Sa oled siin

Peaminister Ratas sõidab ÜRO kliimakonverentsile Poola

2. detsember 2018 - 13:41

Stenbocki maja, 2. detsember 2018 – Peaminister Jüri Ratas sõidab Poola, kus ta osaleb homme Katowice linnas ÜRO kliimamuutuste konverentsi (COP24) raames toimuval riigijuhtide kohtumisel.


Kaks nädalat kestva konverentsi eesmärk on leppida kokku reeglid Pariisi kliimaleppe ellu viimiseks.  Konverentsil osaleb ligikaudu 30 000 inimest, kelle seas on nii riigijuhid kui ka valitsusasutuste, omavalitsuste, ettevõtjate ja vabaühenduste esindajad.


Peaminister Jüri Ratase sõnul seisame kliimamuutustega toimetulekul oluliste valikute ees, et pärandada järgmistele põlvedele puhas ja elamiskõlblik keskkond. „Pariisi kokkuleppe eesmärkide edukaks saavutamiseks peavad riigid ühiselt tegutsema,“ sõnas peaminister.


2015. aasta detsembris toimunud Pariisi kliimakonverentsil COP21 võtsid 195 riiki vastu üleilmse kokkuleppe kliima soojenemise pidurdamiseks. Kokkuleppe peamine eesmärk on hoida maailma keskmise temperatuuri tõus pikemas perspektiivis tunduvalt alla kahe kraadi võrreldes tööstusrevolutsioonieelse ajaga ja seeläbi hoida kontrolli all ohtlikke kliimamuutusi.


Peaminister Ratas naaseb Eestisse homme õhtul.Lisainfo konverentsi kohta: https://unfccc.int/katowice

Veel uudiseid samal teemal

10.07.2019|Vabariigi Valitsus

Peaminister Jüri Ratas arutas Läti presidendi Egils Levitsiga kaitsekoostöö tihendamist

Stenbocki maja, 10. juuli – Peaminister Jüri Ratas kohtus täna Läti uue presidendi Egils Levitsiga, kellega arutas kaitsekoostööd, Euroopa Liidu tulevikuga seotud küsimusi ning digiteemasid.

04.07.2019|Vabariigi Valitsus

Ratas: rahvusvahelised õppused näitavad Eesti kaitsevõime ja rahvusvahelise koostöö tõsiseltvõetavust

Valkla, Kuusalu vald, 4. juuli 2019 – Peaminister Jüri Ratas külastas täna mereõppust Baltic Protector, mis tema sõnul näitab nii liitlaste ja partnerite pühendumust kui ka seda, et üheskoos ollakse valmis ohtudele reageerima.