Sa oled siin

Pressikutse: peaminister ja sotsiaalminister külastavad terviseameti staapi

6. märts 2020 - 14:28

Stenbocki maja, 6. märts 2020 – Head ajakirjanikud, olete oodatud homme, 7. märtsil kell 14.30 terviseametisse aadressil Paldiski mnt 81, Tallinn. Peaminister Jüri Ratas ja sotsiaalminister Tanel Kiik saavad ülevaate terviseameti staabi ja labori tööst ning koroonaviiruse leviku hetkeolukorrast. Samuti arutatakse täiendavaid võimalusi koroonaviiruse leviku tõkestamiseks Eestis.

„Eesti riik teeb kõik selleks, et viiruse edasist levikut tõkestada,“ ütles peaminister Jüri Ratas. „Välistamaks nakkuse levikut lasteasutustes peavad koolid ja lasteaiad olema valmis selle ilmnemisel kuni kaheks nädalaks uksed sulgema,“ lisas peaminister.

„Terviseamet on teinud väga palju tööd elanikkonna informeerimiseks ja koroonaviirusesse nakatunute varajaseks avastamiseks, mis on kõige efektiivsem meede viiruse edasise leviku tõkestamiseks,“ rõhutas sotsiaalminister Tanel Kiik. „Kohtumisel arutame hetkeolukorda Eestis, Euroopa Liidus ja maailmas tervikuna ning kaalume ühiselt edasisi samme.“

Valitsus kiitis eile heaks täiendavad abinõud koroonaviiruse (COVID-19) leviku tõkestamiseks, mis puudutavad nii kogu elanikkonna teavitamist, viiruse avaldumise varajast avastamist kui ka viiruse levikuga seotud majanduslike mõjude analüüsi tegemist.

Homsel pressiüritusel osalemisest palume teada anda aadressil press[at]riik[dot]ee ning kohale tulla hiljemalt kell 14.20.

Eestis on tänaseks diagnoositud 10 koroonaviiruse haigusjuhtu. Kõige värskema info viiruse leviku ja selle tõkestamise kohta leiab terviseameti kodulehelt.