Sa oled siin

Piltuudis: Ratas tänas briti fregati pardal Ühendkuningriiki pikaajalise toetuse eest

12. detsember 2018 - 21:45

Tallinn, fregatt HMS St Albans, 12. detsember 2018 – Täna õhtul osales peaminister Jüri Ratas Eesti ja Suurbritannia saja-aastase sõpruse tähistamisele pühendatud vastuvõtul, mis toimus Tallinna Vanasadamas. Oma sõnavõtus Briti Kuningliku Mereväe fregati HMS St Albans pardal tänas Ratas Ühendkuningriiki selle eest, et nii Vabadussõja ajal kui ka tänapäeval aitavad britid hoida ja kindlustada Eesti julgeolekut.

 

„Täpselt sada aastat tagasi, Vabadussõja alguses, saatsid britid Tallinnasse oma eskaadri. Need laevad tõid varustust Eesti vabadusvõitlejatele, aga veelgi tähtsamana tõid nad meile lootust ja kindlustunnet. Teadmist, et meil on sõbrad, kes toetavad meie võitlust iseseisvuse eest,“ lausus peaminister. Ratas kinnitas HMS St Albansi pardal, et Eesti mäletab ja austab kõiki Vabadussõjas langenuid, kelle seas oli ka 112 briti sõjaväelast.

 

„Kaasaegses maailmas on tihedad liitlassuhted ja head kontaktid meie jaoks väga olulised. Ühendkuningriik on NATO lahingugrupi raamriik Eestis, kuid meie suhted on tugevad ka paljudes teistes valdkondades, nagu näiteks äri, haridus ja kultuur. Ning loomulikult on kõige tähtsamad tihedad inimestevahelised sidemed,” ütles Ratas.

 

Fregatt HMS St Albans jääb Tallinna 15. detsembrini ning on viimasel päeval avatud kõigile huvilistele.

 

Loe lähemalt: https://www.ev100.ee/et/pressiteade-briti-sojalaev-jouab-eestisse-100-aa...

 

Fotod (Liis Reiman/EV100, galerii täieneb): https://www.dropbox.com/sh/c2pon3dbzr1jgat/AAC40Cq6G6caO1_2fz2yLjr-a?dl=0

Veel uudiseid samal teemal

23.04.2019|Vabariigi Valitsus

Ratas veteranipäeval: me ei unusta Eesti turvalisuse eest langenuid

Paldiski, 23. aprill 2019 – Peaminister Jüri Ratas ütles täna hukkunud kaitseväelaste mälestamise tseremoonial, et me ei unusta iial neid vapraid sõdureid, kes on langenud Eesti ja liitlaste turvalisuse nimel.


29.03.2019|Vabariigi Valitsus

Eesti juubel NATOs: 15 aastat tagasi muutus meie julgeolekupoliitiline staatus täielikult

Täna täitub 15 aastat Eesti liitumisest NATO-ga, mis on andnud Eestile ajaloos enneolematu julgeolekugarantii tänu tihedale kaitsekoostööle 28 liitlasega.