Sa oled siin

Peaminister Ratas osaleb Eesti-Tšehhi digikonverentsil

22. november 2018 - 13:10

Stenbocki maja, Tallinn, 22. november 2018 – Peaminister Jüri Ratas sõidab täna pärastlõunal ametlikule visiidile Prahasse, kus tutvustab homme konverentsil Digitaalne Tšehhi 2018+ Eesti e-riigi kujundamise lugu ja tulevikuplaane.


Tšehhi valitsuse üks olulisimaid eesmärke on e-teenuste kiire käivitamine ning kodanike kannustamine e-teenuseid kasutama. Suvel käivitus Digitaalse Tšehhi peamine projekt Kodanikuportaal, mis pakub 37 e-teenust.


Täna õhtul ja homme varahommikul arutab Ratas ametikaaslase Andrej Babišiga, kuidas Eesti saaks toetada Tšehhi e-riigi arendamist. „Eestil on Tšehhis tugev digiriigi maine. Lisaks avaliku sektori kogemuste jagamisele on meie ettevõtted alati valmis aitama e-riigi ülesehitamisel,“ märkis Ratas.


Peale digikoostöö kõnelevad Ratas ja Babiš Eesti ja Tšehhi majandussuhete elavdamise võimalustest, haridus- ja teaduskoostööst, küberjulgeolekust ja hübriidohtudest ning Euroopa Liidu päevakajalistest teemadest, nende seas Euroopa Liidu eelarvekavast aastateks 2021-2027.


Peaminister kohtub ka Tšehhi parlamendi esindajate koja esimees Radek Vondráčeki ja senati president Jaroslav Kuberaga, asetab Tšehhoslovakkia 100. aastapäeva puhul leegionäride memoriaalile pärja ning külastab Eesti ettevõtte Pipedrive kontorit.


Peaminister on tagasi Eestis homme, 23. novembri hilisõhtul.

Veel uudiseid samal teemal

02.12.2018|Vabariigi Valitsus

Peaminister Ratas sõidab ÜRO kliimakonverentsile Poola

Stenbocki maja, 2. detsember 2018 – Peaminister Jüri Ratas sõidab Poola, kus ta osaleb homme Katowice linnas ÜRO kliimamuutuste konverentsi (COP24) raames toimuval riigijuhtide kohtumisel.

23.11.2018|Vabariigi Valitsus

Ratas Prahas: tšehhid huvituvad meie e-teenustest, meie nende internetikaubandusest

Praha, Tšehhi Vabariik, 23. november 2018 – Eesti eksperdid ja IT-ettevõtted on valmis toetama Tšehhi e-riigi ülesehitamist, kinnitas peaminister Jüri Ratas täna Tšehhi ametikaaslasele Andrej Babišile. Ratas märkis, et Eesti omakorda on huvitatud Tšehhi kogemusest e-kaubanduse levikus.