Sa oled siin

Peaminister sai volituse elektrivõrkude sünkroniseerimise teekaardi allkirjastamiseks

13. juuni 2019 - 10:30

Stenbocki maja, 13. juuni 2019 - Valitsus andis neljapäeval peaminister Jüri Ratasele volituse allkirjastada juunis toimuval Euroopa Liidu ülemkogul Baltimaade ja Poola valitsusjuhtide ning Euroopa Komisjoni presidendi vahel elektrisüsteemide sünkroniseerimise teekaart.

Ratase sõnul käib sünkroniseerimiseks vajaliku taristu ehitus küll täie hooga, kuid kõrgeim poliitiline toetus koos konkreetselt kokku lepitud vahetärminitega annab projektile veelgi suurema kindluse.

Praegu on Eesti, Läti ja Leedu töödega graafikus, et meie elektrivõrgud saaks ühendatud Lääne-Euroopa elektrivõrkudega 2025. aastaks. "Kindlasti on määrav Euroopa Komisjoni seisukoht, et sünkroniseerimine on neile kõrgeima prioriteetsusega Euroopa ühishuvi projekt. Seega oleme juba saanud ning meil on väga head eeldused saada ka edaspidi projekti elluviimiseks märkimisväärne Euroopa Liidu kaasrahastus," lisas Ratas.

Eesti elektrisüsteemi lahti ühendamine Venemaa võrgust ning sünkroniseerimine Euroopaga on eelkõige oluline energiajulgeoleku tagamiseks. Tulevikus on Baltimaad osa Euroopa Liidu energia siseturust, mis toimib ühistel siseturul reeglitel.

Valitsus kiitis peaministrile volituste andmise istungipunktina heaks.
 

Veel uudiseid samal teemal

25.07.2019|Vabariigi Valitsus

Valitsus seadis kliimaküsimused poliitiliseks prioriteediks

Stenbocki maja, 25. juuli 2019 - Valitsus kuulas tänasel kabinetinõupidamisel keskkonnaministeeriumi ettepanekuid, kuidas saavutada Eestis 2030. aastaks seatud eesmärk vähendada kasvuhoonegaaside heidet.

12.07.2019|Vabariigi Valitsus

Peaminister Ratas: Elering suudab tagada elektri varustuskindluse ka keerulistes olukordades

Stenbocki maja, 12. juuli 2019 – Peaminister Jüri Ratas külastas reedel Eleringi avariireservelektrijaamasid, millel on strateegiline tähtsus Eesti varustuskindluse tagamisel.