Sa oled siin

Peaminister Ratas sõidab ÜRO kliimakonverentsile Poola

2. detsember 2018 - 13:41

Stenbocki maja, 2. detsember 2018 – Peaminister Jüri Ratas sõidab Poola, kus ta osaleb homme Katowice linnas ÜRO kliimamuutuste konverentsi (COP24) raames toimuval riigijuhtide kohtumisel.


Kaks nädalat kestva konverentsi eesmärk on leppida kokku reeglid Pariisi kliimaleppe ellu viimiseks.  Konverentsil osaleb ligikaudu 30 000 inimest, kelle seas on nii riigijuhid kui ka valitsusasutuste, omavalitsuste, ettevõtjate ja vabaühenduste esindajad.


Peaminister Jüri Ratase sõnul seisame kliimamuutustega toimetulekul oluliste valikute ees, et pärandada järgmistele põlvedele puhas ja elamiskõlblik keskkond. „Pariisi kokkuleppe eesmärkide edukaks saavutamiseks peavad riigid ühiselt tegutsema,“ sõnas peaminister.


2015. aasta detsembris toimunud Pariisi kliimakonverentsil COP21 võtsid 195 riiki vastu üleilmse kokkuleppe kliima soojenemise pidurdamiseks. Kokkuleppe peamine eesmärk on hoida maailma keskmise temperatuuri tõus pikemas perspektiivis tunduvalt alla kahe kraadi võrreldes tööstusrevolutsioonieelse ajaga ja seeläbi hoida kontrolli all ohtlikke kliimamuutusi.


Peaminister Ratas naaseb Eestisse homme õhtul.Lisainfo konverentsi kohta: https://unfccc.int/katowice

Veel uudiseid samal teemal

07.03.2019|Vabariigi Valitsus

Jüri Ratas kohtus Soome peaministri Juha Sipiläga

Stenbocki maja, 7. märts 2019 - Peaminister Jüri Ratas kohtus täna oma Soome ametikaaslase Juha Sipiläga. Kohtumisel räägiti Euroopa Liidu tulevikuteemadest ja Soome peagi algavast Euroopa Liidu Nõukogu eesistumisest ning kahepoolsetest suhetest.