Sa oled siin

Ratas arutas Gruusia ametikaaslasega reformide elluviimist

24. september 2018 - 20:51

New York, USA, 24. september 2018 – Peaminister Jüri Ratas kohtus täna visiidil ÜROsse Gruusia uue peaministri Mamuka Bakhtadzega. Peaministrite esmakordsel kohtumisel kinnitas Ratas Eesti jätkuvat toetust Gruusiale teel Euroopa Liitu ja NATOsse ning arutas selleks vajalike reformide elluviimist.


Gruusia on Eesti välispoliitika ja arengukoostöö üks prioriteetriike, mida me aastatel 2006-2018 toetame ligi 9 miljoni euroga. Juunis said heakskiidu 10 uut Eesti-Gruusia arengukoostööprojekti ning seega on praegu nendega töös kokku 21 ühist ettevõtmist.


„Eestit ja Gruusiat ühendavad head ja lähedased poliitilised ning inimlikud suhted. Samas meie majandussuhetes ja kaubavahetuses on üksjagu arenguruumi. Kindlasti aitaks siin kaasa Gruusia ette võetud uuenduste kiirem elluviimine. Stabiilsem majanduskeskkond süstib ettevõtjatesse ja investoritesse kindlust ning loomulikult paraneb seeläbi ka inimeste igapäevaelu ja elustandard,“ märkis Ratas.


Äsja möödus 10 aastat Venemaa ja Gruusia sõjast. Ratas kinnitas Bakhtadzele, et Eesti jätkab Gruusia toetamist okupeeritud alade tagasi saamisel ning tunnustab tingimusteta Gruusia territoriaalset terviklikkust.


Lisaks Bakhtadzele kohtus Ratas ÜROs Nelson Mandela Rahutippkohtumise ajal eraldi pikemalt Saudi-Araabia välisminister Adel bin Ahmed Al-Jubeiri, Costa Rica asepresident Epsy Campbell Barri, Kiribati president Taneti Maamau, Zimbabwe president Emmerson Mnangagwa ning Rohuneemesaarte välisminister Luís Filipe Tavaresega.


Fotod (valitsuse kommunikatsioonibüroo): https://www.dropbox.com/sh/hehm4kxj3ciikxe/AADo1w7h8ja9ymU3DRb2WiNRa?dl=0

Veel uudiseid samal teemal

02.12.2018|Vabariigi Valitsus

Peaminister Ratas sõidab ÜRO kliimakonverentsile Poola

Stenbocki maja, 2. detsember 2018 – Peaminister Jüri Ratas sõidab Poola, kus ta osaleb homme Katowice linnas ÜRO kliimamuutuste konverentsi (COP24) raames toimuval riigijuhtide kohtumisel.

23.11.2018|Vabariigi Valitsus

Ratas Prahas: tšehhid huvituvad meie e-teenustest, meie nende internetikaubandusest

Praha, Tšehhi Vabariik, 23. november 2018 – Eesti eksperdid ja IT-ettevõtted on valmis toetama Tšehhi e-riigi ülesehitamist, kinnitas peaminister Jüri Ratas täna Tšehhi ametikaaslasele Andrej Babišile. Ratas märkis, et Eesti omakorda on huvitatud Tšehhi kogemusest e-kaubanduse levikus.