Sa oled siin

Peaminister Ratas: Tallinn peab olema kõigi omavalitsuste väärikas eestkõneleja

15. mai 2018 - 10:52

Tallinn, Toompea, 15. mai 2018 – Peaminister Jüri Ratase koputamine Lühikese jala väravale kell 9.00 hommikul oli stardipauguks tänastele Tallinna päeva üritustele. Valitsusjuhti võttis värava juures vastu Tallinna linnapea Taavi Aas, kellega koos liiguti Neitsitorni juurde kahurisaluuti tegema ning edasi Raekotta jagama linna vapi- ja teenetemärke ning kultuuripreemiaid.

 

Peaminister avaldas lootust, et tänane kohtumine Lühikese jala torni väravas ei jää riigi ja linna vahel sümboolseks, vaid jätkub hea reaalne koostöö. „Meie pealinn on ühest küljest küll terve riigi arengu mootor, aga peab käima ühte sammu ka ülejäänud Eestiga. Tallinna roll on olla lisaks igapäevasele tihedale tööle oma elanike heaks ka kõigile omavalitsustele ühistes muredes väärikas eestkõneleja ja koostööpartner,“ toonitas Ratas.

 

Rääkides pealinna kaasaegsetest saavutustest tõi peaminister esile tasuta ühistranspordi, mis on tema sõnul aidanud tutvustada nii meie pealinna kui ka tervet Eestit üle kogu maailma, ning Euroopa Rohelise Pealinna algatuse. „Praeguseks hästi sisse töötatud ja laia kandepinnaga idee sai 2006. aastal alguse just Tallinna päeval ja Tallinnast. Pingutusi oma keskkonna parandamiseks teevad paljud Euroopa linnad ning konkurents rohelise pealinna tiitlile on alati tihe. Nüüd peab Tallinn taas ise tööd tegema, et see austav nimetus ühel päeval meie pealinna jõuaks,“ ütles Ratas.

 

Tallinna päeva peetakse 15. mail juba alates 2002. aastast. See kehtestati Tallinnale Lübecki linnaõiguse andmise aastapäeva mälestuseks, millest tänavu täitub 770 aastat. Tallinna päeva pidulik avamine toimub keskpäeval Raekoja platsil.

 

Fotod: https://www.dropbox.com/sh/rbjdwg34zgg93me/AADU1sU75BuGDgDwj483MJ9Ya?dl=0

Veel uudiseid samal teemal

03.08.2018|Vabariigi Valitsus

Ratas: Europa Cantat on liigutav viis tähistada Eesti Vabariigi 100. aastapäeva

Stenbocki maja, 3. august 2018 – Peaminister Jüri Ratase sõnul on Eestis esmakordselt toimuv Euroopa suurim koorimuusikafestival Europa Cantat liigutav viis tähistada Eesti Vabariigi 100. aastapäeva.


20.02.2018|Vabariigi Valitsus

Peaminister andis üle riiklikud preemiad

Haapsalu, 20. veebruar 2018 – Peaminister Jüri Ratas andis täna koos haridus- ja teadusminister Mailis Repsi ja kultuuriminister Indrek Saarega Läänemaa Ühisgümnaasiumis üle 2017. aasta riigi teaduspreemiad, F. J. Wiedemanni keeleauhinna ning spordi- ja kultuuripreemiad.