Sa oled siin

Peaminister Ratas kohtub Brüsselis NATO ja Euroopa Liidu juhtidega

27. mai 2019 - 12:42

Stenbocki maja, 27. mai 2019 – Peaminister Jüri Ratas suundus Brüsselisse, kus ta kohtub täna ja homme NATO ja Euroopa Liidu juhtidega ning osaleb ELi riikide riigipeade ja valitsusjuhtide kohtumisel.

Täna kohtub peaminister Jüri Ratas NATO peasekretäri Jens Stoltenbergiga, kellega kõneleb NATO edasistest plaanidest heidutusvõime parandamisel ning alliansi tegevusest Põhja- ja Balti regioonis.


Homme kohtub Ratas Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeri ja Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tuskiga, et rääkida Eesti uue valitsuse plaanidest ning päevakajalistest teemadest ELis. Samuti tulevad arutlusele ELi järgmise viie aasta olulised sihid ning liidu järgmine eelarvekava.


Homme õhtul osaleb peaminister Ratas ELi liikmesriikide juhtide kohtumisel, et arutada ühiselt Euroopa Parlamendi valimiste tulemusi. Samuti on kõne all Euroopa Liidu institutsioonide tulevaste juhtide ametisse nimetamise protsess.


Peaminister Jüri Ratas ja NATO peasekretär Jens Stoltenberg annavad täna kell 17.00 (Eesti aja järgi) ühise pressikonverentsi, mille ülekannet on võimalik jälgida veebi vahendusel: https://bit.ly/2VSkWK6


Lisainfot homme õhtul toimuva ELi liikmesriikide juhtide kohtumise kohta: https://www.consilium.europa.eu/et/meetings/european-council/2019/05/28/

Veel uudiseid samal teemal

13.12.2019|Vabariigi Valitsus

Ülemkogu arutas järgmisi samme suhetes Ühendkuningriigiga ning toimus euroala tippkohtumine

Brüssel, 13. detsember 2019 – Euroopa Liidu 27 liikmesriigi riigijuhid arutasid täna Ühendkuningriigi EList väljaastumisega seonduvat ja tegid ettevalmistusi läbirääkimisteks tulevaste suhete üle pärast ühendusest lahkumist.

13.12.2019|Vabariigi Valitsus

Ratas: liikmesriigid mõistavad ELi kliimaneutraalsuse eesmärgi olulisust ja vajadust see koos saavutada

Brüssel, 13. detsember 2019 – Euroopa Liidu riigi- ja valitsusjuhid arutasid eilsel ülemkogu kohtumisel kliimaneutraalsuse eesmärgi saavutamist ELis aastaks 2050 ning väljendasid valmisolekut sellele pühenduda. See tähendaks, et ELis ei paisata õhku rohkem kasvuhoonegaase kui seotakse.