Sa oled siin

Ratas arutab Prahas Euroopa Liidu ühtekuuluvuspoliitika tugevdamist

5. november 2019 - 8:30

Stenbocki maja, 5. november 2019 – Peaminister Jüri Ratas osaleb täna Euroopa Liidu ühtekuuluvuspoliitika sõprade grupi ehk 17 liikmesriigi tippkohtumisel Prahas, et arutada ühenduse järgmist pikaajalist eelarvet ja ühtekuuluvuspoliitika tulevikku.


ELi tulevasest pikaajalisest eelarvest aastateks 2021-2027 kõneldes rõhutas peaminister Jüri Ratas vajadust tugevdada ühtekuuluvuspoliitika osatähtsust võrreldes Euroopa Komisjoni seniste ettepanekutega. „Selleks, et Euroopa Liit oleks tugev, tuleb meil keskenduda liikmesriikide arengule ning vaadata tulevikku. Meie ühine huvi on, et Euroopa Liidu eelarve järgmisel perioodil ei kahaneks. Töötame kõigi liikmesriikidega selle nimel, et meie inimeste heaolu kasvaks,“ lausus peaminister Ratas.


Kohtumisel osalevad Eesti, Bulgaaria, Hispaania, Horvaatia, Itaalia, Kreeka, Küpros, Leedu, Läti, Malta, Poola, Portugal, Rumeenia, Slovakkia, Sloveenia, Tšehhi ja Ungari juhid. Ühtekuuluvuspoliitika sõprade grupil on kohtumisel plaanis võtta vastu ühisavaldus.


Euroopa ühtekuuluvuspoliitika eesmärk on toetada liikmesmaades reforme ja investeeringuid. Samuti lõimida siseturgu ja kasvatada liidu konkurentsivõimet maailmas. Selleks viiakse ellu sadu tuhandeid projekte, millest tuhanded on panustanud ka Eesti ühiskonda ja inimestesse. Praegusel ELi eelarveperioodil 2014–2020 saab Eesti ühtekuuluvuspoliitika struktuurivahenditena 3,5 miljardit eurot, lisaks põllumajanduse, maaelu ja kalanduse toetusi 1,8 miljardit.