Sa oled siin

Peaminister Ratas: Šveitsi ja Euroopa Liidu tihe koostöö on mõlema huvides

10. aprill 2017 - 13:58
Peaminister Ratas: Šveitsi ja Euroopa Liidu tihe koostöö on mõlema huvides
Peaminister Ratas: Šveitsi ja Euroopa Liidu tihe koostöö on mõlema huvides

Stenbocki maja, 10. aprill 2017 - Šveitsi president Doris Leuthard ja peaminister Jüri Ratas  arutasid tänasel kohtumisel Euroopa Liidu ja Šveitsi suhteid, Ühendkuningriigi EL-st lahkumisega seonduvat, kahepoolseid suhteid ning Eesti EL nõukogu eesistumist.

Leuthardi ning peaminister Ratase vahelisel kohtumisel tunti rõõmu selle üle, et Euroopa Liidu ja Šveitsi vaheline koostöö saab jätkuda ning on toimunud edasiminek tööjõu vaba liikumisega seotud küsimusteste osas.
„Šveits on Euroopa Liidule oluline partner, jagame ühiseid väärtusi ja eesmärke. Seetõttu on eriti oluline suhete positiivses rütmis edenemine ning areng kokkulepete sõlmimise suunas,“ sõnas Ratas.

Kahe riigi omavahelistest suhetest rääkides tõi peaminister positiivsena välja hoogustuva kaubavahetuse ja vastastikuste investeeringumahtude pideva kasvu. Ratas tänas Leuthardi hea koostöö eest Eesti-Šveitsi koostööprogrammis ning avaldas lootust, et partnerlus jätkub kahe riigi vahel ka tulevikus. Küberkaitsest rääkides avaldas peaminister Ratas toetust tihenevale riikidevahelisele koostööle ning kutsus Šveitsi panustama partnerina NATO Küberkaitsekoostöö Keskusesse.

Eesti ja Šveitsi suhetes on peaministri sõnul palju arenguruumi info- ja kommunikatsioonitehnoloogia vallas. Ratas kinnitas, et Eesti eksperdid ja ettevõtted on valmis Šveitsile ning kõigile huvilistele jagama teadmust ja kogemusi digiteenuste valdkonnas.

Eesti eesistumisest kõneldes andis peaminister Šveitsi valitsusjuhile ülevaate ettevalmistustest ning prioriteetidest. „Meie eesmärk on hoida EL ühtse ja otsustusvõimelisena, keskendudes avatud ja uuendusmeelse majandusega, turvalise, digitaalse ja kaasava Euroopa arendamisele,“ lausus Ratas. Ühendkuningriigi Euroopa Liidust lahkumisest rääkides rõhutas peaminister lähedase koostöösuhte säilitamise olulisust ning avaldas lootust, et läbirääkimised kulgevad konstruktiivselt ja koosmeele vaimus.


Pildid kohtumiselt (Birgit Püve): https://www.dropbox.com/sh/qpu4rito30vhtu3/AADYixSX3fS12MwiOZ-kG5d_a?dl=0