Sa oled siin

Peaminister Ratas: Tallinn peab olema kõigi omavalitsuste väärikas eestkõneleja

15. mai 2018 - 10:52

Tallinn, Toompea, 15. mai 2018 – Peaminister Jüri Ratase koputamine Lühikese jala väravale kell 9.00 hommikul oli stardipauguks tänastele Tallinna päeva üritustele. Valitsusjuhti võttis värava juures vastu Tallinna linnapea Taavi Aas, kellega koos liiguti Neitsitorni juurde kahurisaluuti tegema ning edasi Raekotta jagama linna vapi- ja teenetemärke ning kultuuripreemiaid.

 

Peaminister avaldas lootust, et tänane kohtumine Lühikese jala torni väravas ei jää riigi ja linna vahel sümboolseks, vaid jätkub hea reaalne koostöö. „Meie pealinn on ühest küljest küll terve riigi arengu mootor, aga peab käima ühte sammu ka ülejäänud Eestiga. Tallinna roll on olla lisaks igapäevasele tihedale tööle oma elanike heaks ka kõigile omavalitsustele ühistes muredes väärikas eestkõneleja ja koostööpartner,“ toonitas Ratas.

 

Rääkides pealinna kaasaegsetest saavutustest tõi peaminister esile tasuta ühistranspordi, mis on tema sõnul aidanud tutvustada nii meie pealinna kui ka tervet Eestit üle kogu maailma, ning Euroopa Rohelise Pealinna algatuse. „Praeguseks hästi sisse töötatud ja laia kandepinnaga idee sai 2006. aastal alguse just Tallinna päeval ja Tallinnast. Pingutusi oma keskkonna parandamiseks teevad paljud Euroopa linnad ning konkurents rohelise pealinna tiitlile on alati tihe. Nüüd peab Tallinn taas ise tööd tegema, et see austav nimetus ühel päeval meie pealinna jõuaks,“ ütles Ratas.

 

Tallinna päeva peetakse 15. mail juba alates 2002. aastast. See kehtestati Tallinnale Lübecki linnaõiguse andmise aastapäeva mälestuseks, millest tänavu täitub 770 aastat. Tallinna päeva pidulik avamine toimub keskpäeval Raekoja platsil.

 

Fotod: https://www.dropbox.com/sh/rbjdwg34zgg93me/AADU1sU75BuGDgDwj483MJ9Ya?dl=0

Veel uudiseid samal teemal

01.12.2018|Vabariigi Valitsus

Ratas: Vaba Lava Narva avamine kannab suurt tähendust kultuurile, integratsioonile ja regionaalpoliitikale

Vaba Lava, Narva, 1. detsember 2018 – Peaminister Jüri Ratas osales täna Vaba Lava Narva teatrikeskuse avamisel. Oma kõnes avaldas Ratas lootust, et uus teatrikeskus muutub kiiresti kultuurisillaks, mis veel ühel olulisel moel ühendab Narva linna ülejäänud Eesti ja maailmaga.

12.11.2018|Vabariigi Valitsus

Piltuudis: Jüri Ratas avas ajutisele valitsusele pühendatud mälestustahvli Roosikrantsi tänaval

Stenbocki maja, 12. november 2018. a – Täna avas peaminister Jüri Ratas mälestustahvli Roosikrantsi tn 10A hoonel, mille 3. korrusel pidas Eesti Vabariigi Ajutine Valitsus oma istungeid ajavahemikul 12. – 14. november 1918.