Sa oled siin

Ratas: andmete vaba liikumine ei tähenda reeglite ja kontrolli puudumist

17. juuli 2017 - 10:48
Foto: Annika Haas
Foto: Annika Haas

Kultuurikatel, 17. juuli 2017 – Peaminister Jüri Ratas toonitas täna Tallinnas digitaalse ühtse turu ja andmete vaba liikumise konverentsi avades, et Euroopa vajab selgeid reegleid ja tõhusat kontrolli andmete vaba liikumise elluviimiseks.


„Me peame vastama küsimustele juurdepääsust, andmete taaskasutusest ja kontrollist, aga ka privaatsusest. Ilma selge juriidilise ja poliitilise raamistikuta oleme ummikus. Kui andmete kasutamine on takistatud, siis ei ole andmetest meile kasu,“ ütles peaminister Ratas.


Andmete vaba liikumine on Euroopa Liidu digitaalse ühtse turu loomise eelduseks. Digitaalses ühtses turus peituvate suurte võimaluste tõttu on digitaalne Euroopa ja andmete vaba liikumine Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise üks neljast prioriteedist.


Peaminister Ratas tuletas meelde, et innovatsioon, tehnoloogia parem kasutamine ja tõhusam andmevahetus parendaks Euroopa inimeste, ettevõtete ja liikmesriikide igapäevaelu. Samuti aitab digitaalne ühiskond lahendada keerulisi sõlmküsimusi Euroopas. „Süsinikuheite vähendamine, kõrges eas tervise tagamine, Euroopa sotsiaalmudeli hoidmine, inimestele kindlustunde andmine – kõik see on võimalik ainult juhul, kui ühtne turg püsib tehnoloogilise arengu eesliinil,“ loetles peaminister Ratas.


Digitaalse ühtse turu ja andmete vaba liikumise konverents on üks eesistumise tähtsaimatest üritustest ning toob täna Tallinnas kokku ettevõtjad ja avaliku sektori esindajad üle Euroopa. Kohal on nii Euroopa Liidu liikmesriikide konkurentsivõime- ja telekommunikatsiooniministrid, Euroopa Komisjoni liikmed ja Euroopa Parlamendi saadikud kui ka Euroopa Liidu Nõukogu kõrged esindajad.


Tänast konverentsi võib lugeda ka sissejuhatuseks 29. septembril Tallinnas toimuvale digitaalsele tippkohtumisele, kuhu on kutsutud Euroopa Liidu institutsioonide ja valitsus- või riigijuhid.


Peaminister Ratase kõnet saab täispikkuses lugeda: https://www.valitsus.ee/et/uudised/peaministri-kone-digitaalse-uhtse-tur...


Lähemalt tänasest digitaalse ühtse turu andmete vaba liikumise konverentsist saab lugeda ja otseülekandeid jälgida: https://www.eu2017.ee/et/political-meetings/digitaalse-uhtse-turu-andmet...


Pilte konverentsist saab vaadata Eesti eesistumise Flickri leheküljelt:  https://www.flickr.com/photos/eu2017ee/albums