Sa oled siin

Peaminister Ratas osaleb Euroopa Ülemkogul

27. juuni 2018 - 11:37

Stenbocki maja, Tallinn, 27. juuni 2018 – Peaminister Jüri Ratas osaleb homme ja ülehomme Brüsselis toimuval Euroopa Liidu riigi- ja valitsusjuhtide kohtumisel, kus on arutluse all ränne, suhted Ameerika Ühendriikidega, julgeoleku ja kaitse ning majandus- ja rahandusküsimused.

 

Euroopa Ülemkogu esimesel päeval arutavad Euroopa Liidu riigi- ja valitsusjuhid rände teemasid ning EL-USA suhteid, sealhulgas kaubandussuhteid. Koos NATO peasekretäri Jens Stoltenbergiga kõneldakse EL-NATO koostööst ning eelseisvast juulikuisest tippkohtumisest. Arutelu alla tulevad ka digivaldkonna, innovatsiooni ning maksudega seonduv. Samuti räägitakse 2021. aastal kehtima hakkava ELi mitmeaastase eelarve läbirääkimiste ajakavast. Kavas on pikendada Venemaale suunatud majandussanktsioone järgmiseks kuueks kuuks.

 

Teisel päeval keskendutakse Brexiti läbirääkimiste hetkeseisule ning euroala tippkohtumisel on jutuks majandus- ja rahaliidu reform.

 

„Homme algaval ülemkogul on põhiteemaks ränne. Euroopa Liit peab jätkuvalt keskenduma välispiiridele, koostööle kolmandate riikidega ja tagasisaatmise tõhustamisele. Oluline on toetada liikmesriike, kes on kõige suurema rändesurve all. Rände teemadel on vaja leida tasakaal ning olla ühtsed. Ka kõneleme kolleegidega suhetest Ameerika Ühendriikidega, sealhulgas kaubandusküsimustest, mis on järjest enam tähelepanu keskmes. Samuti on juulis toimuva tippkohtumise eel oluline kõnelda NATO ja Euroopa Liidu kaitsekoostööst,“ lausus peaminister Jüri Ratas.

 

Ülemkogu eel allkirjastavad peaminister Ratas koos Läti, Leedu ja Poola kolleegi ning Euroopa Komisjoni presidendiga Jean-Claude Junckeriga poliitilise kokkuleppe Balti riikide elektrisüsteemide ühildamiseks Mandri-Euroopaga läbi Poola.

 

Samuti kohtuvad tavapäraselt ülemkogu äärel Eesti, Läti ja Leedu ning ELi kuuluva kolme Põhjamaa (Soome, Rootsi, Taani) ehk NB6 riigi- ja valitsusjuhid.

 

Peaminister Ratas jõuab tagasi Eestisse reede õhtul.

 

Veel uudiseid samal teemal

19.09.2018|Vabariigi Valitsus

Ratas arutab ELi liikmesriikide liidritega rännet, sisejulgeolekut ja Brexitit

Stenbocki maja, Tallinn, 19. september 2018 – Peaminister Jüri Ratas osaleb täna ja homme Euroopa Liidu riigipeade ja valitsusjuhtide mitteametlikul kohtumisel Austrias Salzburgis. ELi liikmesriikide juhtidel on kõne all sisejulgeoleku, rände ja Ühendkuningriigi liidust lahkumisläbirääkimiste küsimused.

29.06.2018|Vabariigi Valitsus

Ratas ülemkogul: jätkame majandus- ja rahaliidu tugevdamist

Brüssel, Belgia, 29. juuni 2018 – Euroopa Ülemkogu teisel päeval toimunud euroala tippkohtumisel arutati Euroopa majandus- ja rahaliidu reformi järgmisi samme.