Sa oled siin

Peaminister Rõivas: julgeoleku olukord sunnib Põhja- ja Baltimaid kiirendama uute ühenduste arendamist

24. aprill 2014 - 15:17
Peaminister Taavi Rõivase kohtumine Põhjamaade Ministrite Nõukogu peasekretär Dagfinn Høybråteniga Stenbocki majas, 24.04.2014. Foto: valitsuse kommunikatsioonibüroo
Peaminister Taavi Rõivase kohtumine Põhjamaade Ministrite Nõukogu peasekretär Dagfinn Høybråteniga Stenbocki majas, 24.04.2014. Foto: valitsuse kommunikatsioonibüroo
Tallinn, Stenbocki maja, 24. aprill 2014 - Kohtumisel Põhjamaade Ministrite Nõukogu peasekretäri Dagfinn Høybråteniga räägiti julgeoleku olukorrast Euroopas ja aina olulisemaks muutuvatest energia- ning transpordiühendustest. Samuti kõneldi Põhjamaade Ministrite Nõukogu ja Eesti koostööprojektidest.
Julgeoleku olukorrast rääkides rõhutas peaminister Taavi Rõivas, et praegu on äärmiselt oluline näidata üles Põhjamaade ja Balti riikide ühtsust ning kiirendada koostööd energia- ja transpordiühenduste rajamiseks, mis vähendavad sõltuvust Venemaast.
 
„Praegune julgeoleku olukord peaks andma kõikidele Venemaaga ühist piiri omavatele Põhja- ja Balti riikidele tõuke projektide kiirendamiseks, seda nii Balticconnectori ja LNG terminalide paiknemise kui ka Rail Balticu projekti küsimuses,“ rääkis Rõivas. „Loodame siin kõikide osapoolte heale koostööle.“
 
Peaminister Taavi Rõivas tänas Põhjamaade Ministrite Nõukogu peasekretäri Dagfinn Høybråteni senise koostöö eest ja kinnitas, et Eesti on rahul senise koostööga ja on huvitatud selle jätkamisest.
 
Rõivase hinnangul on Põhjamaade Ministrite Nõukogu Tallinna esindus loonud muljetavaldava võrgustiku parimate ja aktiivsete koostööpartnerite leidmiseks Eestis. Heaks näiteks on tema sõnul rahvastiku rände ja migratsiooniprojekt, mis pälvis eelmisel aastal laialdast tähelepanu.
 
Rõivas selgitas, et eestlased hindavad kõrgelt võimalusi välismaal õppida ja töötada ning riigi huvi peaks olema julgustada inimesi minema välismaale kogemusi omandama. „Teisalt on valitsuse eesmärk tõsta Eestis elatustaset, mis parandab oluliselt nende inimeste elujärge, kes on olnud sunnitud töö tõttu Eestist lahkuma,“ lisas Rõivas. Konkreetse sammuna nimetas peaminister tööjõumaksude langetamist.