Sa oled siin

Peaminister Ratas kohtub Brüsselis NATO ja Euroopa Liidu juhtidega

27. mai 2019 - 12:42

Stenbocki maja, 27. mai 2019 – Peaminister Jüri Ratas suundus Brüsselisse, kus ta kohtub täna ja homme NATO ja Euroopa Liidu juhtidega ning osaleb ELi riikide riigipeade ja valitsusjuhtide kohtumisel.

Täna kohtub peaminister Jüri Ratas NATO peasekretäri Jens Stoltenbergiga, kellega kõneleb NATO edasistest plaanidest heidutusvõime parandamisel ning alliansi tegevusest Põhja- ja Balti regioonis.


Homme kohtub Ratas Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeri ja Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tuskiga, et rääkida Eesti uue valitsuse plaanidest ning päevakajalistest teemadest ELis. Samuti tulevad arutlusele ELi järgmise viie aasta olulised sihid ning liidu järgmine eelarvekava.


Homme õhtul osaleb peaminister Ratas ELi liikmesriikide juhtide kohtumisel, et arutada ühiselt Euroopa Parlamendi valimiste tulemusi. Samuti on kõne all Euroopa Liidu institutsioonide tulevaste juhtide ametisse nimetamise protsess.


Peaminister Jüri Ratas ja NATO peasekretär Jens Stoltenberg annavad täna kell 17.00 (Eesti aja järgi) ühise pressikonverentsi, mille ülekannet on võimalik jälgida veebi vahendusel: https://bit.ly/2VSkWK6


Lisainfot homme õhtul toimuva ELi liikmesriikide juhtide kohtumise kohta: https://www.consilium.europa.eu/et/meetings/european-council/2019/05/28/

Veel uudiseid samal teemal

19.06.2020|Vabariigi Valitsus

Ratas Euroopa Ülemkogul: kiire kokkulepe on ELi majanduse taaskäivitamiseks vajalik

Stenbocki maja, 19. juuni 2020 – Peaminister Jüri Ratas arutas Euroopa Ülemkogu videokonverentsil koos ELi liikmesriikide ametikaaslastega esimest korda Euroopa Komisjoni ettepanekut Euroopa majanduse taaskäivitamise kava ja järgmise mitmeaastase eelarve kohta. ELi riikide juhid kohtuvad läbirääkimisteks juuli keskel Brüsselis.

26.03.2020|Vabariigi Valitsus

Ratas: Euroopa seisab oma inimeste tervise ja majandusliku kindlustatuse eest

Stenbocki maja, 26. märts 2020 – Peaminister Jüri Ratas rõhutas täna õhtul telekonverentsil Euroopa Liidu riigipeade ja valitsusjuhtidega, et riikide koostöö aitab kaitsta Euroopa kodanike tervist ning majanduslikku heaolu ja seeläbi ka nende töökohti.