Sa oled siin

Peaminister Ratas kohtub Vatikanis paavst Franciscusega

9. veebruar 2018 - 5:39

Vatikan, 9. veebruar 2018 – Peaminister Jüri Ratas külastab täna Vatikani, kus kohtub paavst Franciscuse ja riigisekretär kardinal Pietro Paroliniga. Lisaks kohtub Ratas Roomas Itaalia ametikaaslase Paolo Gentiloniga, et arutada Euroopa Liidu järgmise pikaajalise eelarve prioriteete ja rände teemasid.


Peaminister kõneleb paavst Franciscusega tema sügisese Eesti visiidi ettevalmistustest. „Paavst külastas viimati Eestit 25 aastat tagasi. On suur au, et järgmine visiit langeb aastasse, mil tähistame Eesti 100. sünnipäeva. Eesti rahvas ja valitsus ootavad väga Püha Isa külaskäiku,“  kinnitas Ratas.


Lisaks on nii kohtumisel paavst Franciscusega kui ka kardinal Paroliniga kõne all pagulaste olukord maailmas, põlisrahvaste keele ja kultuuri säilimine ning inimkannatused konfliktikolletes.


Peaminister naaseb Eestisse homme õhtul.

Veel uudiseid samal teemal

15.11.2018|Vabariigi Valitsus

Valitsus ei jõudnud ÜRO ränderaamistiku küsimuses konsensusele

Stenbocki maja, 15. november 2018 - Valitsus ei jõudnud täna kabinetinõupidamisel ÜRO globaalse ränderaamistiku toetamise küsimuses konsensusele. Seega ei antud ränderaamistikuga ühinemisele valitsuse toetust.