Sa oled siin

Peaminister Ratas: ühised väljakutsed on andnud tõuke NATO ja Euroopa Liidu koostööle

12. juuli 2018 - 8:15
Foto: Tauno Tõhk
Foto: Tauno Tõhk

Brüssel, Belgia, 12. juuli 2018 – Eile õhtul toimunud NATO riigipeade ja valitsusjuhtide töisel õhtusöögil arutati ühiseid julgeolekuprobleeme ning nende, sealhulgas Venemaa tegevuse mõju transatlantilisele julgeolekule, NATO-EL koostööd ja järgmisi ühiseid samme. 


Õhtusöögil osalesid ka Euroopa Liidu liidrid Donald Tusk ja Jean-Claude Juncker ning Soome president Sauli Niinistö ja Rootsi peaminister Stefan Löfven.


NATO 29 liikmesriigi riigipead ja valitsusjuhid arutasid eile õhtul peetud ametlikul õhtusöögil koos Euroopa Liidu liidrite Donald Tuski ja Jean-Claude Junckeri ning Soome presidendi Sauli Niinistö ja Rootsi peaministri Stefan Löfveniga tänaseid ühiseid julgeolekuprobleeme.


„Liitlased olid üksmeelel, et ohud on erinevad ja mitmetahulised ning vastus neile peab olema ühine ja selge. See puudutab nii reageerimist Venemaa pahatahtlikule tegevusele kui ka küberrünnakutele ja terrorismile. Siinkohal on väga oluline, et NATO ja Euroopa Liit on astunud viimase paari aastaga märkimisväärse sammu kahe organisatsiooni koostöö arendamisel,“ lausus Ratas.


Ratas rõhutas, et uuendatud NATO-EL ühisdeklaratsiooni allkirjastamine peegeldab lääneriikide püüdlusi veelgi paremini tagada rahu, stabiilsus ja majanduslikku heaolu. Eesti jaoks on oluline NATO-EL koostöö jätkumine sõjalise mobiilsuse vallas. See muudab NATO vägede liigutamise üle Euroopa Liidu riikide piiride kiiremaks ja lihtsamaks.


Peaminister tervitas eelmisel päeval Makedooniale ühinemisläbirääkimistele kutse andmist, kinnitades, et NATO uks on jätkuvalt avatud.


Eesti aja järgi kell 13.45 algab NATO peasekretäri pressikonverents, mida saab jälgida tippkohtumise kodulehelt.


Peaminister Jüri Ratas osaleb 11.–12. juulil Brüsselis toimuval NATO tippkohtumisel koos välisminister Sven Mikseri, kaitseminister Jüri Luige ja kaitseväe juhataja kindral Riho Terrasega.


Fotod NATO tippkohtumiselt (pidevalt täiendamisel): https://www.dropbox.com/sh/l8vhkk1wgznhhpy/AABAiAIL_WyxFk7aC8yD9zNWa?dl=0 

Veel uudiseid samal teemal

10.02.2019|Vabariigi Valitsus

Peaminister Ratas: loodame peatset otselennuliini avamist Dubaiga

Dubai, Araabia Ühendemiraadid, 10. veebruar 2019 - Peaminister Jüri Ratas kohtus täna Dubai emiraadi valitseja šeik Mohammed bin Rashid Al Maktoumiga. Valitsusjuhid leppisid kokku, et Eesti ja Araabia Ühendemiraadid tihendavad majanduskoostööd.

09.02.2019|Vabariigi Valitsus

Peaminister Jüri Ratas osaleb Dubais kõrgetasemelisel konverentsil ja avab EASi esinduse


Stenbocki maja, 9. veebruar 2019 - Peaminister Jüri Ratas sõidab täna Araabia Ühendemiraatidesse Dubaisse, kus ta peab homme, 10. veebruaril  kõne kõrgetasemelisel konverentsil World Government Summit ja avab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) esinduse Dubais. Eesti on tänavu World Government Summiti ametlik külalisriik.