Sa oled siin

Ratas Aasia-Euroopa kohtumisel: meie tulevik on turvaline vaba internet ja digiturg

19. oktoober 2018 - 13:19

Brüssel, Belgia, 19. oktoober 2018 – Peaminister Jüri Ratas toonitas tänasel ühenduvuse parandamisele keskendunud Euroopa ja Aasia kohtumisel, et tuleviku majandus on digitaalne. „Selleni jõudmiseks tuleb aga kõigil osapooltel austada internetivabadust ja digitaliseerida turud lähtudes rahvusvahelistest reeglitest,“ rääkis Ratas.


Peaminister selgitas, et ühise digimajanduse suunas liikumine saab toimuda vaid käsikäes küberjulgeolekuga. „Samamoodi nagu meil tuleb tagada oma inimeste turvalisuse tänavatel, peame selle kindlustama ka infotehnoloogilises maailmas. Ajal, mil küberrünnakud muutuvad aina keerukamaks, peame püsima kurjategijatest sammu ees, aga ei tohi oma tegevusega riivata sõnavabadust ega inimeste privaatsust,“ ütles Ratas.


Peaminister kinnitas, et avatud ühiskonnaga ja maailmamajanduse käekäigust sõltuvale Eestile on oluline ka kaubanduses rahvusvahelistest reeglitest kinnipidamine ning inimõiguste austamine.


Aasia ja Euroopa juhid otsustasid 1996. aastal hakata iga kahe aasta tagant arutama ühiseid olulisi teemasid. Tänaseks võtavad koostööst osa 51 riiki ja 2 rahvusvahelist organisatsiooni.


„Tõsiasi, et täna on Brüsselis nii palju Aasia riigipäid ja valitsusjuhte, räägib selle koostööformaadi olulisusest. Isegi kui meid eraldavad vahemaad tunduvad suured, on Euroopa ja Aasia naabrid. Me oleme omavahel seotud ning saame heast koostööst ainult võita,“ märkis Ratas.


Seekordne Aasia-Euroopa kohtumine toimus 12. korda. Koostöö ja arutelude eesmärgiks on kasvatada ja elavdada majandust, luua töökohti, soodustada investeeringuid ning tagada turvaline digikoostöö. Seejuures on Euroopa laiem eesmärk kaitsta keskkonda ja pidurdada kliimamuutusi.


Lisaks arutasid Aasia ja Euroopa juhid julgeolekuolukorda maailmas, sealhulgas võitlust terrorismiga, küberjulgeolekut ning rändevoogude haldamist.


Peaminister kohtus eraldi ka Brunei, Indoneesia, Kambodža, Mongoolia ja Tai esindajatega.


Fotod: https://www.dropbox.com/sh/jtjomoc92f1dhq3/AADCRjXk6x7Tgsap6mG23vgIa?dl=0

Veel uudiseid samal teemal

22.01.2019|Vabariigi Valitsus

Peaminister Ratas osaleb Maailma Majandusfoorumil Davosis

Tallinn, Stenbocki maja, 22. jaanuar 2019 – Peaminister Jüri Ratas suundub täna õhtul Šveitsi, kus ta osaleb homsest kuni reedeni Davosis toimuval Maailma Majandusfoorumil.
 

Maailma Majandusfoorum keskendub üleilmastumist puudutavatele küsimustele, mis on tekkinud neljanda tööstusrevolutsiooniga. Foorum toob Davosi kokku riigipead, akadeemikud, rahvusvaheliste suurettevõtete juhid ja kolmanda sektori eeskõnelejad. Olukorras, kus majanduskasv on aeglustumas, riikidevaheline konkurents tihe, tehnoloogia areng ülikiire ja ettearvamatu ning ökoloogilised mured nõuavad enam tähelepanu, arutavad maailma liidrid võimalusi, kuidas paremini edendada riikide ja regioonide vahelist koostööd.

08.01.2019|Vabariigi Valitsus

Valitsuskomisjon: EV100 välisprogramm on kultuuriekspordi edendamise edulugu

Stenbocki maja, 8. jaanuar 2019 - Täna kogunenud Eesti Vabariik 100 valitsuskomisjon tõdes, et lõppenud EV100 välisprogramm oli kõigi aegade võimsaim Eestit tutvustav ja keskselt rahastatud kultuuriekspordi edendamise projekt.