Sa oled siin

Ratas Ämaris: Saksamaa panus Balti õhuruumi turvamisse on ülioluline

2. november 2018 - 21:35

Stenbocki maja, Tallinn, 2. november 2018. a. - Peaminister Jüri Ratas külastas Ämari lennubaasi, kus tervitas NATO Balti õhuturbemissiooni raames Eestis tegutsevat Saksamaa lennusalka. Samuti sai peaminister ülevaate uutest taristu objektidest, mille ehitamist rahastati Ameerika Ühendriikide Euroopa heidutusmeetmete programmist.

 

„Sakslaste panus Balti õhuruumi kaitsesse on muljetavaldav. Nad on seda teinud iga aasta, alates 2014 ning jätkavad oma missiooni Ämaris ka järgmise aasta alguses,“ lausus Ratas pärast kohtumist Saksamaa kontingendi ülema kolonelleitnant Swen Jacobiga. Peaminister lisas, et liitlaste toetus lennubaasi arendamisel aitab tulevikus tagada NATO üksustele paremaid tingimusi ja väljaõppevõimalusi. Kohtumisel, millest võttis osa ka õhuväe ülem kolonel Riivo Valge, arutati ka ohutusnõudeid, mis kehtivad sõjalennukitele ning nende relvastusele.

 

Augustist paikneb Eestis 160 Saksa õhuväelast ning viis Eurofighter lahinglennukit. Saksamaa õhuväelased on õhuturbemissioonil Ämaris juba neljandat korda.

 

Euroopa heidutusmeetmete programmist rahastati viimase kolme aasta jooksul nii Ämari baasi kui ka Tapa linnaku olulisi rajatisi.

 

Fotod: Valitsuse kommunikatsioonibüroo https://www.dropbox.com/sh/1eqy29kxo6y5ux4/AAAqc2sL5HR9fLt923oNH1nza?dl=0

Veel uudiseid samal teemal

23.04.2019|Vabariigi Valitsus

Ratas veteranipäeval: me ei unusta Eesti turvalisuse eest langenuid

Paldiski, 23. aprill 2019 – Peaminister Jüri Ratas ütles täna hukkunud kaitseväelaste mälestamise tseremoonial, et me ei unusta iial neid vapraid sõdureid, kes on langenud Eesti ja liitlaste turvalisuse nimel.


29.03.2019|Vabariigi Valitsus

Eesti juubel NATOs: 15 aastat tagasi muutus meie julgeolekupoliitiline staatus täielikult

Täna täitub 15 aastat Eesti liitumisest NATO-ga, mis on andnud Eestile ajaloos enneolematu julgeolekugarantii tänu tihedale kaitsekoostööle 28 liitlasega.