Sa oled siin

Peaminister Ratas kohtub Brüsselis NATO ja Euroopa Liidu juhtidega

27. mai 2019 - 12:42

Stenbocki maja, 27. mai 2019 – Peaminister Jüri Ratas suundus Brüsselisse, kus ta kohtub täna ja homme NATO ja Euroopa Liidu juhtidega ning osaleb ELi riikide riigipeade ja valitsusjuhtide kohtumisel.

Täna kohtub peaminister Jüri Ratas NATO peasekretäri Jens Stoltenbergiga, kellega kõneleb NATO edasistest plaanidest heidutusvõime parandamisel ning alliansi tegevusest Põhja- ja Balti regioonis.


Homme kohtub Ratas Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeri ja Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tuskiga, et rääkida Eesti uue valitsuse plaanidest ning päevakajalistest teemadest ELis. Samuti tulevad arutlusele ELi järgmise viie aasta olulised sihid ning liidu järgmine eelarvekava.


Homme õhtul osaleb peaminister Ratas ELi liikmesriikide juhtide kohtumisel, et arutada ühiselt Euroopa Parlamendi valimiste tulemusi. Samuti on kõne all Euroopa Liidu institutsioonide tulevaste juhtide ametisse nimetamise protsess.


Peaminister Jüri Ratas ja NATO peasekretär Jens Stoltenberg annavad täna kell 17.00 (Eesti aja järgi) ühise pressikonverentsi, mille ülekannet on võimalik jälgida veebi vahendusel: https://bit.ly/2VSkWK6


Lisainfot homme õhtul toimuva ELi liikmesriikide juhtide kohtumise kohta: https://www.consilium.europa.eu/et/meetings/european-council/2019/05/28/

Veel uudiseid samal teemal

18.10.2019|Vabariigi Valitsus

Ratas: meie eesmärk peab olema eurooplaste heaolu, ettevõtjate võimalused ja puhas keskkond

Brüssel, Belgia, 18. oktoober – Euroopa Liidu riigipead ja valitsusjuhid arutasid ülemkogu teisel päeval strateegilist töökava, järgmist pikaajalist eelarvet aastateks 2021-2027 ning kliimaküsimusi.

Foto: Euroopa Liit
17.10.2019|Vabariigi Valitsus

Ülemkogu kiitis heaks Ühendkuningriigi väljaastumislepingu ja tulevikusuhete deklaratsiooni

Brüssel, Belgia, 17. oktoober 2019 - Euroopa Liidu riigipead ja valitsusjuhid toetasid ELi ja Ühendkuningriigi vahel täna hommikul saavutatud väljaastumislepingu kokkulepet ning kiitsid heaks poliitilise deklaratsiooni tulevastest suhetest.