Sa oled siin

Peaminister Ratas osaleb Eesti-Tšehhi digikonverentsil

22. november 2018 - 13:10

Stenbocki maja, Tallinn, 22. november 2018 – Peaminister Jüri Ratas sõidab täna pärastlõunal ametlikule visiidile Prahasse, kus tutvustab homme konverentsil Digitaalne Tšehhi 2018+ Eesti e-riigi kujundamise lugu ja tulevikuplaane.


Tšehhi valitsuse üks olulisimaid eesmärke on e-teenuste kiire käivitamine ning kodanike kannustamine e-teenuseid kasutama. Suvel käivitus Digitaalse Tšehhi peamine projekt Kodanikuportaal, mis pakub 37 e-teenust.


Täna õhtul ja homme varahommikul arutab Ratas ametikaaslase Andrej Babišiga, kuidas Eesti saaks toetada Tšehhi e-riigi arendamist. „Eestil on Tšehhis tugev digiriigi maine. Lisaks avaliku sektori kogemuste jagamisele on meie ettevõtted alati valmis aitama e-riigi ülesehitamisel,“ märkis Ratas.


Peale digikoostöö kõnelevad Ratas ja Babiš Eesti ja Tšehhi majandussuhete elavdamise võimalustest, haridus- ja teaduskoostööst, küberjulgeolekust ja hübriidohtudest ning Euroopa Liidu päevakajalistest teemadest, nende seas Euroopa Liidu eelarvekavast aastateks 2021-2027.


Peaminister kohtub ka Tšehhi parlamendi esindajate koja esimees Radek Vondráčeki ja senati president Jaroslav Kuberaga, asetab Tšehhoslovakkia 100. aastapäeva puhul leegionäride memoriaalile pärja ning külastab Eesti ettevõtte Pipedrive kontorit.


Peaminister on tagasi Eestis homme, 23. novembri hilisõhtul.

Veel uudiseid samal teemal

10.02.2019|Vabariigi Valitsus

Peaminister Ratas: loodame peatset otselennuliini avamist Dubaiga

Dubai, Araabia Ühendemiraadid, 10. veebruar 2019 - Peaminister Jüri Ratas kohtus täna Dubai emiraadi valitseja šeik Mohammed bin Rashid Al Maktoumiga. Valitsusjuhid leppisid kokku, et Eesti ja Araabia Ühendemiraadid tihendavad majanduskoostööd.

09.02.2019|Vabariigi Valitsus

Peaminister Jüri Ratas osaleb Dubais kõrgetasemelisel konverentsil ja avab EASi esinduse


Stenbocki maja, 9. veebruar 2019 - Peaminister Jüri Ratas sõidab täna Araabia Ühendemiraatidesse Dubaisse, kus ta peab homme, 10. veebruaril  kõne kõrgetasemelisel konverentsil World Government Summit ja avab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) esinduse Dubais. Eesti on tänavu World Government Summiti ametlik külalisriik.