Sa oled siin

Peaminister Rõivas: hea haridus ja soodne investeerimiskeskkond toovad tasuvad töökohad

6. mai 2014 - 10:48
Peaminister Taavi Rõivas külastas ringkäigul Ida-Virumaal Tammiku Põhikooli, 6.05.2014. Foto: valitsuse kommunikatsioonibüroo
Peaminister Taavi Rõivas külastas ringkäigul Ida-Virumaal Tammiku Põhikooli, 6.05.2014. Foto: valitsuse kommunikatsioonibüroo
Kohtla-Järve, 6. mai 2014 – Peaminister Taavi Rõivas ütles täna ringkäigul Ida-Virumaal Tammiku Põhikooli külastades, et riigil tuleb jätkata majanduspoliitikaga ja tegevustega, mis aitavad piirkonnas luua tasuvaid töökohti.
 
"Hea haridus ja soodne investeerimiskeskkond toovad tasuvad töökohad. Mida parem on haridus, seda kindlam on ka tulevane töökoht," ütles peaminister kohtumisel Kohtla-Järve Tammiku Põhikoolis. 
 
„Tore, et Tammiku kool annab õpilastele IT-pisiku, kuna selles valdkonnas on Eestis suur tööjõuvajadus ja palju hästi makstud töökohti," sõnas Rõivas. 
 
Tammiku Põhikooli näol on tegemist vene õppekeelega kooliga, kus  toimib edukalt ka NutiLabori 3D modelleerimise huviring ja õpilased saavad IT-alast õpet. Kool osaleb  „Ettevõtliku kooli“ programmis, et tõsta nii hariduse kvaliteeti kui noorte edukust elus. Peaministri sõnul ongi lisaks kaasaegsetele teadmistele edu aluseks ettevõtlikkus. Seetõttu tuleb ka riigil edendada nii ettevõtlikkust kui ettevõtlust, et piirkond oleks atraktiivne uutele välisinvesteeringutele. 
 
Peaminister lisas kohtumisel, et praegu hoiab terve Eesti pöialt Tammiku kooli vilistlase esinemisele eurovisiooni lauluvõistlusel.
  
Uute töökohtade loomise võimalustega tutvub peaminister täna ka Narva logistika- ja tööstuspargis. Ida-Virumaa Tööstusalade Arendus on valitsuse ja kohalike omavalitsuste koostöös loodud arendusorganisatsioon, mis alustas tegevust 2010. aastal. Sihtasutuse eesmärk on tuua piirkonda uusi logistika ja tootmissektori ettevõtteid. Tänaseks on Narva Logistika ja Tööstuspargis  valminud kaks logistikakeskust  ja ehitusjärgus on viis tootmisettevõtet.
 
Plaanide kohaselt alustavad veel viis ettevõtet ehitustegevust 2014. aastal.  2014. aasta lõpuks on kavandatud, et ettevõtted loovad kokku ca 600 uut töökohta.