Sa oled siin

Piltuudis: Jüri Ratas avas ajutisele valitsusele pühendatud mälestustahvli Roosikrantsi tänaval

12. november 2018 - 16:44

Stenbocki maja, 12. november 2018. a – Täna avas peaminister Jüri Ratas mälestustahvli Roosikrantsi tn 10A hoonel, mille 3. korrusel pidas Eesti Vabariigi Ajutine Valitsus oma istungeid ajavahemikul 12. – 14. november 1918.
 

Peaministri sõnul on Eesti sajanda sünnipäeva aastal tugev ja vaba, ning meie esivanemate töö ja aated, mis aitasid meid seda saavutada, on meile alati kallid. „Praegu teame täpselt, et meie riigi kohta kehtib Eesti iseseisvusmanifesti kuulutus – iseseisev demokratiline vabariik. Sada aastat tagasi pidid toonased naised ja mehed selle täiuse alles sisustama ning paljudel põlvkondadel tuli seda kinnistada,“ lausus Ratas.
 

Mälestustahvlil seisab tekst: „Siin majas asus Jaan ja Mari Raamoti korter, kus Eesti Vabariigi Ajutine Valitsus töötas 12.-14. novembrini 1918”.
 

Roosikrantsi tänaval töötas valitsus kolme päeva jooksul, kui selgus, et Saksa sõjaväe hõivatud Toompea lossi ruume kasutada ei saa. Ajutine valitsus tegutses korteris, mis kuulus põllutöö- ja toitlusminister Jaan Raamotile ning tema abikaasale ning naisriigikaitse eestvedajale Mari Raamotile. Hiljem võttis ajutine valitsus enda käsutusse hoone Raekoja platsil (praegune Õpetajate maja), kus 15. novembril peab valitsus juubeliistungit.
 

Avamisel esines ka ajaloolane Jaak Juske. Tseremooniale järgnes ajaloolise korteri külastus. Külalisi tervitas perenaine Anu Lepasepp-Mugu, kes varem koos peaministriga mälestustahvlil sini-must-valge lindi lahti sõlmis.
 

Fotod tahvli avamisest (EV100/Liis Reiman):https://www.dropbox.com/sh/092neqy0p4dhri4/AAA1EiVvZRYXx77kUK_YFuXJa?dl=0

Veel uudiseid samal teemal

24.02.2019|Vabariigi Valitsus

Jüri Ratas riigipreemiate üleandmisel: Eesti vaimse rikkuse määravad meie keele, kultuuri, teaduse, spordi ja hariduse elujõud

Teaduste Akadeemia, Tallinn, 24. veebruar 2019 -  Peaminister Jüri Ratas, haridus- ja teadusminister Mailis Reps ning kultuuriminister Indrek Saar andsid täna Teaduste Akadeemia saalis üle riigi teaduspreemiad, F. J. Wiedemanni keeleauhinna ning spordi- ja kultuuripreemiad.

24.02.2019|Vabariigi Valitsus

Jüri Ratase kõne kultuuri- ja hariduspreemiate üleandmisel 24.02.2019

Lugupeetud Teaduste Akadeemia president!
Austatud ministrid, rektorid! 
Auväärilised laureaadid!
Head teadlased, loomeinimesed, sportlased!
Kõik külalised!