Sa oled siin

Peaminister Ratas: pikaajalise hoolduskoormuse vähendamine nõuab süsteemset lahendust

16. veebruar 2017 - 13:25

Stenbocki maja, 16. veebruar 2017 – Sotsiaalkaitseminister Kaia Iva esitas kabinetinõupidamisel ülevaate hoolduskoormuse vähendamise rakkerühma 2016. aasta tööst. Konkreetsed poliitikaettepanekud on rakkerühmal plaanis valitsusele esitada 2017. aasta keskel.

Peaminister Jüri Ratas nentis, et pikaajalise hoolduskoormuse vähendamist on võimalik saavutada ainult terviklikult lähenedes. „Ülemäärane hoolduskoormus on probleemiks väga paljudele inimestele, kes on pühendanud ennast lähedaste aitamisele. Praegu on hoolduse organiseerimine jäetud inimese ja tema pereliikmete kanda. Riik peab tulema inimestele appi ja vaja on süsteemset lahendust,“ ütles ta.

Teiste inimeste abistamise või hooldamisega oli suuremal või väiksemal määral 2015. aastal hõivatud 84 protsenti 50–74-aastastest inimestest. Statistikaameti andmetel on pereliikmete hooldamise tõttu mitteaktiivseid 15–74-aastaseid inimesi Eestis 17 300.

Sotsiaalkaitseminister Kaia Iva esitatud ettepanekute järgi peab muu hulgas suurenema avaliku sektori rahastus sellele valdkonnale ning tõhustada tuleb juhtimiskorraldust tervise- ja sotsiaalsüsteemi vahel.