Sa oled siin

Peaminister Ratas suundub visiidile Kanadasse

24. mai 2018 - 5:30

Stenbocki maja, Tallinn, 24. mai 2017 – Peaminister Jüri Ratas suundub täna pärastlõunal visiidile Kanadasse, kus kohtub Torontos ettevõtjate ja Eesti kogukonna esindajatega ning annab loengu Toronto Ülikooli Munki koolis. Pealinnas Ottawas kohtub Ratas peaminister Justin Trudeau, kaitseminister Harjit Sajjani ja välisminister Chrystia Freelandiga.


Peaministrit saadab 20-liikmeline äridelegatsioon, kuhu kuuluvad peamiselt tehnoloogia- ja turismiettevõtete esindajad. Ratas tutvustab Torontos Kanada ettevõtjatele ja investoritele Eesti majanduskeskkonda ja koostöövõimalusi. Lisaks selgitab peaminister, kuidas Eesti riik on koostöös erasektoriga ehitanud digitaalset ühiskonda ning millised on tulevikuplaanid uue põlvkonna e-teenuste arendamisel ja tehisintellekti kasutuselevõtul.


Ratas osaleb reedel Torontos Eesti äriseminaril ja maineka Kanada Majandusklubi vestlusringis „Balti tiiger digitaalses džunglis: Eesti õppetunnid digitaalse ühiskonna ehitamisel“ ning annab Toronto Ülikoolis loengu „Digitaalne Eesti – uued tehnoloogiad ja valitsemine“, millele järgneb arutelu professor Andres Kasekampi juhatamisel.


Kanadas elab hinnanguliselt 20 000 kuni 25 000 eestlast, neist 2016. aasta rahvaloenduse kohaselt 7800 Torontos. „Kanada eestlasi seovad pikad traditsioonid ja aktiivne seltsielu, mis on jätnud Kanada ajalukku selge eesti jälje. Samal ajal on nad uhkelt põlvest põlve kandnud edasi eesti kultuuri ning soovivad  tulevikus veelgi rohkem lüüa kaasa Eesti ühiskondlikus elus,“ märkis Ratas.


Peaminister tutvub laupäeval eesti arhitektide pärandiga Torontos ning külastab Eesti Maja, kus asuvad Eesti aukonsulaat, eesti pank, eesti kool ja lasteaed. Lisaks kohtub Ratas Torontos tegutsevate väliseesti ettevõtjate ja eestlaste esindusorganisatsioonidega.


Laupäeva õhtul toimub Torontos Estonian Music Week festivali raames Eesti 100. sünnipäeva auks Maarja Nuudi ja vokaalansambel Vox Clamantise kontsert. Estonian Music Week on üks suuremaid Eesti Vabariik 100 üritusi Põhja-Ameerikas. „Mul on au ja rõõm tähistada Torontos Eesti 100. sünnipäeva ühe suurima väliseesti kogukonnaga,“ ütles Ratas.


Esmaspäeval, 28. mail kohtub Ratas Ottawas Kanada peaminister Justin Trudeau, kaitseminister Harjit Sajjani ja välisminister Chrystia Freelandiga. Ratas ja Trudeau arutavad, kuidas elavdada Eesti ja Kanada majandussuhteid, eriti kahe eesrindliku digiriigi koostööd. Lisaks on kõne all atlandiülesed suhted, koostöö NATOs ning Ukraina toetamine.


Peaminister suundub 28. mai õhtul Kanadast edasi visiidile Islandile, kus samuti tähistab kohalike eestlastega ja Eesti sõpradega meie riigi 100. sünnipäeva ning kohtub teiste seas ametikaaslase Katrín Jakobsdóttiri ja president Guðni Thorlacius Jóhannessoniga.


Peaminister on tagasi Eestis kolmapäeva, 30. mai õhtul.

Veel uudiseid samal teemal

10.02.2019|Vabariigi Valitsus

Peaminister Ratas: loodame peatset otselennuliini avamist Dubaiga

Dubai, Araabia Ühendemiraadid, 10. veebruar 2019 - Peaminister Jüri Ratas kohtus täna Dubai emiraadi valitseja šeik Mohammed bin Rashid Al Maktoumiga. Valitsusjuhid leppisid kokku, et Eesti ja Araabia Ühendemiraadid tihendavad majanduskoostööd.

09.02.2019|Vabariigi Valitsus

Peaminister Jüri Ratas osaleb Dubais kõrgetasemelisel konverentsil ja avab EASi esinduse


Stenbocki maja, 9. veebruar 2019 - Peaminister Jüri Ratas sõidab täna Araabia Ühendemiraatidesse Dubaisse, kus ta peab homme, 10. veebruaril  kõne kõrgetasemelisel konverentsil World Government Summit ja avab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) esinduse Dubais. Eesti on tänavu World Government Summiti ametlik külalisriik.