Sa oled siin

Ratas Ämaris: Saksamaa panus Balti õhuruumi turvamisse on ülioluline

2. november 2018 - 21:35

Stenbocki maja, Tallinn, 2. november 2018. a. - Peaminister Jüri Ratas külastas Ämari lennubaasi, kus tervitas NATO Balti õhuturbemissiooni raames Eestis tegutsevat Saksamaa lennusalka. Samuti sai peaminister ülevaate uutest taristu objektidest, mille ehitamist rahastati Ameerika Ühendriikide Euroopa heidutusmeetmete programmist.

 

„Sakslaste panus Balti õhuruumi kaitsesse on muljetavaldav. Nad on seda teinud iga aasta, alates 2014 ning jätkavad oma missiooni Ämaris ka järgmise aasta alguses,“ lausus Ratas pärast kohtumist Saksamaa kontingendi ülema kolonelleitnant Swen Jacobiga. Peaminister lisas, et liitlaste toetus lennubaasi arendamisel aitab tulevikus tagada NATO üksustele paremaid tingimusi ja väljaõppevõimalusi. Kohtumisel, millest võttis osa ka õhuväe ülem kolonel Riivo Valge, arutati ka ohutusnõudeid, mis kehtivad sõjalennukitele ning nende relvastusele.

 

Augustist paikneb Eestis 160 Saksa õhuväelast ning viis Eurofighter lahinglennukit. Saksamaa õhuväelased on õhuturbemissioonil Ämaris juba neljandat korda.

 

Euroopa heidutusmeetmete programmist rahastati viimase kolme aasta jooksul nii Ämari baasi kui ka Tapa linnaku olulisi rajatisi.

 

Fotod: Valitsuse kommunikatsioonibüroo https://www.dropbox.com/sh/1eqy29kxo6y5ux4/AAAqc2sL5HR9fLt923oNH1nza?dl=0

Veel uudiseid samal teemal

18.12.2018|Vabariigi Valitsus

Peaminister tunnustas operatsioonidel osalenud kaitseväelasi

Stenbocki maja, 18. detsember 2018 – Peaminister Jüri Ratas tervitas Stenbocki majja kogunenud kaitseväelasi, kes teenisid rahvusvahelistel sõjalistel operatsioonidel 2017-2018 aastal.


12.12.2018|Vabariigi Valitsus

Piltuudis: Ratas tänas briti fregati pardal Ühendkuningriiki pikaajalise toetuse eest

Tallinn, fregatt HMS St Albans, 12. detsember 2018 – Täna õhtul osales peaminister Jüri Ratas Eesti ja Suurbritannia saja-aastase sõpruse tähistamisele pühendatud vastuvõtul, mis toimus Tallinna Vanasadamas. Oma sõnavõtus Briti Kuningliku Mereväe fregati HMS St Albans pardal tänas Ratas Ühendkuningriiki selle eest, et nii Vabadussõja ajal kui ka tänapäeval aitavad britid hoida ja kindlustada Eesti julgeolekut.