Sa oled siin

Peaminister sõidab Ventspilsi, 07.05.1998

7. mai 1998 - 0:00
 
 
Peaminister sõidab Ventspilsi
 
 

7. mai 1998
 

Peaminister Mart Siimann sõidab homme/reedel Ventspilsi Läti Vabariiki, et võtta osa laupäeval Balti Ministrite Nõukogu raames toimuvast peaministrite kohtumisest ja esineda Balti Nõukogus ettekandega Balti majanduskoostööst Euroopa Liidu integratsiooni kontekstis.

Laupäevane tööpäev algab kell 8.10 peaministrite töö-hommikusöögiga.
Kell 9.00 algab kolme Balti riigi peaministrite kohtumine Ventspilsi Ärikeskuses.
Kell 11.15 on kavas alla kirjutada ühisdokumendile, millele järgneb peaministrite Guntars Krastsi, Gediminas Vagnoriuse ja Mart Siimanni ühine pressikonverents.
Ennelõunal on Mart Siimannil kavas veel kahepoolne kohumine Läti peaministriga.

Kell 14.00 osalevad Eesti, Läti ja Leedu peaministrid Balti Nõukogu istungil, kus esinevad ettekannetega.
Läti peaminister, kes on praegu Balti Ministrite Nõukogu eesistujaks, esineb ülevaatega Balti Ministrite Nõukogu aastasest tegevusest.
Peaminister Mart Siimanni ettekande teemaks on "Balti majanduskoostöö EL integratsiooni kontekstis".
Leedu peaminister Vagnorius räägib Balti riikide julgeolekualasest koostööst ja koostööst EL kolmanda samba küsimustes.
 

Taustaks:

Balti Nõukogu on Balti Assamblee ja Balti Ministrite Nõukogu kõrgem koostöövorm, mis tuleb kokku kord aastas Balti Assamblee kevadise istungjärgu ajal. Balti Assamblee istungid algavad Ventspilsis juba homme/reede hommikul.

Balti Ministrite Nõukogu on Eesti, Läti ja Leedu valitsuste vaheline koostööinstitutsioon. BMN kõrgeimaks otsustuspädevaks organiks on valitsusjuhtide kohtumised, mis toimuvad vähemalt kaks korda aastas. BMN eesistuja staatust kannavad Balti riigid kordamööda tähestiku järjekorras, kusjuures volituste kestvus on üks aasta, see vahetub igal suvel. Seekordsel Balti peaministrite kohtumine lõpetab Läti eesistujamaa volitused. Järgmise Balti peaministrite kohtumise kutsub sügisel kokku juba Leedu valitsus.