Sa oled siin

Peaminister Ratas kohtub Helsingis Soome presidendi ja eestlaskonnaga

19. veebruar 2020 - 10:37
Stenbocki maja, 19. veebruar 2020 - Peaminister Jüri Ratas on täna visiidil Helsingis, kus kohtub Soome presidendi Sauli Niinistö ja rahandusministri Katri Kulmuniga. Samuti kohtub Ratas Eestile oluliste Soome ettevõtjatega ning peab Eesti Vabariigi aastapäeva vastuvõtul kõne Eesti kogukonna esindajatele.

„Soome on meie lähedane sõber, kellega tähistame tänavu saja aasta möödumist diplomaatiliste suhete sõlmimisest,“ ütles peaminister. „Selle ajaga on palju muutunud. Oleme mõlemad nüüdseks Euroopa Liidus ning seisame ühiselt samade väärtuste eest. Meie ettevõtjate ja inimeste vahelised suhted on iga aastaga muutunud tihedamaks. Kahe riigi majanduselu on lahutamatult seotud ning Soomes elab praegu suurim eestlaste kogukond maailmas väljaspool kodumaad. See kõik tähendab, et naabritega tuleb kokku saada regulaarselt, et igapäevaseid küsimusi arutada ja sihte seada.“

Kohtumisel Soome presidendi Sauli Niinistöga keskendub peaminister Euroopa välis- ja julgeolekupoliitika küsimustele ning digikoostööga edasi liikumisele. Samuti on kõne all Eesti soov saada vaatlejastaatus Arktika Nõukogus. Peaminister Ratas kohtub ka rahandusminister Katri Kulmuniga, kellega räägitakse kahepoolsetest suhetest ning Euroopa Liidu järgmise pikaajalise eelarve läbirääkimistest.

Ratase visiit algab EASiga koostöös korraldatud investorite lõunasöögiga, kus osaleb 21 Eestiga seotud või siia investeerimisest huvitatud tööstus- ja tehnoloogiaettevõtjat, investorit ning iduettevõtjat. Kohtumise fookuses on koostöövõimaluste parandamine ja ettevõtete tulevikuplaanid. Ärilõunal osalevad esindajad ettevõtetest või võrgustikest Elisa, ABB, Tommi Mäkinen Racing, Dicro, Taitokaari, Oribalt, Sammet Dampers, Soome Äriinglite Võrgustik, Odensö, Dynaplay, Multimek, Stera Technologies, InCap, Sajas Group, Nordic Trout, Fortaco, Mekonet, Eesti välisinvestorite ühing, MCF Group, Nordea ja S-Group.

Õhtul osaleb peaminister Ratas Soome Eesti kogukonna Eesti Vabariigi 102. aastapäevale pühendatud vastuvõtul Eesti suursaatkonnas Helsingis.

Veel uudiseid samal teemal

29.06.2020|Vabariigi Valitsus

Ekspertkogu: majanduse toetamine peab olema hästi läbi mõeldud ja tulevikku suunatud

Stenbocki maja, Tallinn, 29. juuni 2020 – Täna oma esimesele istungile kogunenud ekspertkogu, kelle eesmärk on valitsuse nõustamine majanduse taaskäivitamise küsimustes. Tõdeti, et kuigi majanduse käekäigu kohta võib leida juba positiivseid märke, pole veel lõpuni selge, mis meid aasta teises pooles ees ootab. Kõlama jäi mõte, et tuleb otsida ja edukalt ära kasutada neid võimalusi, mida pakub pandeemia käigus kiiresti muutuv maailm. Riik saab kindlasti sellele kaasa aidata, näiteks paindliku ja tõhusa ümberõppe, aga ka investeeringute soodustamise kaudu. Täpsemad ettepanekud majanduse elavdamiseks lepitakse kokku suve jooksul.

25.06.2020|Vabariigi Valitsus

Majanduse elavdamise ekspertkogu koosseis on kinnitatud

Stenbocki maja, Tallinn, 25. juuni 2020 – Valitsuse majandusarengu komisjoni juurde loodud ekspertkogu, kelle eesmärk on nõustada valitsust majanduse ergutamise, inimeste toimetuleku parandamise ja ettevõtete konkurentsivõime kasvatamise küsimustes, koguneb esimesele istungile esmaspäeval, 29. juunil.