Sa oled siin

Peaminister Ratas politsei 100. aastapäeval: Eesti elanike kõrge usaldus politsei vastu on suur tunnustus

17. november 2018 - 18:30

Stenbocki maja, 17. november 2018 – „Eestis elamine on muutunud aasta-aastalt turvalisemaks ning see on suuresti just politsei- ja piirivalveameti tublide inimeste pikaajalise töö tulemus,“ sõnas peaminister Jüri Ratas Eesti politsei 100. aastapäeva tervituskõnes.


Peaminister märkis, et taasiseseisvumise järel on Eesti politsei võimekus igakülgselt paranenud. „Politsei- ja piirivalveamet on kaasaegne organisatsioon, mida tunnustavad partnerid nii kodumaal, rahvusvahelistes organisatsioonides kui ka teistes riikides. Kõige olulisemaks pean aga seda, et Eesti inimeste usaldus ameti vastu on väga kõrge, mis annab tunnistust kogu ühiskonda kaasavast tööst,“ sõnas Ratas.


„Politsei- ja piirivalveamet on selle kõige saavutamiseks pidanud aastate jooksul väga palju muutuma ning ka muutustel on oma hind. Loodan, et tulevikus keskenduvad arutelud sellele, kuidas häid inimesi ametis hoida, uusi teenistujaid leida ning igaühte neist väärtustada ja julgustada,“ ütles peaminister.


Eesti politsei asutati 12. novembril 1918. 1940. aasta suveks oli Eestis üheksa prefektuuri: Tallinna-Harju, Tartu-Valga, Viljandi-Pärnu, Petseri-Võru, Saare, Lääne, Viru-Järva, Narva, Raudteede prefektuur. Eesti politsei taasloomise protsess algas nõukogude okupatsiooni ajal. 1. märtsil 1991 asus taas Eestis tööle politsei. Politsei- ja Piirivalveametis töötab praegu meie kõigi turvalisuse tagamise nimel ligi 5000 inimest.

Veel uudiseid samal teemal

06.02.2019|Vabariigi Valitsus

Ratas rõhutas riigi ja omavalitsuste partnerluse olulisust

Stenbocki maja, 6. veebruar 2019 - Peaminister Jüri Ratas ütles täna omavalitsuskonverentsil, et riik ja omavalitsused peavad saama täieõiguslikeks partneriteks ning selle nimel tuleb veel ühiselt vaeva näha.

08.01.2019|Vabariigi Valitsus

Valitsuskomisjon: EV100 välisprogramm on kultuuriekspordi edendamise edulugu

Stenbocki maja, 8. jaanuar 2019 - Täna kogunenud Eesti Vabariik 100 valitsuskomisjon tõdes, et lõppenud EV100 välisprogramm oli kõigi aegade võimsaim Eestit tutvustav ja keskselt rahastatud kultuuriekspordi edendamise projekt.