister Jüri Ratas kohtus täna visiidil ÜROsse Gruusia uue peaministri Mamuka Bakhtadzega. Peaministrite esmakordsel kohtumisel kinnitas Ratas Eesti jätkuvat toetust Gruusiale teel Euroopa Liitu ja NATOsse ning arutas selleks vajalike reformide elluviimist.


Gruusia on Eesti välispoliitika ja arengukoostöö üks prioriteetriike, mida me aastatel 2006-2018 toetame ligi 9 miljoni euroga. Juunis said heakskiidu 10 uut Eesti-Gruusia arengukoostööprojekti ning seega on praegu nendega töös kokku 21 ühist ettevõtmist.


„Eestit ja Gruusiat ühendavad head ja lähedased poliitilised ning inimlikud suhted. Samas meie majandussuhetes ja kaubavahetuses on üksjagu arenguruumi. Kindlasti aitaks siin kaasa Gruusia ette võetud uuenduste kiirem elluviimine. Stabiilsem majanduskeskkond süstib ettevõtjatesse ja investoritesse kindlust ning loomulikult paraneb seeläbi ka inimeste igapäevaelu ja elustandard,“ märkis Ratas.


Äsja möödus 10 aastat Venemaa ja Gruusia sõjast. Ratas kinnitas Bakhtadzele, et Eesti jätkab Gruusia toetamist okupeeritud alade tagasi saamisel ning tunnustab tingimusteta Gruusia territoriaalset terviklikkust.


Lisaks Bakhtadzele kohtus Ratas ÜROs Nelson Mandela Rahutippkohtumise ajal eraldi pikemalt Saudi-Araabia välisminister Adel bin Ahmed Al-Jubeiri, Costa Rica asepresident Epsy Campbell Barri, Kiribati president Taneti Maamau, Zimbabwe president Emmerson Mnangagwa ning Rohuneemesaarte välisminister Luís Filipe Tavaresega.


Fotod (valitsuse kommunikatsioonibüroo): https://www.dropbox.com/sh/hehm4kxj3ciikxe/AADo1w7h8ja9ymU3DRb2WiNRa?dl=0

Veel uudiseid samal teemal

07.10.2018|Vabariigi Valitsus

Ratas Eesti sõduritele Malis: kodust kaugel välisoperatsioonidel osaledes kaitsete te tegelikult igapäevaselt Eestit

Stenbocki maja, Tallinn, 7. oktoober 2018 – Peaminister Jüri Ratas ja kaitseväe juhataja kindral Riho Terras tunnustasid eile Põhja-Malis Gaos Prantsusmaa terroritõrje operatsiooni Barkhane juures teenivate Eesti kaitseväelaste professionaalset tööd.

06.10.2018|Vabariigi Valitsus

Ratas Malis: toetame abivajajaid, et nad ei peaks kodusid hülgama

Bamako, Mali, 6. oktoober 2018 – Eestile on oluline toetada Mali inimesi, et neil oleks kodumaal turvaline elukeskkond ja väljavaated paremaks eluks, kinnitas peaminister Jüri Ratas Mali president Ibrahim Boubacar Keïtale.