Sa oled siin

Peaminister Ratas kohtub Brüsselis NATO ja Euroopa Liidu juhtidega

27. mai 2019 - 12:42

Stenbocki maja, 27. mai 2019 – Peaminister Jüri Ratas suundus Brüsselisse, kus ta kohtub täna ja homme NATO ja Euroopa Liidu juhtidega ning osaleb ELi riikide riigipeade ja valitsusjuhtide kohtumisel.

Täna kohtub peaminister Jüri Ratas NATO peasekretäri Jens Stoltenbergiga, kellega kõneleb NATO edasistest plaanidest heidutusvõime parandamisel ning alliansi tegevusest Põhja- ja Balti regioonis.


Homme kohtub Ratas Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeri ja Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tuskiga, et rääkida Eesti uue valitsuse plaanidest ning päevakajalistest teemadest ELis. Samuti tulevad arutlusele ELi järgmise viie aasta olulised sihid ning liidu järgmine eelarvekava.


Homme õhtul osaleb peaminister Ratas ELi liikmesriikide juhtide kohtumisel, et arutada ühiselt Euroopa Parlamendi valimiste tulemusi. Samuti on kõne all Euroopa Liidu institutsioonide tulevaste juhtide ametisse nimetamise protsess.


Peaminister Jüri Ratas ja NATO peasekretär Jens Stoltenberg annavad täna kell 17.00 (Eesti aja järgi) ühise pressikonverentsi, mille ülekannet on võimalik jälgida veebi vahendusel: https://bit.ly/2VSkWK6


Lisainfot homme õhtul toimuva ELi liikmesriikide juhtide kohtumise kohta: https://www.consilium.europa.eu/et/meetings/european-council/2019/05/28/

Veel uudiseid samal teemal

02.07.2019|Vabariigi Valitsus

ELi riikide juhid esitasid Euroopa Komisjoni presidendi kandidaadiks Ursula von der Leyeni ja valisid ülemkogu presidendiks Charles Micheli

Brüssel, Belgia, 2. juuli 2019 – Täna jätkunud erakorralisel ülemkogu kohtumisel otsustasid Euroopa Liidu riigipead ja valitsusjuhid nimetada Euroopa Komisjoni presidendi kandidaadiks Saksamaa kaitseministri Ursula von der Leyeni ning valisid ülemkogu eesistujaks Belgia peaministri Charles Micheli.

30.06.2019|Vabariigi Valitsus

Ratas jätkab ülemkogul ametikaaslastega arutelu ELi tippametikohtade täitmiseks

Stenbocki maja, 30. juuni 2019 – Peaminister Jüri Ratas sõidab täna Brüsselisse, kus ta jätkab õhtul erakorralisel Euroopa Ülemkogu kohtumisel oma ametikaaslastega arutelu ELi tippametikohtade täitmiseks.