Sa oled siin

Põhjamaade, Balti riikide ja Suurbritannia juhid arutavad tuleviku tervisetehnoloogiaid

29. oktoober 2018 - 4:43

Stenbocki maja, Tallinn, 29. oktoober 2018 – Peaminister Jüri Ratas sõidab täna pärastlõunal Oslosse, et osaleda homme tervisetehnoloogiatele keskenduval Põhjala Tuleviku Foorumil.


Foorumil arutavad Põhjamaade, Balti riikide ja Suurbritannia juhid ekspertidega, kuidas ühendada kõigi üheksa riigi digiideed ja -kogemused ning pakkuda tulevikus paremaid terviseteenuseid oma inimestele.


Arutelud jagunevad kolmeks teemaplokiks:

  1. patsiendikeskne hooldamine ehk kuidas tehnoloogia abil viia teenused patsientideni ja vältida tarbetuid vastuvõtte;
  2. innovatsioon hangete kaudu ehk kuidas avaliku sektori ostujõu toel soodustada innovatsiooni;
  3. kõik algab patsientidest ehk kuidas ühendada tehnoloogia arendamine ja patsientide vajadused.


Peaminister Ratase sõnul on personaalmeditsiini arendamine Eestile oluline. „Töötame selles suunas, et meie patsiente ja arste aitab tulevikus kratt ehk tehisintellekt, kes suudab kiiresti suurtes kogustes terviseandmeid analüüsida,“ märkis Ratas ning lisas, et digiarengus on esmatähtis inimeste privaatsus ja otsustusõigus oma andmete üle.


Peaministrit saadavad Põhjala Tuleviku Foorumil ekspertidena Tõnu Esko Geenivaramust, Priit Kruus Dermtestist ning Priit Tohver sotsiaalministeeriumist. Üritust on võimalik jälgida otseülekande vahendusel Norra valitsuse kodulehel: https://www.regjeringen.no/no/aktuelt/northern-future-forum/id2616951/ 


Lisaks Põhjala Tuleviku Foorumil osalemisele on Ratasel plaanis eraldi kohtumised Norra, Soome ja Suurbritannia peaministriga.


Homme pärastlõunal kohtub Ratas koos äridelegatsiooniga Eestisse investeerimist kaaluvate ja siin juba tegutsevate Norra ettevõtjatega, et rääkida Eesti majanduskeskkonnast ja tulevikuplaanidest.


Peaminister on tagasi Eestis teisipäeva hilisõhtul.

Veel uudiseid samal teemal

12.04.2019|Vabariigi Valitsus

Ratas: Eesti ja Hiina majanduskoostöös on palju kasutamata potentsiaali

Dubrovnik, Horvaatia, 12. aprill 2019 – Peaminister Jüri Ratas rõhutas tänasel kohtumisel Hiina peaministri Li Keqiangiga, et mõlema riigi majandussuhetes on palju kasutamata võimalusi.