Sa oled siin

Peaminister Siimann kohtus Ukraina presidendi Leonid Kutschmaga, 27.05.1997

27. mai 1997 - 0:00

Peaminister Siimann kohtus Ukraina presidendi Leonid Kutschmaga27. mail 1997


Täna/teisipäeval kohtus peaminister Siimann Ukraina presidendi Leonid Kutschmaga, kohtumine toimus erakordselt soojas ja sõbralikus õhkkonnas.

Käsitleti Eesti rahvusvähemuste poliitikat ja erinevate rahvuste integreerumist Eesti ühiskonda. President Kutschma kinnitas, et tema andmetel tunneb Ukraina kogukond Eestis ennast väga hästi.

Arutati ka mõlema riigi majanduslikku olukorda ja reformide kulgemist, samuti Euroopa Liidu ja NATO laienemisega seotud küsimusi. Pooled hindasid kõrgelt NATO-Venemaa kahepoolse koostöö ja julgeoleku alusdokumendi allakirjutamist Pariisis ning väljendasid arvamust, et kõigil riikidel, kes soovivad NATO-ga ühineda, peavad säilima selleks võimalused ka pärast NATO laienemise esimest ringi.

Ukraina president avaldas tunnustust Eesti reformiprotsessile. Ta leidis, et Eestist võiks kujuneda vaheplatvorm lääne ärimeeste ja investeeringute tulekuks Ukrainasse. Leonid Kutschma kinnitas, et Eesti ärikeskuse ehitamine Kiievisse, mis lepiti kokku peaminister Tiit Vähi Kiievi visiidi ajal, toimub kiires tempos. Kutschma hindas kõrgelt hommikul aset leidnud kohtumist Eesti ettevõtjate ja ärimeestega.

Ukraina president ja Eesti peaminister pidasid tähtsaks Põhja-Lõuna suunalise majandusliku koostöötelje arengut, mis ulatuks Balti merest Musta mereni.

Peaminister Mart Siimanni esialgu kavandatud kohtumine Poola presidendi Kwasniewskiga jäi ära, kuna presidentide kohtumise ajagraafik kujunes varem oletatust pingelisemaks ning Poola peaministril täpselt kavandatud väljalennu aega ei olnud võimalik edasi lükata.
Valitsus | Government | Peaminister | Prime minister
Webmaster: wmaster[at]rk[dot]ee