Sa oled siin

Peaministri kohtumine Suurbritannia riigiministriga, 04.11.1997

4. november 1997 - 0:00

Peaminister kohtus Suurbritannia riigiministriga

 

4. november 1997
 

Peaminister Siimann kohtus täna Toompeal Suurbritannia asevälisministri Douglas Hendersoniga. Siimann avaldas Hendersonile tänu Suurbritannia suhtumiste ja hoiakute eest Euroopa Liidu laienemise osas, samuti tänas Siimann Hendersoni Know How fondi ning British Councili poolt pakutud koostöö ja abi eest.

Siimann tõstis esile koostöös Know How fondiga tehtud projekte nii väärtpaberibörsi. politseitöö kui ka ajakirjanduse alal. Siimann väljendas heameelt ka Briti ning Eesti kaitse- ja sotsiaalministeeriumide hea koostöö üle. Ta avaldas soovi tihendada kahe riigi haridusministeeriumide koostööd kutsehariduse vallas.

Henderson tutvustas peaministrile Suurbritannia seisukohti Euroopa Liidu laienemise küsimustes.
Tema kinnitusel toetab Suurbritannia kindlalt laienemise 5+1 mudelit. Teatavasti on Suurbritannia 1998. aasta I poolel Euroopa Liidu eesistujariik.

Siimanni sõnul on sümpaatne, et Suurbritannia vaatleb EL laienemise protsessi tervikuna nii, et läbirääkimised on vaid üks laiema protsessi osa.
Siimann rõhutas, et Eesti toetab nii Läti kui Leedu võimalikult kiiret läbirääkimistele kutsumist ning rõhutas Balti koostöö tähtsust.
 

Siimann esitas Hendersoni kaudu oma Suurbritannia kolleegile, peaminister Tony Blairile kutse külastada Eestit 1998. aasta teisel poolel.