Sa oled siin

Peaminister tunnustas missioonidelt naasnud sõdureid

13. märts 2018 - 17:36

Stenbocki maja, 13. märts 2018 – Peaminister Jüri Ratas tervitas Stenbocki majja kogunenud kaitseväelasi, kes teenisid rahvusvahelistel sõjalistel operatsioonidel aastatel 2016-2017 ja varem.


Peaminister rõhutas oma kõnes lähedaste tähtsust operatsioonidele saadetud kaitseväelaste toetamisel. „Ma tean, et alustada tuleb mõttega, et Eesti julgeolek algab Afganistanist, Malist, Liibanonist, et see algab seal kaugel, kus te turvalise maailma eest seisite. Aga ma alustan sellest, et Eesti julgeolek algab meie endi kodust, see algab tundest, et te olete hoitud ja tagasi oodatud,“ ütles Ratas. Sama mõtet kordas kaitseväelaste nimel rääkinud kolonel Vitali Lokk: „Kui ka oled kaugel, siis on toetus kõige tähtsam ja tänan kõiki meie lähedasi. Kodus oodata on tihti palju raskem töö, kui operatsioonil osalemine.“


Peaministri sõnul on Eesti julgeolek täna kindel tänu kuulumisele NATO-sse ja Euroopa Liitu, kuid relvastatud konfliktid, terror ning kurjad kavatsused pole maailmast kadunud ja seetõttu tuleb edaspidigi valmis olla operatsioonidesse panustamiseks. „Suurim väärtus nii meie kui NATO ja Euroopa Liidu partnerite jaoks on rahu. Suur tänu teile selle tagamise eest,“ sõnas peaminister.


Vastuvõtul osalesid Eesti kaitseväelased, kes peaasjalikult aastatel 2016-2017 teenisid Liibanonis ÜRO rahuvalvemissioonil UNIFIL ja ÜRO rahutagamismissioonil UNTSO, NATO operatsioonil Resolute Support Afganistanis, Euroopa Liidu operatsioonil EUNAVFOR Med ja Euroopa Liidu väljaõppemissioonil EUTM Mali, samuti operatsioonil Inherent Resolve Iraagis.

Peaminister kinkis kaitseväelastele pühendusega Mati Õuna raamatu „Eesti sõjavägi 1920–1940“.

Vastuvõtu fotod (galeriid täiendatakse):
https://www.dropbox.com/sh/9jfbtgbjeni5yo1/AADy8KpjlX3nWEjEyK3CwvHNa?dl=0

 

Veel uudiseid samal teemal

08.03.2018|Vabariigi Valitsus

Peaminister Ratas tunnustas kaitseväe head tööd

Stenbocki maja, 8. märts 2018 – Peaminister Jüri Ratas ütles eile Scoutspataljoni ja Kalevi jalaväepataljoni külastades, et soomusmanöövervõime arendamine on lisaks Eesti iseseisva kaitsevõime tugevdamisele oluline ka meie liitlastele saadetava signaali seisukohalt.

26.02.2018|Vabariigi Valitsus

Ratas Ämaris: Ämari lennubaas on liitlaste jaoks vajalik

Tallinn, Stenbocki maja, 26. veebruar 2018 – Peaminister Jüri Ratas külastas Ämari lennubaasi, kus tutvus Eesti õhuväe õhuoperatsioonide juhtimiskeskuse tööga ja kohtus õhuturvet teostavate Itaalia õhuväelastega ning Ämaris väljaõpet teostavate Ameerika Ühendriikide Ohio osariigi rahvuskaardi õhuväelastega.