Sa oled siin

Peaminister Siimann Narvas, 21.02.1998

21. veebruar 1998 - 0:00

Peaminister Siimann Narvas

 

21. veebruar 1998
 

Laupäeval viibib peaminister Mart Siimann Narvas. Hommikul kohtus Siimann volikogu saalis Koonderakonna liikmetega ning külastas Balti Elektrijaama.

Pärastlõunal võttis peaminister osa pidulikust õhtust kultuuripalees "Energeetik". Oma tervituskõnes õnnitles Siimann narvakaid Eesti Vabariigi 80. aastapäeva puhul. Peaminister rääkis probleemidest, mida Eesti on üleminekuperioodil pidanud üle elama majanduse struktuurimuutuste ja idaturu kitsenemise tõttu. Valitsusjuhi väitel on Eesti majandusele tänaseks suudetud luua kindel vundament. Ta tõi esile möödunud aasta head majandusnäitajad - sisemajanduse kogutoodangu kasvu 9,5%, ekspordi suurenemise 25 miljardilt kroonilt 1996. aastal 38,5 miljardi kroonini eelmisel aastal, välisinvesteeringute suurenemise. Siimann toonitas, et juba teist aastat järjest ületas inimeste sissetulekute kasvutempo inflatsiooni.

Tänavuses riigieelarves on selgelt väljenduse leidnud valitsuse regionaalpoliitilised taotlused, alustatud on haldusreformiga, põhimõtteliselt on ette valmistatud pensionireformi käivitamiseks vajalikud seadused, kiirenenud on maareformi kulg.

Puudutades Narva probleeme ütles Siimann, et need on suurel määral seotud Narva kui piirilinna staatusega. Valitsusjuht lubas, et valitsus teeb kõik selleks, et normaliseerida suhteid Venemaaga ja saavutada Venemaa poolsete topelttollide kaotamine. Samuti on vaja rekonstrueerida infrastruktuuri ja ehitada välja transiidi efektiivset teenindamist võimaldavad piiri- ja tollipunktid.

Oma kõne lõpuosas peatus Siimann valitsuse muulaspoliitikal, tutvustades pidulikust õhtust osavõtjatele hiljuti valitsuses heaks kiidetud integratsiooniprogrammi põhiseisukohti.

Õhtul osaleb peaminister Narva linnapea ja volikogu esimehe vastuvõtul Narva linnuses.

Homme hommikul siirdub Siimann visiidile Jõgevamaale, kus ta avab Mustvee II Keskkooli uue spordihoone, võtab osa mälestusristi avamistseremooniast Laiusel, külastab Laiuse Põhikooli ja tutvub Siimusti erivajadustega laste kooli ehitustööde käiguga. Õhtul võtab peaminister osa Eesti Vabariigi 80. aastapäevale pühendatud õhtust Põltsamaa kultuurimajas.

Peaministrit saadavad Jõgevamaa visiidil kultuuriminister Jaak Allik ja haridusminister Mait Klaassen.