Sa oled siin

Ratas andis üle Eesti konkurentsivõimelisimate ettevõtete auhinnad

4. oktoober 2018 - 21:28

Stenbocki maja, 4. oktoober 2018 – Peaminister Jüri Ratas andis täna parimate ettevõtete auhinnagalal konkurentsivõimelisima suurettevõtte tunnustuse üle ASile Tallink Grupp, väike- või keskmise ettevõtte arvestuses ASile SA.MET ning mikroettevõtete kategoorias Callisto Group OÜ-le.

Ratase sõnul on Eesti majanduskasvu numbrid ilusad, eksport kasvab, tööjõus osalemise määr on rekordiline ja inimeste sissetulekud suurenevad. "Meil tuleb tänada ja tunnustada selle eest nii era- kui avaliku sektori rasket tööd ning kõigi meie inimeste pingutusi. Samas võlgneme palju tänu ka ettevõtjatele endile, kelle elukutse peab ühiskonnas olema hinnas nii praegu kui tulevikus, sest edasine majandusedu saavutamine saab ilmselt olema veelgi keerulisem," ütles ta auhinnagala avamisel.

Peaministri sõnul on väljakutseid, aga ka võimalusi mitmeid, sest Eesti majandusstruktuur on muutumas, siinne sissetulekute tase läheneb jõukamate riikide tasemele, tehnoloogia kiire areng sunnib pidevateks uuendusteks ning kasvav protektsionism maailmakaubanduses võib väikese avatud majanduse jaoks anda suure tagasilöögi. "Selleks, et olla tänapäeva tihedas globaalses konkurentsis edukas, peab olema nutikam, innovaatilisem, paindlikum ja kiirem kui teised," rääkis ta.

Tänasel auhinnagalal tunnustuse pälvinud ettevõtted ongi tema sõnul muutuvas maailmas kohanenud ja silma paistnud ning neid hindavad nii töötajad, äripartnerid kui kliendid. "Kõigi teie panust Eesti riigi arengusse tunnustab kõrgelt ka valitsus," kinnitas peaminister.

Konkurentsivõimelisima mikroettevõtte auhinda üle andes ütles ta, et heal kommunikatsioonil on võtmeroll nii ettevõtluses kui laiemalt igas sihipärases tegevuses. "Callisto Groupi andekas meeskond on oma nõuga olnud abiks ettevõtetele erinevatelt tegevusaladelt, kaubandusest elektroonikatööstuseni. Ent eriline heameel ja tänu teile selle eest, et olete aidanud kujundada Eesti e-riigi rahvusvahelist mainet, millest on kasu saanud nii riik kui siinne ettevõtluskogukond," lausus Ratas.

Konkurentsivõimelisima väike- või keskmise ettevõtte auhinna sai ehitusettevõte SA.MET, mille 27 aasta pikkune lugu on Ratase sõnul muljetavaldav. Tema sõnul on ettevõte üle elanud kaks kinnisvarakrahhi, leidnud turul õige niši ja spetsialiseerunud, läinud tehnoloogia arenguga kaasa ning pingutab selle nimel, et pakutavad lahendused oleksid innovaatilised ja keskkonnasäästlikud.

Konkurentsivõimelisima suurettevõtte auhinna pälvinud Tallink Grupp on Ratase sõnul nii otseses kui kaudses mõttes Eesti ettevõtluse ja turismi lipulaev.

Lisaks avaldas peaminister heameelt, et galal anti üle ka noore ettevõtja preemia. "Uute tulijate energia ja ideed koos kogenud ettevõtjate elutarkuse ja ärivaistuga aitavad tagada Eesti majandusedu ka tulevikus," ütles Ratas.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, Eesti Kaubandus-Tööstuskoda ja Eesti Tööandjate Keskliit tunnustasid täna pidulikul auhinnagalal Eesti silmapaistvaid ettevõtteid. Üritusel tunnustati ettevõtluse auhinna võitjaid ja konkurentsivõime edetabeli parimaid, anti üle noore ettevõtja preemia ning kuulutati välja tänavune aasta ettevõte.

Fotod (Erlend Štaub): https://www.dropbox.com/sh/cngjty7ahpkgl73/AADhhYQGc8KOlNHsFAF6IQ8ma?dl=0