Sa oled siin

Peaminister Ratas osaleb Euroopa Ülemkogul ning euroala tuleviku ja Brexiti arutelul

14. detsember 2017 - 5:50

Tallinn, Stenbocki maja, 14. detsember 2017 – Peaminister Jüri Ratas sõidab täna Brüsselisse, et osaleda viimasel Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise aega jääval Euroopa Ülemkogul ehk Euroopa riigi- või valitsusjuhtide kohtumisel.


„Ülemkogul on sel korral kaks tulitavat teemat: kaitse- ja julgeolekupoliitika tihendamine ning rändepoliitika rahastamine ja koostöö rände lähteriikidega. Lisaks arutame, kuidas vähendada soolist palgalõhet ja toetada töötajate oskuste arendamist ning tugevdada Euroopas õpirännet toetavat Erasmus+ programmi ja ülikoolide koostööd. Homme keskendume euroala tulevikule ja Brexiti läbirääkimiste edenemisele,“ selgitas peaminister Ratas.


Täna hommikul võtab peaminister kokku Eesti eesistumise digiteemad seminaril, mida korraldab Eesti eesistumismeeskond koos Euroopa Poliitikauuringute Keskusega.


Ülemkogu eel kohtub peaminister tavapäraselt Balti riikide kolleegide ning Soome, Rootsi ja Taani valitsusjuhtidega. Lisaks kinnitab Ratas EL nõukogu eesistujana 28 riigi nimel Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeriga ja Euroopa Parlamendi presidendi Antonio Tajaniga ühisavaldusega Euroopa Liidu järgmise kahe aasta seadusandluse prioriteedid.


Õhtul kiidavad Euroopa liidrid pidulikult heaks Euroopa Liidu tihedama kaitse- ja julgeolekupoliitilise koostöö ehk PESCO. Liikmesriikide nimel saab sõna Kaitseväe juhataja, kindral Riho Terras.


Eesti annab aastavahetusel Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise üle Bulgaariale. Homme hommikul kohtub peaminister Ratas Bulgaaria valitsusjuhi Boyko Borissoviga, et arutada Eesti eesistumise kogemusi ja tulemusi.


Peaminister naaseb Eestisse homme õhtul.

Veel uudiseid samal teemal

16.10.2020|Vabariigi Valitsus

ELi riikide juhid tihendavad koostööd võitluses koroonaviiruse levikuga

Brüssel, 16. oktoober 2020 – Euroopa riigipead ja valitusjuhid arutasid ülemkogul tervisekriisi ning leppisid kokku tihendada koostööd ja koordinatsiooni võitluses koroonaviiruse leviku tõkestamiseks.

16.10.2020|Vabariigi Valitsus

Balti riikide juhid tegid ühisavalduse seoses COVID-19 pandeemiaga

Brüssel, 16. oktoober 2020 – Eesti peaminister Jüri Ratas, Leedu president Gitanas Nausėda ja Läti peaminister Krišjānis Kariņš tegid Brüsselis Euroopa Ülemkogu kohtumisel ühisavalduse seoses halveneva COVID-19 olukorraga Euroopas: