Sa oled siin

Ratas Ämaris: Saksamaa panus Balti õhuruumi turvamisse on ülioluline

2. november 2018 - 21:35

Stenbocki maja, Tallinn, 2. november 2018. a. - Peaminister Jüri Ratas külastas Ämari lennubaasi, kus tervitas NATO Balti õhuturbemissiooni raames Eestis tegutsevat Saksamaa lennusalka. Samuti sai peaminister ülevaate uutest taristu objektidest, mille ehitamist rahastati Ameerika Ühendriikide Euroopa heidutusmeetmete programmist.

 

„Sakslaste panus Balti õhuruumi kaitsesse on muljetavaldav. Nad on seda teinud iga aasta, alates 2014 ning jätkavad oma missiooni Ämaris ka järgmise aasta alguses,“ lausus Ratas pärast kohtumist Saksamaa kontingendi ülema kolonelleitnant Swen Jacobiga. Peaminister lisas, et liitlaste toetus lennubaasi arendamisel aitab tulevikus tagada NATO üksustele paremaid tingimusi ja väljaõppevõimalusi. Kohtumisel, millest võttis osa ka õhuväe ülem kolonel Riivo Valge, arutati ka ohutusnõudeid, mis kehtivad sõjalennukitele ning nende relvastusele.

 

Augustist paikneb Eestis 160 Saksa õhuväelast ning viis Eurofighter lahinglennukit. Saksamaa õhuväelased on õhuturbemissioonil Ämaris juba neljandat korda.

 

Euroopa heidutusmeetmete programmist rahastati viimase kolme aasta jooksul nii Ämari baasi kui ka Tapa linnaku olulisi rajatisi.

 

Fotod: Valitsuse kommunikatsioonibüroo https://www.dropbox.com/sh/1eqy29kxo6y5ux4/AAAqc2sL5HR9fLt923oNH1nza?dl=0

Veel uudiseid samal teemal

17.11.2018|Vabariigi Valitsus

Peaminister Ratas politsei 100. aastapäeval: Eesti elanike kõrge usaldus politsei vastu on suur tunnustus

Stenbocki maja, 17. november 2018 – „Eestis elamine on muutunud aasta-aastalt turvalisemaks ning see on suuresti just politsei- ja piirivalveameti tublide inimeste pikaajalise töö tulemus,“ sõnas peaminister Jüri Ratas Eesti politsei 100. aastapäeva tervituskõnes.


11.11.2018|Vabariigi Valitsus

Ratas tunnustas Kaitseliidu panust riigi ehitamisel ja ühiskonna üheks sidumisel

Stenbocki maja, 11. november 2018 – Peaminister Jüri Ratas kinnitas Kaitseliidu 100. aastapäeval, et vabatahtlikest koosnev organisatsioon annab üle maa laiuva turvavõrgustikuna hindamatu panuse Eesti julgeoleku tagamisse.