Sa oled siin

Peaminister sai volituse elektrivõrkude sünkroniseerimise teekaardi allkirjastamiseks

13. juuni 2019 - 10:30

Stenbocki maja, 13. juuni 2019 - Valitsus andis neljapäeval peaminister Jüri Ratasele volituse allkirjastada juunis toimuval Euroopa Liidu ülemkogul Baltimaade ja Poola valitsusjuhtide ning Euroopa Komisjoni presidendi vahel elektrisüsteemide sünkroniseerimise teekaart.

Ratase sõnul käib sünkroniseerimiseks vajaliku taristu ehitus küll täie hooga, kuid kõrgeim poliitiline toetus koos konkreetselt kokku lepitud vahetärminitega annab projektile veelgi suurema kindluse.

Praegu on Eesti, Läti ja Leedu töödega graafikus, et meie elektrivõrgud saaks ühendatud Lääne-Euroopa elektrivõrkudega 2025. aastaks. "Kindlasti on määrav Euroopa Komisjoni seisukoht, et sünkroniseerimine on neile kõrgeima prioriteetsusega Euroopa ühishuvi projekt. Seega oleme juba saanud ning meil on väga head eeldused saada ka edaspidi projekti elluviimiseks märkimisväärne Euroopa Liidu kaasrahastus," lisas Ratas.

Eesti elektrisüsteemi lahti ühendamine Venemaa võrgust ning sünkroniseerimine Euroopaga on eelkõige oluline energiajulgeoleku tagamiseks. Tulevikus on Baltimaad osa Euroopa Liidu energia siseturust, mis toimib ühistel siseturul reeglitel.

Valitsus kiitis peaministrile volituste andmise istungipunktina heaks.
 

Veel uudiseid samal teemal

20.06.2019|Vabariigi Valitsus

Eesti, Läti, Leedu, Poola ja Euroopa Komisjon allkirjastasid teekaardi Balti elektrisüsteemide ühildamiseks Mandri-Euroopaga

Brüssel, Belgia, 20. juuni 2019 – Peaminister Jüri Ratas sõlmis Läti, Leedu ja Poola riigi- ja valitsusjuhtide ning Euroopa Komisjoni presidendiga poliitilise kokkuleppe, et kinnitada jätkuvat toetust Balti riikide elektrisüsteemide Mandri-Euroopaga ühildamiseks. Teekaardiga lepitakse kokku edasised sammud projekti elluviimiseks.


06.06.2019|Vabariigi Valitsus

Ratas Vilniuses: Rail Baltic ja elektrivõrkude sünkroniseerimine on kõigi kolme Balti riigi jaoks üliolulised tulevikuprojektid

Peaminister Jüri Ratas arutas täna Vilniuses ametikaaslase Saulius Skvernelisega Rail Balticu ja elektrivõrkude sünkroniseerimise ajakava ning tulevikku.