Sa oled siin

Peaministrid Ratas ja Rasmussen kohtusid Tapal NATO lahingugrupiga

14. jaanuar 2018 - 20:45

Tapa, 14. jaanuar 2018 – Peaminister Jüri Ratas külastas täna koos Taani valitsusjuht Lars Løkke Rasmusseniga Tapa linnakut, et kohtuda NATO lahingugrupiga, millega liitus sel nädalal Taani maaväe kontingent. Taani vahetas Ühendkuningriigi juhitavas lahingugrupis välja Prantsusmaa. NATO lahingugruppi Eestis panustab Ühendkuningriigi ja Taani kõrval ka Island.


Peaminister Ratas tõi välja, et praegu NATO lahingugrupi koosseisus koos Eesti esimese jalaväebrigaadiga rahu ja julgeolekut tagavad Taani ja Ühendkuningriik mängisid olulist rolli Eesti Vabadussõjas, mille tulemusel saame sel aastal tähistada Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva.


"Tänapäeval on liitlastel Eestis suurem eesmärk. Selleks on näidata liitlaste solidaarsust, otsustavust ja võimekust tegutseda NATOs üheskoos ükskõik millise agressiooni korral. Ehk teisisõnu, liitlased on täna siin, et heidutada, hoida rahu ja see on oluline terve NATO jaoks," rääkis Ratas ning kinnitas, et NATO lahingugrupi ellukutsumine ja suurendatud kohaolek on olnud edukas.


Peaminister Ratas tuletas ühtlasi meelde, et Eesti, Taani ja Ühendkuningriigi väed on varemgi külg-külje kõrval teeninud, Helmandi provintsis Lõuna-Afganistanis, ning praegu koolitavad Eesti ja Taani väed koos Iraagi sõjaväelasi.


Peaministritega koos külastasid Tapa sõjaväelinnakut ja kohtusid NATO lahingugrupiga Eesti kaitseminister Jüri Luik ja Taani kaitseminister Claus Hjort Frederiksen. Kaitseminister Luige sõnul on tähelepanuväärne, et kõigi täna Eestis teenivate liitlasriikide sõduritega on meie kaitseväelased varem koos erinevatel sõjalistel operatsioonidel teeninud. "See kõneleb ühelt poolt meie tihedatest liitlassuhetest, aga ka sellest kui tähtis on olla ise valmis panustama. Täna tunnevad Eesti kaitseväelased seetõttu paremini meie liitlaste sõjaväelist kultuuri ja Eesti on nii paremini kaitstud," lisas Luik.


Homme hommikul kohtub peaminister Ratas Taani kolleegi Rasmusseniga Stenbocki majas, et arutada pikemalt Eesti ja Taani koostöövõimalusi, sealhulgas digiarengu vedamist, ning Euroopa Liidu päevakajalisi küsimusi. Kell 10:10 annavad peaministrid ühise pressikonverentsi, mida saab jälgida ka otseülekande vahendusel valitsuse koduleheküljel: https://valitsus.ee/et/pressikonverentsid .


Fotod Tapa linnaku külastusest (Siim Verner Teder): https://www.dropbox.com/sh/6bzfft9jp1r9ejx/AACA9kIDAPqwyhEEhzvinLM4a?dl=0

Veel uudiseid samal teemal

Peaminister Jüri Ratas Lõuna-Korea kolleegi Lee Nak-yeoniga.
14.02.2018|Vabariigi Valitsus

Peaminister Ratas kutsus Lõuna-Korea Tallinna digitaalsele tippkohtumisele

Lõuna-Korea, Soul, 14. veebruar 2018 – Peaminister Jüri Ratas kohtus täna Soulis Lõuna-Korea peaministri Lee Nak-yeoniga. Ratas kinnitas kohtumisel, et Eesti on huvitatud regulaarsete küberkonsultatsioonide käivitamisest Lõuna-Koreaga ning kutsus riiki osalema novembri lõpus Tallinnas toimuval digitaalsel tippkohtumisel.

11.02.2018|Vabariigi Valitsus

Ratas külastab taliolümpiamänge ning kohtub Lõuna-Korea peaministriga

Tallinn, Stenbocki maja, 11. veebruar 2018 – Peaminister Jüri Ratas sõidab täna visiidile Lõuna-Koreasse, et kohtuda Pyeongchangi taliolümpiamängudel Eesti sportlaste, Eesti Olümpiakomitee liikmete ja olümpiadelegatsiooni suurtoetajatega.