Sa oled siin

Peaminister sai volituse elektrivõrkude sünkroniseerimise teekaardi allkirjastamiseks

13. juuni 2019 - 10:30

Stenbocki maja, 13. juuni 2019 - Valitsus andis neljapäeval peaminister Jüri Ratasele volituse allkirjastada juunis toimuval Euroopa Liidu ülemkogul Baltimaade ja Poola valitsusjuhtide ning Euroopa Komisjoni presidendi vahel elektrisüsteemide sünkroniseerimise teekaart.

Ratase sõnul käib sünkroniseerimiseks vajaliku taristu ehitus küll täie hooga, kuid kõrgeim poliitiline toetus koos konkreetselt kokku lepitud vahetärminitega annab projektile veelgi suurema kindluse.

Praegu on Eesti, Läti ja Leedu töödega graafikus, et meie elektrivõrgud saaks ühendatud Lääne-Euroopa elektrivõrkudega 2025. aastaks. "Kindlasti on määrav Euroopa Komisjoni seisukoht, et sünkroniseerimine on neile kõrgeima prioriteetsusega Euroopa ühishuvi projekt. Seega oleme juba saanud ning meil on väga head eeldused saada ka edaspidi projekti elluviimiseks märkimisväärne Euroopa Liidu kaasrahastus," lisas Ratas.

Eesti elektrisüsteemi lahti ühendamine Venemaa võrgust ning sünkroniseerimine Euroopaga on eelkõige oluline energiajulgeoleku tagamiseks. Tulevikus on Baltimaad osa Euroopa Liidu energia siseturust, mis toimib ühistel siseturul reeglitel.

Valitsus kiitis peaministrile volituste andmise istungipunktina heaks.
 

Veel uudiseid samal teemal

02.11.2019|Vabariigi Valitsus

Ratas: võtame elutähtsate teenuste katkemise eritähelepanu alla

Stenbocki maja, 2. november 2019 – Peaminister Jüri Ratas külastas Võrumaad, et rääkida kohalike elanike ja omavalitsusjuhtidega möödunud nädalavahetusel tekkinud tormikahjudest piirkonnas.

23.10.2019|Vabariigi Valitsus

Ratas: riigi suurte sihtide saavutamisele saavad teadlased palju kaasa aidata

Tallinn, 23. oktoober - Peaminister Jüri Ratas kinnitas täna riigikogus ÜRO säästva arengu eesmärkidele pühendatud teaduspoliitika konverentsil, et Eesti liikumine säästlikuma ühiskonna suunas sõltub nii inimeste valikutest kui ka meie oskusest teadlastega koostööd teha.