Sa oled siin

Peaminister Rõivas kutsus üles muutma e-teenused rahvusvaheliseks

28. aprill 2014 - 15:27
Peaminister Taavi Rõivas kohtumas Internetivabaduse koalitsiooni liikmetega Stenbocki majas 28. aprillil 2014. Foto: valitsuse kommunikatsioonibüroo
Peaminister Taavi Rõivas kohtumas Internetivabaduse koalitsiooni liikmetega Stenbocki majas 28. aprillil 2014. Foto: valitsuse kommunikatsioonibüroo
Tallinn, Stenbocki maja, 28. aprill 2014 - Peaminister Taavi Rõivas tutvustas täna Stenbocki maja külastanud Internetivabaduse koalitsiooni (FOC) liikmetele Eesti e-valitsust ja kutsus üles astuma konkreetsemaid samme muutmaks e-teenused rahvusvaheliseks.
 
„Mida rohkem e-riiki, seda rohkem demokraatiat ja efektiivsust ning seda vähem ajamahukat bürokraatiat,“ ütles peaminister Taavi Rõivas kohtumisel. „Meil on aeg astuda konkreetsemaid samme selleks, et e-teenused oleksid kättesaadavad kõikjal Euroopa Liidus. On aeg kaotada digitaalsed piirid, mis takistavad riikidevahelist e-teenuste kasutamist,“ lisas Rõivas.
 
Peaminister selgitas, et Eesti teeb juba koostööd Soome ja Lätiga selleks, et muuta digitaalne allkiri piiriüleselt kasutatavaks. Tõelise majandusliku efektiivsuse saavutaksime peaministri hinnangul aga digiallkirjade kasutuselevõtuga kõikjal Euroopa Liidus.
 
Rõivas rääkis külalistele, et viisteist aastat tagasi alguse saanud e-riigi aluseks on vaba internet, kodanike usaldus interneti vastu ning teadmine, et kodaniku isikuandmete puutumatus on tagatud.
 
„Ilma internetivabaduseta ei ole häid teenuseid,“ ütles Rõivas. „Eesti on internetivabaduselt teisel kohal maailmas ning meil on pakkuda häid kogemusi turvaliste e-teenuste pakkumisel,“ lisas Rõivas.
 
Internetivabaduse koalitsioon (FOC) korraldas täna oma töökohtumise Stenbocki maja e-valitsemise ruumides. Sellega sooviti 18 riigi esindajatele näidata, kuidas töötab Eesti e-valitsus.
 
Täna algas ka Tallinnas kahepäevaline internetivabaduse koalitsiooni konverents “Vaba ja turvaline internet kõigile”, kus kohtub 460 osalejat enam kui 60st riigist. Konverentsil arutatakse, kuidas tagada vaba ja turvalise interneti areng ka tulevikus.
 
Konverentsi otseülekannet on võimalik vaadata siit: www.freedomonline.ee.