Sa oled siin

Peaminister Ratas: valitsus liigub riigireformiga kindlalt edasi

20. märts 2017 - 17:55

Stenbocki maja, 20. märts – Peaminister Jüri Ratas kohtus täna Riigireformi Radari kolleegiumi esindajatega, et arutada riigireformiga seotud tegevusi ja valitsuse tulevikuplaane.


Vabariigi Valitsus on seisukohal, et riigireformi läbi viimine vajab laiapõhjalist ühiskondlikku kokkulepet, mida on võimalik saavutada partnereid kaasates ja inimeste arvamusi kuulates. „Leppisime riigireformi läbiviimises kokku Vabariigi Valitsuse tegevuskavas ning töötame selle nimel igapäevaselt. Hindan Riigireformi Radari algatust kõrgelt ning oleme nende soovitusi ja hinnanguid reformile ka tõsiselt arvesse võtnud,“ sõnas peaminister Jüri Ratas.


„Riigireform on vajalik, sest hoolimata piiratud ressurssidest peame ka tulevikus vastama elanike ootustele ja pakkuma kvaliteetseid teenuseid üle Eesti. Meie omavalitsuste rolli ja võimekust kohaliku elu korraldamisel tuleb oluliselt suurendada. Riik peab olema elanikele senisest lähemal,“ lisas peaminister.


Aastateks 2017 kuni 2019 koostatud riigireformi kava aluspõhimõteteks on tasakaal, tõhusus ja avatus. Ratas kinnitas, et riik püüdleb tõhusama valitsemise suunas, vähendab bürokraatiat ning väldib dubleerimist ametkondade vahel: „Tõhusus peab tulema eelkõige muudatustest avaliku sektori protsessides, struktuurides ning juhtimises. Riigireformi fookusküsimustena oleme leppinud kokku muuhulgas haldusreformi, maavalitsuste tegevuse lõpetamise, riigimajade kontseptsiooni, valitsus- ja halduskorralduse uuendamise ning tegevuspõhisele eelarvestamisele ülemineku ettevalmistamise.“


Riigireformi kava arutatakse valitsuskabinetis tuleval neljapäeval.