Sa oled siin

PRESSIKUTSE: Valitsus peab 15. novembril Õpetajate Majas juubeliistungi

12. november 2018 - 12:15

Stenbocki maja, 12. november 2018 - Neljapäeval, 15. novembril koguneb Vabariigi Valitsus istungile Õpetajate Majja (Raekoja plats 14, Tallinn), kus sada aastat tagasi alustas tööd Eesti Ajutine Valitsus.

11. novembril 1918 lõppes rohkem kui neli aastat kestnud I maailmasõda. Eestit okupeerinud Saksa riigi kokkuvarisemine andis võimaluse Eesti Ajutisele Valitsusele kogunemiseks Tallinna ning võimu enese kätte võtmiseks. Uue maailmakorra tingimustes asuti energiliselt riiki üles ehitama.

Oma esimesed alalised tööruumid leidis Ajutine Valitsus just Õpetajate Majas. Seda märgib ka majale kinnitatud mälestustahvel.

Raekoja platsi hoone aga ei mahutanud kõiki valitsusasutusi ning ministeeriumide koosseisu kasvades asuti otsima uusi ruume. 1918. aasta novembri lõpus hakkasidki ministeeriumid linna erinevatesse paikadesse ümber asuma.

Vabariigi Valitsus tähistab saja aasta möödumist Eesti Ajutise Valitsuse tööle asumisest juubeliistungi ning aktusega. Sündmusele on kutsutud osalema ka eelmiste valitsuste liikmed.

Juubeliistungile ning aktusele järgneb pressikonverents.

AKREDITEERIMISINFO

Juubeliistungiga seotud sündmuste kajastamise soovist palume teada anda hiljemalt kolmapäeval, 14. oktoobril kell 12 aadressile press[at]riik[dot]ee, märkides ära oma nime, väljaande, dokumendi numbri ning sündmused, mida soovite kajastada.

Kell 10.00 Vabariigi Valitsuse juubeliistung.
Fotograafidel ja operaatoritel on võimalik jäädvustada kohtumise algushetki. Palume akrediteeritud ajakirjanikel kohal olla hiljemalt kell 9.45.

Kell 10.30 pidulik aktus.
Aktusel peab ametis oleva valitsuse nimel kõne peaminister Jüri Ratas ning tagasivaate teeb ajaloolane Lauri Vahtre.

Fotograafidel ja operaatoritel on võimalik aktust jäädvustada. Palume akrediteeritud ajakirjanikel kohal olla hiljemalt kell 10.15.

Kell 11.30 Vabariigi Valitsuse pressikonverents.
Palume akrediteeritud ajakirjanikel kohal olla hiljemalt kell 11.15.

Pidulikku aktust saab jälgida veebiülekandena reaalajas: https://youtu.be/HHZtqIDdB4w
Vabariigi Valitsuse pressikonverentsi saab vaadata reaalajas: https://youtu.be/mjLvgvgn7es

Eesti Vabariigi 100. aastapäeva sündmused https://www.ev100.ee/

Veel uudiseid samal teemal

17.11.2018|Vabariigi Valitsus

Peaminister Ratas politsei 100. aastapäeval: Eesti elanike kõrge usaldus politsei vastu on suur tunnustus

Stenbocki maja, 17. november 2018 – „Eestis elamine on muutunud aasta-aastalt turvalisemaks ning see on suuresti just politsei- ja piirivalveameti tublide inimeste pikaajalise töö tulemus,“ sõnas peaminister Jüri Ratas Eesti politsei 100. aastapäeva tervituskõnes.


02.11.2018|Vabariigi Valitsus

Peaminister tutvub Lääne-Harju valla ärikeskkonna arenguga ning arutab kohaliku elu küsimusi

Stenbocki maja, 2. november 2018. a. – Reede pärastlõunal väisab peaminister Jüri Ratas Lääne-Harju valda, mis tekkis haldusreformi käigus Keila, Padise ja Vasalemma valla ning Paldiski linna ühendamisel.