Sa oled siin

Põhjamaade, Balti riikide ja Suurbritannia juhid arutavad tuleviku tervisetehnoloogiaid

29. oktoober 2018 - 4:43

Stenbocki maja, Tallinn, 29. oktoober 2018 – Peaminister Jüri Ratas sõidab täna pärastlõunal Oslosse, et osaleda homme tervisetehnoloogiatele keskenduval Põhjala Tuleviku Foorumil.


Foorumil arutavad Põhjamaade, Balti riikide ja Suurbritannia juhid ekspertidega, kuidas ühendada kõigi üheksa riigi digiideed ja -kogemused ning pakkuda tulevikus paremaid terviseteenuseid oma inimestele.


Arutelud jagunevad kolmeks teemaplokiks:

  1. patsiendikeskne hooldamine ehk kuidas tehnoloogia abil viia teenused patsientideni ja vältida tarbetuid vastuvõtte;
  2. innovatsioon hangete kaudu ehk kuidas avaliku sektori ostujõu toel soodustada innovatsiooni;
  3. kõik algab patsientidest ehk kuidas ühendada tehnoloogia arendamine ja patsientide vajadused.


Peaminister Ratase sõnul on personaalmeditsiini arendamine Eestile oluline. „Töötame selles suunas, et meie patsiente ja arste aitab tulevikus kratt ehk tehisintellekt, kes suudab kiiresti suurtes kogustes terviseandmeid analüüsida,“ märkis Ratas ning lisas, et digiarengus on esmatähtis inimeste privaatsus ja otsustusõigus oma andmete üle.


Peaministrit saadavad Põhjala Tuleviku Foorumil ekspertidena Tõnu Esko Geenivaramust, Priit Kruus Dermtestist ning Priit Tohver sotsiaalministeeriumist. Üritust on võimalik jälgida otseülekande vahendusel Norra valitsuse kodulehel: https://www.regjeringen.no/no/aktuelt/northern-future-forum/id2616951/ 


Lisaks Põhjala Tuleviku Foorumil osalemisele on Ratasel plaanis eraldi kohtumised Norra, Soome ja Suurbritannia peaministriga.


Homme pärastlõunal kohtub Ratas koos äridelegatsiooniga Eestisse investeerimist kaaluvate ja siin juba tegutsevate Norra ettevõtjatega, et rääkida Eesti majanduskeskkonnast ja tulevikuplaanidest.


Peaminister on tagasi Eestis teisipäeva hilisõhtul.

Veel uudiseid samal teemal

22.01.2019|Vabariigi Valitsus

Peaminister Ratas osaleb Maailma Majandusfoorumil Davosis

Tallinn, Stenbocki maja, 22. jaanuar 2019 – Peaminister Jüri Ratas suundub täna õhtul Šveitsi, kus ta osaleb homsest kuni reedeni Davosis toimuval Maailma Majandusfoorumil.
 

Maailma Majandusfoorum keskendub üleilmastumist puudutavatele küsimustele, mis on tekkinud neljanda tööstusrevolutsiooniga. Foorum toob Davosi kokku riigipead, akadeemikud, rahvusvaheliste suurettevõtete juhid ja kolmanda sektori eeskõnelejad. Olukorras, kus majanduskasv on aeglustumas, riikidevaheline konkurents tihe, tehnoloogia areng ülikiire ja ettearvamatu ning ökoloogilised mured nõuavad enam tähelepanu, arutavad maailma liidrid võimalusi, kuidas paremini edendada riikide ja regioonide vahelist koostööd.

08.01.2019|Vabariigi Valitsus

Valitsuskomisjon: EV100 välisprogramm on kultuuriekspordi edendamise edulugu

Stenbocki maja, 8. jaanuar 2019 - Täna kogunenud Eesti Vabariik 100 valitsuskomisjon tõdes, et lõppenud EV100 välisprogramm oli kõigi aegade võimsaim Eestit tutvustav ja keskselt rahastatud kultuuriekspordi edendamise projekt.