Sa oled siin

Peaminister Siimann kohtus Venemaa asepeaministri Oleg Sõssujeviga, 16.03.1998

16. märts 1998 - 0:00

Peaminister Siimann kohtus Venemaa asepeaministri Oleg Sõssujeviga

16. märtsil 1998
 

Täna 16. märtsi hommikul toimus Toompeal Eesti ja Venemaa valitsustevahelise komisjoni kaasesimeeste Eesti Vabariigi peaminister Mart Siimanni ja Vene Föderatsiooni asepeaminister Oleg Sõssujevi ametlik kohtumine.

Kohtumisel arutati Eesti-Vene ühiskomisjoni töö korraldamisega seotud küsimusi ning lepiti kokku komisjoni raames moodustavate töögruppide osas. Kooskõlastati Eesti-Vene valitsustevahelise komisjoni põhimäärus, mis koos tänase kohtumise protokolliga allkirjastatakse enne pressikonverentsi algust kell 17.40 Välisministeeriumi pressisaalis.

Avameelses õhkkonnas toimunud jutuajamises käsitleti teemasid, mis pooltele kahe riigi vahelistes suhetes muret valmistavad.

Nii Siimann kui Sõssujev avaldasid soovi tagada komisjoni konstruktiivne ja tulemuslik töö ning kinnitasid, et esimeste kokkulepeteni püütakse jõuda juba valitsustevahelise komisjoni esimesel ametlikul kokkusaamisel selle aasta juunis Tallinnas.

Tänasest kohtumisest võtsid osa Venemaa suursaadik Eestis Aleksei Gluhhov, VF Välismajandussuhete ja kaubandusministri asetäitja R. Peskoppel, VF Rahvuste ja föderaalsete suhete ministri esimene asetäitja V. Tumanov, VF Välisministeeriumi Euroopa teise osakonna juhataja V. Titov, VF Välisministeeriumi ja valitsusaparaadi spetsialistid.

Eesti poolelt viibisid kohtumisel Eesti suursaadik Venemaal Mart Helme, VM poliitika planeerimise osakonna peadirektor Sulev Kannike, Välisministeeriumi spetsialistid ja peaministri nõunikud.