Sa oled siin

Piltuudis: Jüri Ratas avas ajutisele valitsusele pühendatud mälestustahvli Roosikrantsi tänaval

12. november 2018 - 16:44

Stenbocki maja, 12. november 2018. a – Täna avas peaminister Jüri Ratas mälestustahvli Roosikrantsi tn 10A hoonel, mille 3. korrusel pidas Eesti Vabariigi Ajutine Valitsus oma istungeid ajavahemikul 12. – 14. november 1918.
 

Peaministri sõnul on Eesti sajanda sünnipäeva aastal tugev ja vaba, ning meie esivanemate töö ja aated, mis aitasid meid seda saavutada, on meile alati kallid. „Praegu teame täpselt, et meie riigi kohta kehtib Eesti iseseisvusmanifesti kuulutus – iseseisev demokratiline vabariik. Sada aastat tagasi pidid toonased naised ja mehed selle täiuse alles sisustama ning paljudel põlvkondadel tuli seda kinnistada,“ lausus Ratas.
 

Mälestustahvlil seisab tekst: „Siin majas asus Jaan ja Mari Raamoti korter, kus Eesti Vabariigi Ajutine Valitsus töötas 12.-14. novembrini 1918”.
 

Roosikrantsi tänaval töötas valitsus kolme päeva jooksul, kui selgus, et Saksa sõjaväe hõivatud Toompea lossi ruume kasutada ei saa. Ajutine valitsus tegutses korteris, mis kuulus põllutöö- ja toitlusminister Jaan Raamotile ning tema abikaasale ning naisriigikaitse eestvedajale Mari Raamotile. Hiljem võttis ajutine valitsus enda käsutusse hoone Raekoja platsil (praegune Õpetajate maja), kus 15. novembril peab valitsus juubeliistungit.
 

Avamisel esines ka ajaloolane Jaak Juske. Tseremooniale järgnes ajaloolise korteri külastus. Külalisi tervitas perenaine Anu Lepasepp-Mugu, kes varem koos peaministriga mälestustahvlil sini-must-valge lindi lahti sõlmis.
 

Fotod tahvli avamisest (EV100/Liis Reiman):https://www.dropbox.com/sh/092neqy0p4dhri4/AAA1EiVvZRYXx77kUK_YFuXJa?dl=0

Veel uudiseid samal teemal

08.01.2019|Vabariigi Valitsus

Valitsuskomisjon: EV100 välisprogramm on kultuuriekspordi edendamise edulugu

Stenbocki maja, 8. jaanuar 2019 - Täna kogunenud Eesti Vabariik 100 valitsuskomisjon tõdes, et lõppenud EV100 välisprogramm oli kõigi aegade võimsaim Eestit tutvustav ja keskselt rahastatud kultuuriekspordi edendamise projekt.

01.12.2018|Vabariigi Valitsus

Ratas: Vaba Lava Narva avamine kannab suurt tähendust kultuurile, integratsioonile ja regionaalpoliitikale

Vaba Lava, Narva, 1. detsember 2018 – Peaminister Jüri Ratas osales täna Vaba Lava Narva teatrikeskuse avamisel. Oma kõnes avaldas Ratas lootust, et uus teatrikeskus muutub kiiresti kultuurisillaks, mis veel ühel olulisel moel ühendab Narva linna ülejäänud Eesti ja maailmaga.