Sa oled siin

Peaminister Rõivas: NATO on teinud head tööd

8. mai 2014 - 16:47
Peaminister Taavi Rõivas kohtus NATO peasekretäri Anders Fogh Rasmusseniga, 8.05.2014. Foto: valitsuse kommunikatsioonibüroo
Peaminister Taavi Rõivas kohtus NATO peasekretäri Anders Fogh Rasmusseniga, 8.05.2014. Foto: valitsuse kommunikatsioonibüroo
Stenbocki maja, 8.mai 2014 – Peaminister Taavi Rõivas tänas kohtumisel NATO peasekretäri Anders Fogh Rasmusseniga allianssi hea töö eest regiooni turvalisuse tagamisel.
 
„NATO kohaolek meie piirkonnas on suurem kui varem ja pole kahtlust, et Eesti on hästi kaitstud,“ ütles Rõivas.
Tema sõnul pole töö Eesti ning Euroopa ja NATO julgeoleku tagamiseks lõppenud ja koostöö kaitse ja heidutuse tugevdamiseks peab jätkuma. NATO kohalolek regioonis pikaajaliselt oli ka tänase kohtumise teemaks.
Peaminister Rõivas ütles kohtumisel, et mitte vähetähtis ei ole meie enda panus kaitsevõime kindlustamisse. Seetõttu hoiab Eesti oma lubadusi kaitsekulude osas. „Eesti on panustanud järjepidevalt 2% SKT-st kaitsekulutustesse ja teeme seda edaspidi,“ ütles Rõivas. Ta lisas, et Eesti teeb omalt poolt kõik, et olla hea võõrustaja ka siinviibivatele NATO vägedele.
 
Kohtumisel NATO peasekretäriga räägiti veel septembris toimuvast NATO tippkohtumise ettevalmistusest. Tippkohtumisel on plaanis langetada NATO nähtava kohaloleku otsused ja kinnitada üle kollektiivkaitse põhialused, samuti on teemadeks laienemine ja küberkaitsepoliitika.
 
„Mul on hea meel, et NATO suursaadikud saavad täna tutvuda meie küberkaitsekeskusega. See on kindlalt meie tugevus,“ ütles Rõivas.
 
Peaminister tõi esile, et Eesti kaitseväe küberlaboril on võimekus olla NATO küberkaitse väljaõppe- ja harjutuskeskkond, mida kinnitavad ka seni toimunud ühised edukad NATO küberkaitseõppused Tallinnas.
 
Vaata peaminister Rõivase ja NATO peasekretär Rasmusseni ühise pressikonverentsi salvestust http://www.valitsus.ee/et/uudised/pressikonverentsid#5934